The Boys sezon 4

Był Niezniszczalny. Był Split. Będzie Glass. Zwiastun filmu zapowiada interesujący thriller

Dariusz Filipek
2 min czytania
Przygotujcie się na powrót Mr Glassa (zdjęcie: Universal)

Z ostatniej chwili

Pojawił się zwiastun thrillera Glass, najnowszej produkcji napisanej i wyreżyserowanej przez M. Night Shyamalana, który krok po kroku odbudowuje swoją karierę.

Po świetnych początkach Shyamalana, artysta zaczął niebezpiecznie tonąć w odmętach bylejakości. Jednak w ostatnich latach widzimy, że ten twórca stara się wypłynąć na powierzchnię i powrócić do niegdysiejszej formy. W tym celu podjął dosyć niecodzienny ruch i zaczął tworzyć własne filmowe uniwersum.

- Reklama -
Ad image

W widowisku Glass mocno zarysowuje świat, który powołał do życia – zapewne wtedy jeszcze nieświadomie – w Niezniszczalnym z 2000 roku.

Film opowiadał o Davidzie Dunnie (Bruce Willis), wydawałoby się, cudem ocalałym z katastrofy, a tak naprawdę człowiekiem posiadającym nadludzkie moce. Davidem manipulował Elijah Price (Samuel L. Jackson), czyli tytułowy Mr Glass. Ostatecznie ich drogi rozeszły się i nie było to miłe zakończenie znajomości. Price ma ciężką dolegliwość, polegającą na tym, że jego kości są niezwykle łamliwe, stąd jego szklany przydomek. Jednak posiada niezwykłą inteligencję i obsesję na punkcie historii superbohaterskich.

Ponadto w 2016 roku na dużym ekranie zadebiutował inny obraz Shyamalana. Split opowiadał o człowieku z mnogą osobowością (w tej roli James McAvoy), bestii, która porywa i więzi młode dziewczyny. Każda z osób, którą manifestuje, żyje własnym życiem i ma indywidualne umiejętności oraz wspomnienia.

W przyszłym roku bohaterowie Niezniszczalnego oraz Split spotkają się w jednej produkcji. Punktem wyjściowym Glass jest pobyt trójki wymienionych panów w szpitalu psychiatrycznym pod okiem psychiatry Dr Ellie Staple (Sarah Paulson), chcącej zgłębić ich zaburzenia. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli.

Światowa premiera tego widowiska została ustalona na 18 stycznia 2019 roku. Jestem ciekaw, co mu z tego wyszło, bo chociaż nie jestem wielkim fanem Split, tak uwielbiam Niezniszczalnego i wierzę, że twórca Szóstego zmysłu i Znaków, jeszcze pokaże, na co go stać.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze