elon musk poglądy polityczne
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK Na czasieNa czasie

Na kogo głosuje Elon Musk? Biznesmen złożył deklarację

Polityczne sympatie Elona Muska od pewnego czasu przejawiały się tu i ówdzie. Jednak dopiero teraz miliarder twardo zapowiedział, na kogo zagłosuje w wyborach.

Elon Musk jest na fali. Kiedy nie wysyła elektrycznych samochodów w kosmos, buduje podziemne tunele albo kupuje Twittera. Od czasu do czasu można go również zobaczyć w serdecznych uściskach z jegomościami pokroju Joego Rogana czy usłyszeć podczas procesu Johnnego Deppa i Amber Heard, że pomógł swojej niedoszłej wybrance serca kilkoma dolarami za wiele. Jednak nikt nie zabroni Muskowi robić rzeczy wielkich i dziwnych, skoro go na to stać.

Poglądy polityczne Elona Muska

Nikt mu nie zabroni również zapowiedzieć w mediach społecznościowych, że zagłosuje na prawicę. Co nie było takie oczywiste, gdyż biznesmen był wcześniej o wiele bardziej na lewo.

Najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, iż Demokraci byli kiedyś “partią dobroci”, ale stali się “partią podziału i nienawiści” – i dodał, że “nie mogę ich dłużej popierać i będę głosował na Republikanów”.

Swoje polityczne stanowisko wystosował na Twitterze, którego chce przejąć za 44 miliardy dolarów.

Coraz mniej wizjonerstwa, coraz więcej ideologii

Musk od pewnego czasu coraz mniej mówi o biznesie, a coraz więcej wkręca się w przeróżne ideologie. Dlatego zakupu Twittera nie traktuje wyłącznie jako biznesu, ale przede wszystkim ma to być flagowy okręt wolności słowa. Ostatecznie tylko tym może być, bo Twitter pomimo sporej popularności, nigdy nie był biznesem na miarę Facebooka i przez lata nie mógł wyjść z mentalności start-upu, ciągle tracąc pieniądze.

Polityczna zmiana w Musku sprowadza się nie tylko do deklaracji, ale również do teorii spiskowych. Twierdzi, iż Demokraci rozpoczną przeciwko niemu “kampanię brudnych sztuczek”. Nieco wcześniej napisał, iż “W najbliższych miesiącach nastąpi gwałtowna eskalacja ataków politycznych na moją osobę”.

To już nie tylko wizjoner, ale teraz ma w sobie również coś z Wróżbity Macieja. Pełen zestaw.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

masza i koń team russia petlove

“Masza i koń”, czyli Rosjanie zrobili ze swoich kobiet… Ciężko to nazwać

cannes naga kobiet protest ukraina

Naga kobieta protestowała przeciwko gwałtom w Ukrainie. Usunięto ją z czerwonego dywanu w Cannes