in

SUPER!SUPER!

Wzlot i upadek Elizabeth Holmes w serialu “The Dropout”

elizabeth holmes the dropout serial
Amanda Seyfried jako Elizabeth Holmes w serialu "The Dropout"
Zwiastun serialu

Elizabeth Holmes miała być Markiem Zuckerbergiem biotechnologii w Dolinie Krzemowej, a okazała się oszustką, której zachowanie wskazywało na symptomy zaburzeń osobowości i właśnie o niej oraz jej wielomiliardowym przekręcie opowie serial “The Dropout”.

“The Dropout” to serial stworzony na podstawie podcastu o tym samym tytule autorstwa Taylor Dunn, Victorii Thompson i Rebecci Jarvis. Są one również współtwórczyniami widowiska, które obejrzycie na Hulu oraz Disney Plus. Przy pisaniu tej opartej na faktach historii wspomogła je Liz Hannah, która z kolei odpowiada za “The Girl From Plainville”, czyli tragiczną opowieść o związku Michelle Carter i Conrada Roya.

Krwawy przekręt

“The Dropout” to już opowiedziana na wiele sposobów historia, którą mogliście wcześniej poznać między innymi w dokumencie “Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi” dostępnym w Polsce na HBO GO.

Postać Elizabeth Holmes jest powszechnie znana. Młoda kobieta zwabiła inwestorów projektem Edison, który miał pozwolić na wykonanie setek testów krwi z zaledwie jednej kropli w niespotykanie krótkim czasie. To miała być rewolucja, a cały projekt okazał się jedną wielką ściemą. Mimo to w międzyczasie Elizabeth Holmes wzbogaciła się na samej obietnicy biotechnologicznych cudów.

the dropout

Na koniec dnia przyszło jej zapłacić za swoje kłamstwa. W tym roku założycielka Theranos została uznana za winną 4 z 11 zarzucanych jej przestępstw. Z aresztu wyszła za kaucją i czeka na wyrok w domu. Grozi jej maksymalnie 20 lat więzienia. Wyrok poznamy we wrześniu.

Amanda Seyfried jako Elizabeth Holmes

W serialu w Elizabeth Holmes wcieliła się Amanda Seyfried, którą wcześniej widzieliśmy w ostatnim “Twin Peaks”, “Weronice Mars” czy “Trzech na jednego”.

Elizabeth Holmes i Amanda Seyfried
Elizabeth Holmes i Amanda Seyfried

“The Dropout” to niejedyny fabularny projekt traktujący o przekręcie z Theranos. Przygotowywany jest również film, który ma trafić do serwisu Apple TV+.

Premiera pierwszych trzech odcinków serialu odbędzie się 3 marca w serwisach Hulu i Disney+. Kolejne będą pojawiały się co tydzień. Widowisko jest zaplanowane na 8 odcinków.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Girl From Plainville

“The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia związku Michelle Carter i Conrada Roya

8 rzeczy, których nie wiecie o facetach
4/10

“8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” – recenzja filmu