Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda box office
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Box office USA: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda zdobywają pierwsze miliony [16-18.11.18]

Z uwagi na to, że kina w tym tygodniu nie upadły, a nawet szykują się na rekordowy rok, jest o czym pisać w związku z otwarciem filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

W Warnerze zapewne dziś tańczą i śpiewają, gdyż ich Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to hit. Nie tak wielki, jakiego się spodziewano, ale wynik widowiska okazał się na tyle solidny, żeby mówić o sukcesie. W weekend otwierający film zarobił około 62,2 miliony dolarów, a wraz z przychodami ze świata ma już na koncie 253,2 miliony. Dla porównania poprzednia część, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, zarobiła w pierwszy weekend 74,4 miliony. Budżet kontynuacji jest o 20 milionów większy niż w przypadku pierwszej części.

Na drugim miejscu mamy Grincha.

Film Universalu spadł o 43.5% w porównaniu do poprzedniego tygodnia i przyniósł do kas kinowych 38,165 milionów. Tym samym ma na koncie w Stanach Zjednoczonych 126,544 milionów i 25,2 milionów na świecie, co daje mu obecnie 151,744 milionów przy 75-milionowym budżecie. Jednak w przyszłym tygodniu w Stanach zadebiutuje animacja Disneya Ralph Demolka w internecie, więc najlepsze dni Grinch ma raczej za sobą.

https://www.youtube.com/watch?v=oLZm8YvImbE

Podium zamyka Bohemian Rhapsody.

Biograficzne widowisko 20th Century Fox dołożyło 15,7 milionów przy 49.7% spadku przychodów. Dziś film Bohemian Rhapsody, którego wyprodukowanie kosztowało 52 miliony, ma na koncie w Stanach Zjednoczonych 127,885 milionów, a przy dodaniu 256,444 milionów ze świata, może poszczycić się więcej niż przyzwoitymi 384,33 milionami.

Dalej mamy komedię Rodzina od zaraz oraz kryminał Wdowy.

Komedia Paramountu zadebiutowała, zarabiając w domu 14,7 milionów przy 48-milionowym budżecie. To niezbyt dobrze wróży. Z kolei film Steve’a McQueena zarobił dla 20th Century Fox 12,3 milionów przy 42 wydanych na produkcję. Najbardziej szkoda tego drugiego widowiska, gdyż produkcja zarówno w Polsce, jak i na świecie, zbiera świetne recenzje.

Box Office Mojo podaje, że w weekend grano 43 filmy, które w Stanach Zjednoczonych przyniosły do kas biletowych 170,307,950 dolarów. Co stanowi 1.6% wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem tydzień wcześniej.

box office fantastyczne zwierzęta
Dane: Box Office Mojo od 16 do 18 listopada 2018 roku.

W przyszły weekend widzowie w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje wywołany już do tablicy Ralph…, a także pojawi się kontynuacja Creeda. O pierwsze miejsce będzie walczyła również nowa wersja Robin Hooda. Tym samym szykuje się nam bardzo interesujący tydzień.

Chcesz więcej informacji z kas kinowych? Kliknij w tag #box-office

[interaction id=”5bf1b38f11b9988d0de18cd1″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix kino netflix kina netflix 2018

Netflix ciągle nie wysłał kin do lamusa

netflix vs the world dokument o netfliksie film dokumentalny netflix

Netflix vs the World – dokument o Netfliksie, którego nie obejrzycie na Netfliksie