euforia narkotyki
DARE kontra "Euforia"
in

Na czasieNa czasie SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER!

Narkotyki i przypadkowy seks w “Euforii” na cenzurowanym

“Euforia” to jeden z najodważniejszych seriali ostatnich lat, który bez owijania w bawełnę pokazuje jaką destrukcję powoduje uciekanie się w narkotyki, ale też prezentuje powody, dla których ludzie sięgają po używki. Jednak taki obraz nie podoba się organizacji antynarkotykowej DARE.

DARE wydało niedawno oświadczenie w sprawie “Euforii”, która doczekała się dwóch sezonów, dwóch odcinków specjalnych na HBO Max, a trzecia odsłona widowiska została już zamówiona. Funkcjonująca od lat 80. organizacja antynarkotykowa twierdzi, iż serial gloryfikuje zażywanie narkotyków, przygodny seks, przemoc i inne destruktywne zachowania.

Zendaya odpowiada

Na te zarzuty odpowiedziała gwiazda widowiska. Zendaya stwierdziła, iż serial nie jest moralizującą historią, która mówi ludziom, jak powinni żyć i co mają robić.

Motyw muzyczny z serialu wykonywany przez Zendayę i Labrinth

W wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly aktorka powiedziała, iż jeśli ta opowieść cokolwiek z sobą niesie, to jest to próba ulżenia ludziom czującym się samotnie ze swoimi doświadczeniami i bólem. Aktorka ma nadzieję, iż pokazując taką, nie inną rzeczywistość na ekranie, być może niektórzy poczują, że nie są jedynymi, którzy przechodzą przez coś takiego lub radzą sobie z tym, z czym muszą sobie radzić. Dodała, iż jej największą nadzieją jest to, żeby ludzie byli w stanie w jakiś sposób zidentyfikować się z problemami jej bohaterki, Rue, a także z nią dojrzewać do tego, że jest nadzieja. Światełko w tunelu ma być pokazane pod koniec drugiego sezonu.

Serial nie dla każdego

Warto tu zauważyć, że ludzie z DARE najwidoczniej niezbyt wnikliwie oglądają “Euforię” lub znają serial głównie z szokujących nagłówków. Sprawiają wrażenie odlepionych od rzeczywistości.

Shimon Hayut

“Oszust z Tindera” ma bana na Tinderze

Tinder nie czekał długo i już zablokował profil oszusta wykorzystującego naiwność użytkowniczek. Czytaj więcej o tym, dlaczego Tinder zablokował profil Simona Levieva ▶

“Euforia” to przede wszystkim opowieść o tym, że ludzie nie widząc sensu, uciekają się w niezdrowe zachowania, żeby tylko cokolwiek poczuć. Jednocześnie widowisko pokazuje, iż kierunek ich ucieczki jest destrukcyjny. Z drugiej strony warto zaznaczyć, iż jest to produkcja wyjątkowo obrazowa, więc nie na żołądek każdego widza.

Nowe odcinki na HBO

Obecnie na HBO GO możecie obejrzeć pięć odcinków drugiego sezonu “Euforii”. Kolejne trafiają do serwisu co tydzień. Wbrew DARE gorąco polecam ten jeden z najbardziej zajmujących seriali ostatnich lat.

Serial “Euforia” obejrzycie online w serwisie HBO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

hbo max matrix pozew sądowy

Village Roadshow pozywa Warner Bros. za wypuszczenie “Matrix Zmartwychwstania” na HBO Max

oscary 2022 nominowani nominacje lista nominowanych

Kto powalczy o Oscary? Oto lista nominowanych w 2022 roku