eternals film marvel obsada twórcy data premiery opis fabuła
Eternals (źródło: Marvel Comics, EW; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Eternals – o filmie wiemy wiele, ale rola Sersi pozostaje zagadką

O tym, że film Eternals powstanie wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Ponadto już wcześniej poznaliśmy niektórych aktorów, którzy wcielą się w superbohaterów. Jednak pojawienie się ich wszystkich na jednej scenie i fakt, że wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy widowisko zawita do kin, to coś, obok czego nie można przejść obojętnie.

Eternals to filmowa adaptacja komiksów traktujących o rasie nadludzi ukształtowanej przez starożytne byty – Celestiali. Pierwszy raz pojawili się na kartach komiksu The Eternals #1 w 1976 roku i chociaż grupa nigdy nie zdobyła popularności X-Men czy Avengers to stała się ważnym elementem komiksowego uniwersum. Twórcą pierwszej opowieści o Eternals był sam Jack Kirby.

Realizacja filmu Eternals wydawała mi się bardzo sensowna jeszcze zanim pojawiły się pierwsze informacje o tym, że widowisko powstanie. W 2017 roku napisałem tekst, w którym zauważyłem, że produkcja takiej produkcji ma sens. Kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, iż Marvel Studio pracuje nad filmem, a z czasem zaczęły pojawiać się kolejne informacje o filmie. Dziś znamy twórców, część obsady i datę premiery Eternals.

Eternals – obsada

Na tegorocznym Comic-Conie w San Diego ujawniono, kto jest kim w filmie Eternals:

  • Angelina Jolie wystąpi jako Thena;
  • Richard Madden wystąpi jako Ikaris;
  • Kumail Nanjiani wystąpi jako Kingo;
  • Lauren Ridloff wystąpi jako Makkari;
  • Brian Tyree Henry wystąpi jako Phastos;
  • Salma Hayek wystąpi jako Ajak;
  • Lia McHugh wystąpi jako Sprite;
  • Don Lee wystąpi jako Gilgamesh.
Eternals obsada filmu
Obsada filmu Eternals podczas Comic-Conu w San Diego (Twitter)

To, czego wciąż nie wiemy, to czy pojawi się Sersi, która jest jedną z najbardziej rozpoznawanych przedstawicielek tej rasy. Pojawiała się nie tylko u boku innych swego gatunku, ale była również członkinią Avengers. Brak informacji o obsadzeniu Sersi dziwi o tyle, gdyż początkowo planowano skupić się w filmie przede wszystkim na niej i wątku miłosnym między nią a Ikarisem. Tym samym można przypuszczać, iż Marvel nie pokazał jeszcze wszystkich kart i angaż aktorki do roli Sersi jest jedną z nich.

Eternals – data premiery

Zdjęcia do Eternals właśnie się rozpoczęły w Londynie. Kevin Feige ogłosił również datę premiery filmu. Widowisko ma zawitać na ekrany kin 5 listopada 2020 roku.

Eternals – pierwszy gej i pierwsza głuchoniema postać w Marvel Cinematic Universe

W Eternals nie poznamy pierwszej postaci LGBT+, ponieważ ta już jest i jest nią Walkiria grana przez Tessę Thompson. Jednak w filmie ma pojawić się pierwszy marvelowski gej. Na tę chwilę nie ma 100% pewności, kto nim będzie.

Ponadto w filmie pojawi się pierwsza głuchoniema bohaterka – będzie to Makkari grana przez Lauren Ridloff.

Film jest zapowiadany jako najbardziej różnorodny w historii Marvel Studios pod względem prezentowania szeroko pojętych mniejszości.

Eternals – twórcy

Za scenariusz filmu odpowiada Matthew K. Firpo oraz Ryan Firpo. Widowisko reżyseruje Chloe Zhao.

Eternals – o czym będzie film?

Film ma opowiadać o członkach rasy Eternals, którzy zostali wysłani na Ziemię w celu obrony jej przed Deviantami. Bohaterzy stworzeni przez Celestiali posiadają różne nadludzkie zdolności, a ich historia sięga dziesiątek tysięcy lat wstecz. I jeśli Celestiale to coś w rodzaju bogów, tak Eternals to swego rodzaju anioły, a Devianci są odpowiednikami piekielnych pomiotów. Celestialem był Ego z drugich Strażników Galaktyki, a jego potomkiem jest Starlord. Jednak to niejedyny Celestial, jaki pojawił się w filmach Marvela. Aczkolwiek był najbardziej znaczący.

eternals fabuła opis fabuły
Tak mają wyglądać filmowi Celestiale (Twitter)

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Polub nas na FB

blade mahershala ali film marvel 2022

Mahershala Ali zadzwonił do Marvela i powiedział, że chce zagrać Blade’a. I zagra!

Thor: Love and Thunder lgbt kobieta jane foster natalie portman

W Thor: Love and Thuder Jane Foster nie będzie kobiecą wersją Thora