in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Premiera dnia: “Feria: Najciemniejsze światło” w serwisie Netflix

Feria: Najciemniejsze światło serial netflix premiera gdzie obejrzeć online
Serial "Feria: Najciemniejsze światło" obejrzycie w serwisie Netflix
Zwiastun serialu

“Feria: Najciemniejsze światło” zabiera widzów w świat sekciarstwa, zbiorowych samobójstw i nastolatek uwikłanych w koszmarną sytuację.

Twórcami “Ferii: Najciemniejsze światło” są Carlos Montero Castiñeira oraz Agustín Martínez. Pierwszy jest znany ze swojej pracy nad scenariuszami do filmów i seriali. To między innymi współtwórca serialu “Szkoła dla elity”. Z kolei Martínez, chociaż również tworzył wcześniej scenariusze do seriali, to jest głównie kojarzony z pracy pisarskiej. Spod jego ręki wyszła wydana w Polsce powieść kryminalna “Monteperdido”.

Serial wykorzystuje tak lubiany przez widzów motyw pochrzanionej sekty
Serial wykorzystuje tak lubiany przez widzów motyw pochrzanionej sekty

Akcja widowiska rozgrywa się w latach 90. w cichej andaluzyjskiej wiosce. Hiszpańska produkcja gatunkowo lawiruje pomiędzy thrillerem fantasy a horrorem. Jest to kolejny serial poruszający tematykę sekty. Wcześniej widzieliśmy ten motyw w “The Sinner”, “Servant” czy “Koszmar minionego lata”.

O czym opowiada “Feria: Najciemniejsze światło”?

“Feria: Najciemniejsze światło” opowiada o sprawie rzekomego zbiorowego samobójstwa członków sekty Kult światła. Tylko jedna osoba nie wyszła o własnych siłach z lokalnej kopalni, żeby przed nią wyzionąć ducha — matka Evy i Sofii, które nie miały pojęcia, że ich rodzice uczestniczą w chorej wspólnocie.

Eva i Sofia starają się dowiedzieć, dlaczego ich rodzice zostawili ich i przyłożyli ręce do tragedii, przez którą dziewczyny zostają znienawidzone przez sąsiadów
Eva i Sofia starają się dowiedzieć, dlaczego ich rodzice osamotnili je i przyłożyli ręce do tragedii, przez którą dziewczyny zostają znienawidzone przez sąsiadów

W Sofię wcieliła się znana z “Veróniki” czy “30 srebrników” Carla Campra. Z kolei Evę sportretowała o wiele mniej znana Ana Tomeno, która wcześniej wystąpiła w serialu “La Templanza” i w filmie “Stare grzechy mają długie cienie”.

Czy warto obejrzeć?

Z jakiegoś powodu Netflix nieszczególnie silił się, aby wypromować serial. Wskazuje na to nie tylko uboga kampania reklamowa, ale również niewielkie zainteresowanie serialem wśród widzów i krytyków. Idealnie ilustruje to fakt, że dzień po premierze na Rotten Tomatoes nie znajdziecie ani jednej recenzji widowiska. Podobnie rzecz ma się z Metacritic. Z kolei na IMDB niespełna 100 widzów oceniło widowisko, a jego średnia nota to obecnie 6,8/10. Serwis Decider poleca serial.

"Feria: Najciemniejsze światło" nie unika mocnych obrazów
“Feria: Najciemniejsze światło” nie unika mocnych obrazów

Po obejrzeniu trzech z ośmiu odcinków nie jestem jeszcze w stanie ani polecić serialu, ani szczególnie Was do niego zniechęcać. To najpewniej jedna z tych mrocznych i pokręconych opowieści, której nie ocenia się po tym jak się zaczyna, a jak się kończy. Jedno jest pewne — serial jest ładnie zrealizowany, wciągający, ale również niepotrzebnie komplikowany mnogością wątków i nieco przesadzony na poziomie całego tego mrocznego fiku-miku.

Serial “Feria: Najciemniejsze światło” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie serial netflix

Premiera dnia: “Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie” w serwisie Netflix

magia nagości sezon 2

“Magia nagości” wraca z drugim sezonem w lutym. Tym razem ubrania zrzucą również seniorzy i osoby niebinarne