dzielenie sie kontami netflix disney+ plus hbo go amazon prime video
in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Dni dzielenia się kontami mogą być policzone. Nowy trend zacznie Disney+

Do tej pory dzielenie się czy pożyczanie kont do Netflixa, HBO GO czy Amazon Prime Video było normą. Subskrybenci za nic mają regulaminy mówiące, iż takowa czynność jest zabroniona lub może objąć wyłącznie użytkowników serwisu mieszkających pod jednym dachem. Jednocześnie wymienione streamingi również niewiele sobie z takich zapisów robiły, gdyż coś cicho jest o banowaniu kont, z których korzystasz ty i ta dziewczyna, która ci się podoba, ale zanim udostępniłeś jej Netflix, nie zwracała na ciebie uwagi.

Disney chyba nie chce, byśmy się dzielili dostępem do serwisu Disney+ jak chlebem. Serwis ma być tani, ale jednocześnie nie ma zamiaru patrzeć, jak pieniądze przeciekają firmie przez palce, jak to jest w przypadku Netflixa, którego kołuje się na grube miliony na różnorakie sposoby. Jednym z nich jest skrzykiwanie znajomych i opłacanie najdroższego planu, który po rozbiciu na kilka osób jest tańszy niż paczka papierosów.

Disney+ ma podobno w jakiś sposób ograniczyć udostępnianie kont innym osobom. Disney po podpisaniu umowy z firmą Charter Communications na dystrybucję swoich usług i programów (z drugim co do wielkości operatorem kablowym w Stanach Zjednoczonych i trzecim dostawcą płatnej telewizji) wydał dosyć zaskakujący komunikat. Przedsiębiorstwa będą współpracować w celu wdrożenia zasad i technik biznesowych w celu rozwiązania takich problemów jak nieautoryzowany dostęp i udostępnianie haseł.

To może sugerować pierwszy krok firmy w zakresie opanowania patologii, którą jest praktycznie nieograniczone współdzielenie kont. Jeśli w jakiś sposób Disney+ uda się wypracować metodę na tego typu praktyki, to wielce prawdopodobne, że za przykładem pójdą również inni. Szczególnie Netflix, który ostatnio dwoi się i troi, żeby tylko zarabiać więcej bez zaciągania kolejnych pożyczek i bez podnoszenia ceny subskrypcji.

Źródło: Quartz

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Mulan Disney Hongkong bojkot Liu Yifei

Disney w Hongkongu na cenzurowanym przez słowa filmowej Mulan

nawiedzony dom na wzgórzu rozszerzona wersja netflix blu-ray dvd

Nawiedzony dom na wzgórzu postraszy dłużej na Blu-ray i DVD