Eternas film marvel obsada kit harington gemma chan
Eternals (Marvel Studios)
in

SUPER!SUPER!

Do Eternals dołączyli Gemma Chan i Kit Harington. Wiemy, kogo zagrają i jak będą wyglądali Eternalsi

Ekipa filmu Eternals właśnie się rozrosła. Poprzednio zastanawiałem się, dlaczego nie obsadzono Sersi, ale najwidoczniej Marvel czekał właśnie do D23, by ogłosić resztę angażów.

Gemma Chan dołączy do Eternals i zagra właśnie Sersi. Jedną z najważniejszych przedstawicielek tytułowej rasy oraz okazjonalną członkinię Avengers. Ciekawostką jest fakt, że aktorka już wcześniej grała w filmie Marvela – była Minn-Ervą w Kapitan Marvel. Tam przykryto ją grubą warstwą niebieskiego makijażu, więc lepiej możecie ją kojarzyć z serialu Humans. Sersi jest wyjątkowo potężna – niezwykła siła, manipulacja molekułami, telekineza, telepatia, latanie i pewnie jeszcze kilka rzeczy, o których zapomniałem, to jej atuty.

W obsadzie pojawi się również inny aktor, który rozbrzmiał w masowej świadomości dzięki serialowi. Mianowicie Kit Harington, który zabłysnął w Grze o tron jako Jon Snow. W Eternals wcieli się w Black Knighta. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż w komiksach ten bohater razem z Sersi przeżyli kilka przygód. W tym samym czasie byli członkami Avengers. Black Knight, czyli w tym przypadku Dane Whiteman (kilka osób nosiło ten tytuł) nie jest przedstawicielem tej samej rasy, co Sersi. To człowiek, który dzierży potężny mityczny miecz.

Sersi i Black Knight byli na początku lat 90. członkami Avengers. Nie były to komiksy wybitne, ale przeżyli razem kilka interesujących przygód (Marvel Comics)
Sersi i Black Knight byli na początku lat 90. członkami Avengers. Nie były to komiksy wybitne, ale przeżyli razem kilka interesujących przygód (Marvel Comics)

Do filmu dołączył również Barry Keoghan, który wcieli się w Druiga. Bohater może manipulować energią, latać i wyjątkowo ciężko go pozbawić życia. Aktora widzieliśmy ostatnio w serialu Czarnobyl. Jeśli się nie mylę, to grał tam młodzieńca zmuszonego do odstrzału zwierząt. Dobra gra i pamiętna, chociaż mała rola.

O czym będzie film Eternals?

Dziś ciężko dokładnie powiedzieć, którą inkarnację, czy raczej wariację wokół komiksu Jacka Kirby’ego zobaczymy na ekranie. Pojawienie się Black Knighta może sugerować, iż nie będzie to historia osadzona w głębokiej przeszłości, miliony lat wstecz, gdzie Eternalsi stawiają czoła Deviantom. Nie sądzę również, że rzeczy będzie się rozgrywały w kosmosie.

Zapewne liźniemy nieco mitologii tej rasy i dowiemy się, kiedy i jak ta zostali stworzeni przez Celestiali, ale zakładam, że rdzeń akcji będzie rozgrywał się na Ziemi w czasach obecnych. Być może twórcy zagrają na amnezji bohaterów, jak zrobił to w swoim komiksie – skądinąd bardzo przyjemnym – Neil Gaiman. Mogą także wysłać ich na naszą planetę z innego miejsca. Tak naprawdę możliwości jest mnóstwo i ciut-ciut.

Obsada filmu Eternal bez Kita Haringtona. Aktora nie ma również na grafikach koncepcyjnych. Zapewne przez to, że nie jest członkiem Eternals w przeciwieństwie do reszty bohaterów, których widać na zdjęciu
Obsada filmu bez Kita Haringtona. Aktora nie ma również na grafikach koncepcyjnych. Zapewne przez to, że nie jest przedstawicielem filmowej rasy w przeciwieństwie do reszty bohaterów, których widać na zdjęciu (Marvel Studios)

Ponadto ma to być najbardziej zróżnicowany film Marvel Studios. Pojawi się przynajmniej jedna postać homoseksualna, jedna głuchoniema, a także wachlarz rasowy będzie szerszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Obsada, twórcy i data premiery Eternals

Reżyserką filmu jest Chloe Zhao, znana praktycznie z niczego. Jej kameralne, wyjątkowo niskobudżetowe filmy zostały docenione przez krytyków, ale twórczyni nie miała wcześniej do czynienia z blockbusterami. Co wcale nie jest złym znakiem, bo z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia w przeszłości i to filmom Marvela nie wyszło na złe, czego przykładem jest Thor: Ragnarok od Taika Waititiego czy filmy z serii Kapitan Ameryka i Avengers od braci Russo. Zapewne Chloe Zhao będzie zdolnym narzędziem w rękach Kevina Feige.

Poza wymienioną trójką w filmie zobaczymy także:

  • Angelina Jolie wystąpi jako Thena;
  • Richard Madden wystąpi jako Ikaris;
  • Kumail Nanjiani wystąpi jako Kingo;
  • Lauren Ridloff wystąpi jako Makkari;
  • Brian Tyree Henry wystąpi jako Phastos;
  • Salma Hayek wystąpi jako Ajak;
  • Lia McHugh wystąpi jako Sprite;
  • Don Lee wystąpi jako Gilgamesh.

Scenariusz do filmu napisali Matthew i Ryan Firpo, którzy podobnie jak reżyserka, będą mogli się wykazać tym widowiskiem. Premiera Eternals została ustalona na 6 listopada 2020 roku.

Źródło: Comic Book, Comic Book, Comic Book, Comic Book

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the falcon and the winter soldier serial disney plus disney+ marvel studios

The Falcon and the Winter Soldier to będzie inny serial, niż myślicie

el camino film breaking bad serial netflix

Zwiastun El Camino – filmowej kontynuacji serialu Breaking Bad