Ad image

Wstrząsający dokument Evil Genius zmierza na Netflix

Dariusz Filipek
2 min czytania
Nowy serial kryminalny Netflixa Evil Genius.

Z ostatniej chwili

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun kryminalnego serialu dokumentalnego Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist. Opowie on o kulisach i następstwach niezwykłego napadu bankowego z 2003 roku, określanego jako pizza bomber heist.

Ta historia wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi i zapewne również wielu z Was obiła się o uszy. 28 sierpnia 2003 w Erie, sennym miasteczku znajdującym się w Pensylwanii, niepozorny dostawca pizzy wchodzi do lokalnego banku z bombą przytwierdzoną do szyi. Tym samym z bronią dzierżoną w dłoni rozpoczyna wielki napad. Jednak za rabunkiem stoi ktoś inny. Ktoś, kto gra z FBI w kotka i myszkę. Dochodzi do tragedii. Po 15 latach od tych zdarzeń na jaw wychodzą nowe fakty.

- Reklama -
Ad image

Jestem olbrzymim fanem dobrych kryminalnych seriali dokumentalnych. Niestety tych znakomitych nie ma zbyt wiele. Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, Making a Murderer czy The Staircase (u nas serial po latach pojawi się na Netfliksie pt. Schody) to nieliczne przypadki dokumentalnych produkcji odcinkowych ocierających się o geniusz. Ponadto niedawno Netflix wypuścił całkiem niezły Bardzo dziki kraj, który opowiada o wzlotach i upadkach sekty Bhagwana Shree Rajneesha.

[envira-gallery id=”31785″]

Oczywiście to, że mamy tu do czynienia z dokumentem, wcale nie znaczy, iż powinniśmy się zasadzać na prawdę objawioną. Ostatecznie Nocna zmiana Jacka Kurskiego to również dokument, tak jak dokumentami były powstające w czasach PRL państwowe agitki. Aczkolwiek widzę olbrzymi potencjał w Evil Genius. Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie, przewrotnie i przerażająco.

Serial pojawi się na Netfliksie już wkrótce, bo 11 maja. Evil Genius liczy cztery odcinki.

Evil Genius na Netfliksie

Źródło: YouTube – Netflix, Netflix Media Center

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz