The Boys sezon 4

Netflix opowie o historii anime w dokumencie Enter the Anime

Dariusz Filipek
3 min czytania
Enter the Anime (źródło: Netflix, materiały prasowe; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Netflix jest z roku na rok coraz lepszym miejscem dla fanów japońskiej animacji. Serwis nie tylko licencjonuje, ale również produkuje własne anime, a teraz jeszcze o nich opowie w filmie dokumentalnym Enter the Anime.

Enter the Anime ma być dokumentem skierowanym przede wszystkim do osób, które dopiero odkrywają japońską animację lub jej jeszcze nie znają, ale są jej ciekawi. Jakkolwiek w filmie coś dla siebie mają znaleźć również wieloletni fani gatunku.

- Reklama -
Ad image

Tania Nolan w Enter the Anime będzie odkrywała gatunek i zagłębi się przed kamerami w jego historię.

Aby zrozumieć, czym jest anime, aktorka przeprowadzi wywiady z twórcami Castlevanii, Aggretsuko, Kengan Ashura i wielu innych produkcji. Dobór tytułów nie jest przypadkowy. Netflix chce dzięki Enter the Anime nie tylko mówić o anime, ale również promować wśród widzów świadomość, iż właśnie ten serwis jest świetnym miejscem dla fanów animacji. Stąd szczególny nacisk na produkcje oryginalne Netflixa. Jednocześnie Tania Nolan rozmowami z twórcami Castlevanii – Warrenem Ellisem i Adim Shankarem – da do zrozumienia, że anime przez lata ewoluowało i świat przejął styl i formę, które od dekad z powodzeniem kultywują Japończycy. Pojawią się również twórcy Neon Genesis Evangelion czy Fullmetal Alchemist.

Tania Nolan, aktorka znana z Underworld: Bunt Lykanów, będzie przed kamerami Netflixa odkrywała świat anime.
Tania Nolan, aktorka znana z Underworld: Bunt Lykanów, będzie przed kamerami Netflixa odkrywała świat anime.

Enter the Anime opowie również o mediach, które wypełniają swoje ramówki animacjami z Japonii.

Twórcy sięgną do doświadczeń tradycyjnych stacji telewizyjnych, ale również spojrzą na to, co się dzieje w serwisach streamingowych jak Netflix i Hulu, a także przypomną, iż istnieją również o serwisy tematyczne jak Crunchyroll, które zajmują się wyłącznie dostarczaniem widzom anime. Ponadto autorzy filmu zgłębią boom na anime, który na zachodzie rozpoczął się wraz z rosnącą popularnością animacji pokroju Dragon Ball, Attack on Titan, My Hero Academia, Boruto czy Cowboy Bebop.

Enter the Anime opowie również o serii Cowboy Bebop, którą Netflix zaadaptuje w filmową space operę z aktorami.
Enter the Anime opowie również o serii Cowboy Bebop, którą Netflix zaadaptuje w filmową space operę.

Premiera dokumentu Enter the Anime odbędzie się już na początku przyszłego miesiąca – film zadebiutuje na Netfliksie 5 sierpnia 2019 roku.

Film dokumentalny Enter the Anime w serwisie Netflix >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz