Enemies: The President, Justice and The FBI serialu dokumentalnym prawo i niesprawiedliwość
Enemies: The President, Justice and The FBI (Showtime)
in

Prawo i niesprawiedliwość w serialu dokumentalnym Enemies: The President, Justice and The FBI

https://www.youtube.com/watch?v=vyV5mllq0gY

Enemies: The President, Justice and The FBI to czteroczęściowa seria dokumentalna stacji Showtime. Odpowiada za nią między innymi zdobywca Oscara Alex Gibney.

Część widzów kojarzy reżysera Enemies: The President, Justice and The FBI z takich dokumentów jak Enron: The Smartest Guys in the Room, Brudna Forsa, Steve Jobs: Człowiek-maszyna, Droga do wyzwolenia: Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary, Kłamstwa Armstronga czy Kurs do Krainy Cienia. Był również producentem wykonawczym serialu fabularnego Hulu The Looming Tower. – opowiadającym o sporze FBI z CIA przed tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 11 września 2001 roku.

Enemies: The President, Justice and The FBI reżyser przedstawia długą i złożoną historię konfrontacji prezydentów Stanów Zjednoczonych z FBI. Od Nixona i Hoovera aż po obecnie piastującego to stanowisko, niezwykle kontrowersyjnego Donalda Trumpa. Każde takie starcie uderza w inny aspekt demokracji i prawa. Poprzez pryzmat teraźniejszości Gibney spogląda wstecz.

Serial będzie miał cztery odcinki, a Gibney nakręcił ostatni z nich. Pierwsze trzy są dziełem Jeda Rothsteina. Panowie współpracowali ze sobą już przy Death Row Stories.

Showtime, jak i całe CBS Corporation (widać to również bardzo wyraźnie w AT&T oraz Comcast) jest wyjątkowo nieprzychylne obecnemu prezydentowi.

Co rusz powstają tam produkcje, które starają się przeciwstawiać oportunizmowi Trumpa. Wszystko wskazuje na to, iż tym razem stacja dokładnie przyjrzy się potencjalnym przekrętom, obarczając winą za obecny stan rzeczy prezydenta i jego administrację.

Ponadto Showtime w ostatnich latach mocno inwestuje w formę dokumentalną. Dokumenty produkuje się tam coraz liczniej i są coraz ciekawsze. Filmy i seriale dokumentalne rok rocznie zdobywają coraz większe rzesze widzów. Stając się tym samym najważniejszymi produkcjami po serialach i filmach, nie tylko w Showtime, ale również innych stacjach oraz serwisach streamingowych.

Premiera Enemies: The President, Justice and The FBI odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 18 listopada. Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji o emisji tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się dokumentu w Polsce.

[interaction id=”5beaf1e73cea789d1c55353c”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nie żyje stan lee śmierć

Stan Lee zmarł. Ikona Marvel Comics była z nami 95 lat

gra o tron finał zajawka 8 sezon data premiery kwiecień liczba odcinków

Jak zakończy się Gra o tron? Dostaliśmy tego przedsmak w zajawce 8. sezonu