The Boys sezon 4

Erynie – Netflix niemal na pewno wyprodukuje polski serial z TVP

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Pod koniec marca pojawiły się pierwsze doniesienia, że Netflix rozmawia z TVP celem współtworzenia serialu Erynie. Wreszcie mamy potwierdzenie, iż rozmowy raczej poszły po myśli serwisu streamingowego.

Wygląda na to, że w przyszłym roku możemy zobaczyć nie jeden, a dwa nowe polskie seriale na Netfliksie. Obok W głębi lasu najpewniej będziemy mogli śledzić historię zaczerpniętą z powieści Erynie autorstwa Marka Krajewskiego.

- Reklama -
Ad image

Akcja opowieści rozgrywa się głównie we Lwowie pod koniec lat 30. Jest to czwarta część serii traktującej o śledztwach Edwarda Popielskiego. Do tej pory powstało siedem historii traktujących o Popielskim. W tym jedna, w której bohater współpracuje z inną pisarską kreacją Krajewskiego, czyli Eberhardem Mockiem. Śledztwo w Erynie dotyczy makabrycznego mordu na młodym chłopcu, którego mieli dokonać rzekomo Żydzi. Miasto liczy, że sprawą zajmie się Popielski, jednak komisarz nie jest zainteresowany rozwiązywaniem kryminalnej zagadki, gdy widmo wojny wisi nad krajem.

Telewizja Polska nabyła prawo do adaptacji Erynie dwa lata temu. O projekcie było dosyć cicho aż do marca bieżącego roku, kiedy kraj obiegła informacja, że koprodukcją serialu zainteresowany jest Netflix.

Erynie na Netfliksie

Przeglądając lokalne wiadomości trafiłem na informację, iż w Przemyślu odbędzie się casting na statystów do serialu Erynie. Będzie prowadzony 30 września i 1 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Mile widziani są statyści od 6 do 70 roku życia. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w Przemyślu jeszcze w październiku.

Casting prowadzi Agencja Aktorska Edwin Film z Wrocławia, która podaje w ogłoszeniu, iż serial “emitowany będzie na antenie TVP  i jednej z największych platform cyfrowych”. Jedyną zainteresowaną platformą, o której wiemy, był Netflix, więc wygląda na to, że firmy się dogadały.

Poza W głębi lasu i Erynie, na Netfliksie będziemy mieli również inne rodzime akcenty. W grudniu w zadebiutuje Wiedźmin na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, a w przyszłym roku obejrzymy Kierunek: Noc – belgijski serial z polską obsadą, inspirowany prozą Jacka Dukaja. Ponadto serwis planuje wkrótce zacząć kręcić w naszym kraju filmy i seriale dokumentalne.

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz