eternals film marvel obsada twórcy data premiery opis fabuła
Eternals (źródło: Marvel Comics, EW; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Eternals – o filmie wiemy wiele, ale rola Sersi pozostaje zagadką

O tym, że film Eternals powstanie wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Ponadto już wcześniej poznaliśmy niektórych aktorów, którzy wcielą się w superbohaterów. Jednak pojawienie się ich wszystkich na jednej scenie i fakt, że wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy widowisko zawita do kin, to coś, obok czego nie można przejść obojętnie.

Eternals to filmowa adaptacja komiksów traktujących o rasie nadludzi ukształtowanej przez starożytne byty – Celestiali. Pierwszy raz pojawili się na kartach komiksu The Eternals #1 w 1976 roku i chociaż grupa nigdy nie zdobyła popularności X-Men czy Avengers to stała się ważnym elementem komiksowego uniwersum. Twórcą pierwszej opowieści o Eternals był sam Jack Kirby.

Realizacja filmu Eternals wydawała mi się bardzo sensowna jeszcze zanim pojawiły się pierwsze informacje o tym, że widowisko powstanie. W 2017 roku napisałem tekst, w którym zauważyłem, że produkcja takiej produkcji ma sens. Kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, iż Marvel Studio pracuje nad filmem, a z czasem zaczęły pojawiać się kolejne informacje o filmie. Dziś znamy twórców, część obsady i datę premiery Eternals.

Eternals – obsada

Na tegorocznym Comic-Conie w San Diego ujawniono, kto jest kim w filmie Eternals:

  • Angelina Jolie wystąpi jako Thena;
  • Richard Madden wystąpi jako Ikaris;
  • Kumail Nanjiani wystąpi jako Kingo;
  • Lauren Ridloff wystąpi jako Makkari;
  • Brian Tyree Henry wystąpi jako Phastos;
  • Salma Hayek wystąpi jako Ajak;
  • Lia McHugh wystąpi jako Sprite;
  • Don Lee wystąpi jako Gilgamesh.
Eternals obsada filmu
Obsada filmu Eternals podczas Comic-Conu w San Diego (Twitter)

To, czego wciąż nie wiemy, to czy pojawi się Sersi, która jest jedną z najbardziej rozpoznawanych przedstawicielek tej rasy. Pojawiała się nie tylko u boku innych swego gatunku, ale była również członkinią Avengers. Brak informacji o obsadzeniu Sersi dziwi o tyle, gdyż początkowo planowano skupić się w filmie przede wszystkim na niej i wątku miłosnym między nią a Ikarisem. Tym samym można przypuszczać, iż Marvel nie pokazał jeszcze wszystkich kart i angaż aktorki do roli Sersi jest jedną z nich.

Eternals – data premiery

Zdjęcia do Eternals właśnie się rozpoczęły w Londynie. Kevin Feige ogłosił również datę premiery filmu. Widowisko ma zawitać na ekrany kin 5 listopada 2020 roku.

Eternals – pierwszy gej i pierwsza głuchoniema postać w Marvel Cinematic Universe

W Eternals nie poznamy pierwszej postaci LGBT+, ponieważ ta już jest i jest nią Walkiria grana przez Tessę Thompson. Jednak w filmie ma pojawić się pierwszy marvelowski gej. Na tę chwilę nie ma 100% pewności, kto nim będzie.

Ponadto w filmie pojawi się pierwsza głuchoniema bohaterka – będzie to Makkari grana przez Lauren Ridloff.

Film jest zapowiadany jako najbardziej różnorodny w historii Marvel Studios pod względem prezentowania szeroko pojętych mniejszości.

Eternals – twórcy

Za scenariusz filmu odpowiada Matthew K. Firpo oraz Ryan Firpo. Widowisko reżyseruje Chloe Zhao.

Eternals – o czym będzie film?

Film ma opowiadać o członkach rasy Eternals, którzy zostali wysłani na Ziemię w celu obrony jej przed Deviantami. Bohaterzy stworzeni przez Celestiali posiadają różne nadludzkie zdolności, a ich historia sięga dziesiątek tysięcy lat wstecz. I jeśli Celestiale to coś w rodzaju bogów, tak Eternals to swego rodzaju anioły, a Devianci są odpowiednikami piekielnych pomiotów. Celestialem był Ego z drugich Strażników Galaktyki, a jego potomkiem jest Starlord. Jednak to niejedyny Celestial, jaki pojawił się w filmach Marvela. Aczkolwiek był najbardziej znaczący.

eternals fabuła opis fabuły
Tak mają wyglądać filmowi Celestiale (Twitter)

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

blade mahershala ali film marvel 2022

Mahershala Ali zadzwonił do Marvela i powiedział, że chce zagrać Blade’a. I zagra!

Thor: Love and Thunder lgbt kobieta jane foster natalie portman

W Thor: Love and Thuder Jane Foster nie będzie kobiecą wersją Thora