in

SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! SZOKSZOK

“Eternals” dzieli widzów i krytyków

Eternals oceny widzów

Czasem tak się zdarza, że oceny krytyków nie są po drodze z tym, co o filmie sądzą zwykli widzowie. Tak jest w przypadku “Eternals”.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
ETERNALS / MARVEL

Widzowie nie posłuchali głosu krytyków i tłumie ruszyli do kin, aby obejrzeć “Eternals”. W weekend otwierający najnowszy film Marvel Studios wzbogacił kasy biletowe w Stanach Zjednoczonych o 71 milionów dolarówpodaje Box Office Mojo. To wynik podobny do pozostałych filmów Marvela z 2021 roku. Dla porównania “Czarna Wdowa” w pierwszy weekend miała 80 milionów przychodu, a “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” 75 milionów. Są to wyniki widocznie słabsze od produkcji studia sprzed lat, ale i tak świetne, kiedy wziąć pod uwagę to, że przemysł kinowy dopiero powoli odbudowuje się po zamieszaniu, które wywołała pandemia Covid-19.

To pokazuje, że widownia niekoniecznie posłuchała głosu krytyków. Przypomnę, że oceny “Eternals” na Rotten Tomatoes są fatalne i obecnie jest to najgorzej oceniany film wyprodukowany przez Marvel Studios. Widowisko ma w tym serwisie już 307 recenzji, a zaledwie 48% z nich prezentuje opinie pozytywne. Średnia nota dla filmu to zasmucające 5,6/10, czyli podobnie jak u nas, gdzie produkcja dostała zaledwie 5/10.

Zupełnie inaczej rzecz prezentuje się w serwisie IMDB, gdzie film ocenić może każdy widz. Do tej pory zebrano tam oceny od 55 tysięcy użytkowników, których średnia nota wynosi 6,9/10, więc w granicach przyzwoitości. Na poniższym wykresie możecie sprawdzić, jak obecna ocena “Eternals” na IMDB prezentuje się w relacji do innych filmów i seriali od Marvel Studios.

Oceny filmów i seriali Marvel Studios na IMDB

Na IMDB gorsze oceny zebrały tylko cztery filmy od Marvela. Dla porównania na polskim Filmwebie widowisko ma notę 6,6/10 przy 5460 ocenach użytkowników.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dexter: New Blood sezon 1 odcinek 1 recenzja serialu
7/10

“Dexter: New Blood” – sezon 1, odcinek 1 – recenzja serialu

chloe zhao reżyserka eternals gwiezdne wojny

Czy reżyserka “Eternals” powinna nakręcić film ze świata Gwiezdnych wojen?