Shogun oglądaj online serial disney

“Erotica 2022”, czyli pięć historii, pięć reżyserek, pięć scenarzystek i jeden Netflix

Dariusz Filipek
1 min czytania
"Erotica 2022" w listopadzie na Netfliksie

Z ostatniej chwili

Netflix zaprezentował zwiastun filmowej antologii “Erotica 2022”. To pierwszy film oryginalny Netflixa z Polski.

“Erotica 2022” to pięć krótkich historii, których akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której kobiety próbują się odnaleźć i nadać sens swoim życiom. Nie jest to proste w świecie, gdzie są one traktowane jak produkty, gdzie macierzyństwo jest nakazem, a seksualność jest represjonowana. Obserwujemy, jak bohaterki mierzą się z rzeczywistością pełną absurdów oraz chorych konfrontacji. Pięć kobiet szuka prawdziwych emocji i starają się uciec od samotności. Netflix opisując film, podsumowuje, że świat zaprezentowany w filmie nie jest prawdziwy, ale bardzo wiarygodny.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

“Erotica 2022” została wyreżyserowana przez Kasię Adamik, Olgę Chajdas, Annę Jadowską, Annę Kazejak oraz Jagodę Szelc. Scenarzystkami poszczególnych segmentów są Joanna Bator, Gaja Grzegorzewska, Grażyna Plebanek, Olga Tokarczuk oraz Ilona Witkowska. W rolach głównych wystąpiły Małgorzata Bela, Agata Buzek, Sara Celler-Jezierska, Monika Pikuła oraz Agnieszka Żulewska.

⚡ PRZECZYTAJ: Czwarty sezon “The Crown” zbiera świetne oceny

“Erotica 2020” to jedna z nielicznych produkcji oryginalnych Netflixa z Polski. Do tej pory dostaliśmy “1983” oraz “W głębi lasu” i czekamy na kolejne widowiska z naszego kraju, których w przyszłym roku powinno pojawić się kilka. Najnowsza polskojęzyczna produkcja Netflixa wyląduje w serwisie 25 listopada.

Czekacie na “Erotica 2022” czy raczej traktujecie film jako ciekawostkę i kolejny zapychacz biblioteki Netflixa? Dajcie znać w komentarzach, jakie macie podejście do tej produkcji.

Oglądaj film “Erotica 2020” w serwisie Netflix ▶

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x