Shogun oglądaj online serial disney

Prawo i niesprawiedliwość w serialu dokumentalnym Enemies: The President, Justice and The FBI

Dariusz Filipek
1 min czytania
Enemies: The President, Justice and The FBI (Showtime)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=vyV5mllq0gY

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Enemies: The President, Justice and The FBI to czteroczęściowa seria dokumentalna stacji Showtime. Odpowiada za nią między innymi zdobywca Oscara Alex Gibney.

Część widzów kojarzy reżysera Enemies: The President, Justice and The FBI z takich dokumentów jak Enron: The Smartest Guys in the Room, Brudna Forsa, Steve Jobs: Człowiek-maszyna, Droga do wyzwolenia: Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary, Kłamstwa Armstronga czy Kurs do Krainy Cienia. Był również producentem wykonawczym serialu fabularnego Hulu The Looming Tower. – opowiadającym o sporze FBI z CIA przed tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 11 września 2001 roku.

Enemies: The President, Justice and The FBI reżyser przedstawia długą i złożoną historię konfrontacji prezydentów Stanów Zjednoczonych z FBI. Od Nixona i Hoovera aż po obecnie piastującego to stanowisko, niezwykle kontrowersyjnego Donalda Trumpa. Każde takie starcie uderza w inny aspekt demokracji i prawa. Poprzez pryzmat teraźniejszości Gibney spogląda wstecz.

Serial będzie miał cztery odcinki, a Gibney nakręcił ostatni z nich. Pierwsze trzy są dziełem Jeda Rothsteina. Panowie współpracowali ze sobą już przy Death Row Stories.

Showtime, jak i całe CBS Corporation (widać to również bardzo wyraźnie w AT&T oraz Comcast) jest wyjątkowo nieprzychylne obecnemu prezydentowi.

Co rusz powstają tam produkcje, które starają się przeciwstawiać oportunizmowi Trumpa. Wszystko wskazuje na to, iż tym razem stacja dokładnie przyjrzy się potencjalnym przekrętom, obarczając winą za obecny stan rzeczy prezydenta i jego administrację.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Ponadto Showtime w ostatnich latach mocno inwestuje w formę dokumentalną. Dokumenty produkuje się tam coraz liczniej i są coraz ciekawsze. Filmy i seriale dokumentalne rok rocznie zdobywają coraz większe rzesze widzów. Stając się tym samym najważniejszymi produkcjami po serialach i filmach, nie tylko w Showtime, ale również innych stacjach oraz serwisach streamingowych.

Premiera Enemies: The President, Justice and The FBI odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 18 listopada. Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji o emisji tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się dokumentu w Polsce.

[interaction id=”5beaf1e73cea789d1c55353c”]

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x