in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK OkropneOkropne

Wstrząsający dokument Evil Genius zmierza na Netflix

evil genius netflix evil genius serial evil genius zwiastun
Nowy serial kryminalny Netflixa Evil Genius.

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun kryminalnego serialu dokumentalnego Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist. Opowie on o kulisach i następstwach niezwykłego napadu bankowego z 2003 roku, określanego jako pizza bomber heist.

Ta historia wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi i zapewne również wielu z Was obiła się o uszy. 28 sierpnia 2003 w Erie, sennym miasteczku znajdującym się w Pensylwanii, niepozorny dostawca pizzy wchodzi do lokalnego banku z bombą przytwierdzoną do szyi. Tym samym z bronią dzierżoną w dłoni rozpoczyna wielki napad. Jednak za rabunkiem stoi ktoś inny. Ktoś, kto gra z FBI w kotka i myszkę. Dochodzi do tragedii. Po 15 latach od tych zdarzeń na jaw wychodzą nowe fakty.

Jestem olbrzymim fanem dobrych kryminalnych seriali dokumentalnych. Niestety tych znakomitych nie ma zbyt wiele. Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, Making a Murderer czy The Staircase (u nas serial po latach pojawi się na Netfliksie pt. Schody) to nieliczne przypadki dokumentalnych produkcji odcinkowych ocierających się o geniusz. Ponadto niedawno Netflix wypuścił całkiem niezły Bardzo dziki kraj, który opowiada o wzlotach i upadkach sekty Bhagwana Shree Rajneesha.

[envira-gallery id=”31785″]

Oczywiście to, że mamy tu do czynienia z dokumentem, wcale nie znaczy, iż powinniśmy się zasadzać na prawdę objawioną. Ostatecznie Nocna zmiana Jacka Kurskiego to również dokument, tak jak dokumentami były powstające w czasach PRL państwowe agitki. Aczkolwiek widzę olbrzymi potencjał w Evil Genius. Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie, przewrotnie i przerażająco.

Serial pojawi się na Netfliksie już wkrótce, bo 11 maja. Evil Genius liczy cztery odcinki.

Evil Genius na Netfliksie

Źródło: YouTube – Netflix, Netflix Media Center

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

box office avengers wojna bez granic

Box office: Avengers: Wojna bez granic z rekordowym otwarciem

trzynaście powodów sezon 2 zwiastun netflix data premiery online

Trzynaście powodów – 2. sezon dostał zapowiedź w rytmie Depeche Mode