euforia hbo penis serial nagość
Serial HBO Euforia (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK LOLLOL Na czasieNa czasie OkropneOkropne

Euforia nie taka straszna. W serialu HBO penisów jest mniej i są sztuczne

Seks, imprezy, narkotyki, to obraz dzisiejszego nastolatka z perspektywy serialu Euforia, który możecie obecnie śledzić na HBO. Widowisko wzoruje się na izraelskim serialu pod tym samym tytułem.

Euforia to opowieść o nastolatkach, które żyją mediami społecznościowymi oraz imprezami, a z problemami radzą sobie poprzez popadanie w skrajności i ucieczkę w narkotyki oraz przygodny seks – taki opis zapewne bardzo przypadnie do gustu konserwatywnej części naszego społeczeństwa. Po emisji pierwszych odcinków wybuchła panika, bo serialowi licealiści uprawiają ostry seks, a nagość jest tu prezentowana co rusz.

Największe kontrowersje wzbudziła scena zakładania prezerwatywy na penisa.

Jednak to nie wszystko. Euforią zainteresowało się konserwatywne zrzeszenie społeczne Parents Television Council, które wyraziło zaniepokojenie faktem, iż serial przekracza granice związane z prezentowaniem nastolatków w scenach erotycznych.

W jednym z odcinków na ekranie ma pojawić się blisko 30 penisów oraz mamy być świadkami gwałtu na jednej z postaci. Jakkolwiek PTC nie ma żadnej mocy sprawczej i organizacja może jedynie wyrażać sprzeciw wobec takich sytuacji.

euforia narkotyki
Używki nie przeszkadzają amerykańskim konserwatystom tak bardzo, jak sztuczne penisy (HBO)

Jednocześnie poinformowano nas, że nieszczęsny penis Erica Dane’a, który pojawia się w Euforii, był sztuczny. Ponadto nastolatków odtwarzają aktorzy, którzy ukończyli 20 lat. Jakkolwiek twórcy przyznają, że serial miał być jeszcze ostrzejszy, ale wyrzucono z niego sceny z około 80 penisami.

Euforia przypadła widzom do gustu, chociaż kolejnym wielkim hitem HBO nie jest.

Pierwsze opinie o serialu HBO są przeważnie pozytywne. Krytycy na Rotten Tomatoes w 80% oceniają pierwszy sezon dobrze. Średnia nota to  7,38/10. Użytkownicy IMDB na tę chwilę wystawiają produkcji 7,4/10, a na naszym Filmwebie Euforia ma również ocenę 7,4/10. Tym samym można uznać, że nie jest to widowisko genialne, ale ciężko nazwać je słabym.

euforia hbo go
Twórcy Euforii sami się nieco ocenzurowali, gdyż uznali, że ich produkcja momentami była zbyt mocna (HBO)

Kolejne odcinki Euforii można oglądać co tydzień na HBO oraz w serwisie HBO GO. Jedną ze znaczących ról w serialu gra Zendaya, którą niedługo będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie w blockbusterze Spider-Man: Daleko od domu.

Serial Euforia w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

avengers 5 piąta część pięć samuel l. jackson nick fury

Samuel L. Jackson o kolejnych częściach Avengers: Avengers 5 powstanie

czarna wdowa taskmaster wróg film black widow 2020

Taskmaster na planie Czarnej Wdowy? A może to Darkhawk!?