The Boys sezon 4

Netflix wśród klasyków zamknięty. Żegnamy serwis FilmStruck

Dariusz Filipek
2 min czytania
Filmstruck

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=a_r9snTbAjs

- Reklama -
Ad image

FilmStruck był świetnym pomysłem. O serwisie pisałem jeszcze przed premierą w 2016 roku w Polskiej Fabryce Newsów (oj, mieliło się, mieliło) i od tego czasu mocno trzymałem za niego kciuki. Niestety przyszedł czas by poluzować dłonie. Jak podaje Variety, FilmStruck zostanie zamknięty w listopadzie.

Po przejęciu Time Warnera przez AT&T było wiadomo, że transakcja nie zakończy się jedynie na zmianie nazwy na WarnerMedia. Restrukturyzacja była więcej niż pewna. Jednak nie spodziewałem się, że pod nóż pójdzie właśnie FilmStruck – jeden z licznych serwisów streamingowych w portfolio korporacji. Jednocześnie jeden z nielicznych oferujących nieco inne treści filmowe, niż chociażby Netflix.

AT&T postanowiło zrewidować biznesy powadzone w WarnerMedia, likwidując niszowe przedsięwzięcia. Pierwszą ofiarą nowej polityki firmy był serwis DramaFever. Kolejnym krokiem restrukturyzacyjnym to pozbycie się z portfolio FilmStrucka, czyli serwisu nieco podobnego do Netflixa, ale oferującego za stałą opłatę, zmieniającą się z miesiąca na miesiąc bazę filmową. Co nazywa się usługą butikową (jakkolwiek by to nie brzmiało). Przy czym filmy tam oferowane to przede wszystkim klasyki, kino artystyczne oraz niezależne.

Na dzień premiery FilmStruck wyróżniał się na tle konkurencji tym, że obok filmów, oferowano również dodatki specjalne z nimi związane. Czego do dziś brakuje w większości serwisów strumieniujących treści wideo. Ponadto widowiska takie jak Siedmiu samurajów oferowano w jakości 4K.

filmstruck zamknięty
Taki żałobny komunikat wita nas na stronie głównej serwisu FilmStruck

To smutna wiadomość, bo liczyłem na to, że FilmStruck będzie popularny i kiedyś wystartuje w Polsce. Brakuje w naszym streamingowym kolorycie miejsca z dobrymi klasykami.

Jednocześnie mam nadzieję, że dokonujący żywotu FilmStruck nie będzie całkowicie zapomniany, a wypracowane w nim rozwiązania zostaną przeniesione na grunt innych usług WarnerMedia. Przypomnę, że firma oferuje wiele usług streamingowych. Najpopularniejszą z nich jest HBO GO i Now. Jednak to nie wszystko. AT&T poprzez WarnerMedia kontroluje streaming anime Crunchyroll, komiksowo-filmowy DC Universe, VOD FandangoNow i wiele innych.

Serwis FilmStruck zostanie ostatecznie zamknięty 29 listopada. Wszelkie nadpłaty zostaną zwrócone, a już dziś nie ma możliwości zakładania nowych kont.💔

- Reklama -
Skazana Max serial

[interaction id=”5bd73bfb9a354172f826ae7c”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz