The Boys sezon 4

Disney kupił 21st Century Fox: będzie nowa Fantastyczna Czwórka?

Dariusz Filipek
4 min czytania
Fantastyczna Czwórka wróci na właściwe tory (Marvel Comics)

Z ostatniej chwili

Należałoby zapytać, nie czy będzie nowa Fantastyczna Czwórka, a kiedy będzie. Niegdyś jedna z najgorętszych pozycji Marvela, dziś przeżywa katusze.

Fantastyczna Czwórka w Marvel Cinematic Universe to nie tylko mokry sen fanów, a przede wszystkim szefa Marvel Studios, czyli największego fanboya wśród fanboyów, Kevina Feige. Franczyza przeżywa ostatnio katusze w wydawnictwie komiksowym, do czego przyczyniły się fatalne filmy, które sprawiły, że najpopularniejsza rodzina Marvela trafiła do wydawniczego limbo.

- Reklama -
Ad image

Jednak na początek trochę historii. W 1994 roku powstał pierwszy film o Fantastycznej Czwórce – tak zły, że nigdy nie trafił do kin. Jednak po latach pojawił się w obiegu, jako ciekawostka. Bodaj wyciekł i za jego pierwotną dystrybucję odpowiadali piraci.

Fantastyczna Czwórka z 1994 roku
Fantastyczna Czwórka z 1994 roku

11 lat później premierę miała kolejna inkarnacja fantastycznego zespołu, która osiągnęła umiarkowany sukces w box office i pomimo słabego przyjęcia przez krytyków, doczekała się kontynuacji.

Fantastyczna Czwórka z 2005 roku
Fantastyczna Czwórka z 2005 roku

Drugi reboot serii skończył się fatalnie. Fantastyczna rodzina z 2015 roku nie była ani fantastyczna, ani rodzinna, a właściwie niewiele miała wspólnego z samą ideą rodziny. Widowisko cierpiało na niesamowite problemy zakulisowe przed premierą, a po niej została uznane przez krytyków za film – delikatnie rzecz ujmując – zły, przez widzów za film – delikatnie rzecz ujmując – fatalny, przynosząc do kas biletowych – delikatnie rzecz ujmując – niewielkie pieniądze.

Fantastyczna Czwórka z 2015 roku
Fantastyczna Czwórka z 2015 roku

Wygląda na to, że to koniec problemów i Fantastyczna Czwórka wreszcie dostanie kinową produkcję, na jaką fani zasługiwali.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że prawa do filmu, pomimo przejęcia aktywów 21st Century Fox przez Disneya, mogą nie wrócić do Marvel Entertainment, gdyż są w posiadaniu Constantin Film, które je wyłącznie Foxowi odpłatnie użycza. Jednak Kevin Feige zapewnił, że nie mamy się o co martwić.

Fantastyczna Czwórka to tytuł, którym będziemy musieli zająć się z należytą ostrożnością. Reboot będzie trzecią inkarnacją tych bohaterów, a niektórzy odczuwają zmęczenie marką, która i tak nigdy nie błyszczała, jak inne. Jednak Spider-Man: Homecoming był trzecim razem dla tego bohatera, a film przebił się przez zmęczenie marką i (…) zarobił 880 milionów dolarów na świecie. – Powiedział Feige.

- Reklama -
Skazana Max serial

Jeśli jest ktoś w Hollywood, kto może sprawić, że ci bohaterzy znów zaczną świecić triumfy, to jest to właśnie Feige. Zapewne podejdzie do tematu z należytą starannością i najpóźniej w przeciągu – zakładam – 5 lat Fantastyczna Czwórka dostanie kolejną szansę. Piękne i jakże zaskakujące czasy.

Po przejęciu 21st Century Fox przez Disneya – przeczytaj poprzednie artykuły:

Zanim Disney przejął 21st Century Fox – przeczytaj poprzednie artykuły:

Źródło: The Hollywood Reporter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz