Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda box office
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Box office USA: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda zdobywają pierwsze miliony [16-18.11.18]

Z uwagi na to, że kina w tym tygodniu nie upadły, a nawet szykują się na rekordowy rok, jest o czym pisać w związku z otwarciem filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

W Warnerze zapewne dziś tańczą i śpiewają, gdyż ich Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to hit. Nie tak wielki, jakiego się spodziewano, ale wynik widowiska okazał się na tyle solidny, żeby mówić o sukcesie. W weekend otwierający film zarobił około 62,2 miliony dolarów, a wraz z przychodami ze świata ma już na koncie 253,2 miliony. Dla porównania poprzednia część, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, zarobiła w pierwszy weekend 74,4 miliony. Budżet kontynuacji jest o 20 milionów większy niż w przypadku pierwszej części.

Na drugim miejscu mamy Grincha.

Film Universalu spadł o 43.5% w porównaniu do poprzedniego tygodnia i przyniósł do kas kinowych 38,165 milionów. Tym samym ma na koncie w Stanach Zjednoczonych 126,544 milionów i 25,2 milionów na świecie, co daje mu obecnie 151,744 milionów przy 75-milionowym budżecie. Jednak w przyszłym tygodniu w Stanach zadebiutuje animacja Disneya Ralph Demolka w internecie, więc najlepsze dni Grinch ma raczej za sobą.

Podium zamyka Bohemian Rhapsody.

Biograficzne widowisko 20th Century Fox dołożyło 15,7 milionów przy 49.7% spadku przychodów. Dziś film Bohemian Rhapsody, którego wyprodukowanie kosztowało 52 miliony, ma na koncie w Stanach Zjednoczonych 127,885 milionów, a przy dodaniu 256,444 milionów ze świata, może poszczycić się więcej niż przyzwoitymi 384,33 milionami.

Dalej mamy komedię Rodzina od zaraz oraz kryminał Wdowy.

Komedia Paramountu zadebiutowała, zarabiając w domu 14,7 milionów przy 48-milionowym budżecie. To niezbyt dobrze wróży. Z kolei film Steve’a McQueena zarobił dla 20th Century Fox 12,3 milionów przy 42 wydanych na produkcję. Najbardziej szkoda tego drugiego widowiska, gdyż produkcja zarówno w Polsce, jak i na świecie, zbiera świetne recenzje.

Box Office Mojo podaje, że w weekend grano 43 filmy, które w Stanach Zjednoczonych przyniosły do kas biletowych 170,307,950 dolarów. Co stanowi 1.6% wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem tydzień wcześniej.

box office fantastyczne zwierzęta
Dane: Box Office Mojo od 16 do 18 listopada 2018 roku.

W przyszły weekend widzowie w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje wywołany już do tablicy Ralph…, a także pojawi się kontynuacja Creeda. O pierwsze miejsce będzie walczyła również nowa wersja Robin Hooda. Tym samym szykuje się nam bardzo interesujący tydzień.

Chcesz więcej informacji z kas kinowych? Kliknij w tag #box-office

[interaction id=”5bf1b38f11b9988d0de18cd1″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

netflix kino netflix kina netflix 2018

Netflix ciągle nie wysłał kin do lamusa

netflix vs the world dokument o netfliksie film dokumentalny netflix

Netflix vs the World – dokument o Netfliksie, którego nie obejrzycie na Netfliksie