Shogun oglądaj online serial disney

Na kogo głosuje Elon Musk? Biznesmen złożył deklarację

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Polityczne sympatie Elona Muska od pewnego czasu przejawiały się tu i ówdzie. Jednak dopiero teraz miliarder twardo zapowiedział, na kogo zagłosuje w wyborach.

Elon Musk jest na fali. Kiedy nie wysyła elektrycznych samochodów w kosmos, buduje podziemne tunele albo kupuje Twittera. Od czasu do czasu można go również zobaczyć w serdecznych uściskach z jegomościami pokroju Joego Rogana czy usłyszeć podczas procesu Johnnego Deppa i Amber Heard, że pomógł swojej niedoszłej wybrance serca kilkoma dolarami za wiele. Jednak nikt nie zabroni Muskowi robić rzeczy wielkich i dziwnych, skoro go na to stać.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Poglądy polityczne Elona Muska

Nikt mu nie zabroni również zapowiedzieć w mediach społecznościowych, że zagłosuje na prawicę. Co nie było takie oczywiste, gdyż biznesmen był wcześniej o wiele bardziej na lewo.

Najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, iż Demokraci byli kiedyś “partią dobroci”, ale stali się “partią podziału i nienawiści” – i dodał, że “nie mogę ich dłużej popierać i będę głosował na Republikanów”.

Swoje polityczne stanowisko wystosował na Twitterze, którego chce przejąć za 44 miliardy dolarów.

Coraz mniej wizjonerstwa, coraz więcej ideologii

Musk od pewnego czasu coraz mniej mówi o biznesie, a coraz więcej wkręca się w przeróżne ideologie. Dlatego zakupu Twittera nie traktuje wyłącznie jako biznesu, ale przede wszystkim ma to być flagowy okręt wolności słowa. Ostatecznie tylko tym może być, bo Twitter pomimo sporej popularności, nigdy nie był biznesem na miarę Facebooka i przez lata nie mógł wyjść z mentalności start-upu, ciągle tracąc pieniądze.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Polityczna zmiana w Musku sprowadza się nie tylko do deklaracji, ale również do teorii spiskowych. Twierdzi, iż Demokraci rozpoczną przeciwko niemu “kampanię brudnych sztuczek”. Nieco wcześniej napisał, iż “W najbliższych miesiącach nastąpi gwałtowna eskalacja ataków politycznych na moją osobę”.

To już nie tylko wizjoner, ale teraz ma w sobie również coś z Wróżbity Macieja. Pełen zestaw.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x