Film Joker zwiastun
Zwiastun filmu Joker (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Joker też człowiek – zapowiada zwiastun filmu z Joaquinem Phoenixem

Gdyby ktoś mi powiedział dwadzieścia lat temu, że powstanie film o Jokerze, najznamienitszym koszmarze Batmana, ciężko byłoby mi w to uwierzyć. To pokazuje, jak bardzo kino się zmieniło i dziś na dużych i małych ekranach można pokazać praktycznie wszystko, co wywodzi się z kart komiksów.

Solowy Joker ma być opowieścią o tym, jak Joker, a właściwie Arthur Fleck, stał się tytułowym łotrem. Widowisko ma trzymać się z dala od mainstreamowego DCEU, a jego akcja rozegra się w osobnym, własnym świecie, na własnych regułach. Film ma być skierowany przede wszystkim do widzów dorosłych, dostał niewielki, bo 55-milionowy budżet, a reżyser, Todd Phillips (Kac Vegas, Rekiny wojny), który jest również współautorem scenariusza ze Scottem Silverem, miał cieszyć się dużą swobodą przy tworzeniu produkcji.

W Jokera wcielił się świetny Joaquin Phoenix – trzykrotnie nominowany do Oscara (za Mistrza, Spacer po linie i Gladiatora) oraz pięciokrotnie do Złotego Globu (za Wadę ukrytą, Ją, Mistrza, Spacer po linie oraz Gladiatora). Na planie wspomoże go Zazie Beetz, Robert De Niro oraz Brett Cullen, który wcielił się w Thomasa Wayne’a. Batmana raczej nie ma, co się spodziewać. W młodego Bruce’a wcielił się Dante Pereira-Olson.

Joker pojawi się w kinach 4 października, więc w swoje urodziny będę świętował podwójnie. Widowisko zapowiada się na genialną wiwisekcję psychopaty. Miejmy nadzieję, że tego nie popsują, bo ten film może otworzyć zupełnie nowe drzwi dla kina z pogranicza superbohaterszczyzny.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix Turcji tanie konta przekręt

Tanie konta Netflixa z Turcji tracą sens. Netflix chyba znalazł na nie bat

serial the society zwiastun netflix

The Society zapowiada się na miks Władcy much z The 100