first ladies serial showtime viola davis michelle obama
First Ladies - nowy serial Showtime (Deadline)
in

Viola Davis jako Michelle Obama w serialu First Ladies

Viola Davis powoli żegna się z serialem Sposób na morderstwo, który w tym roku wróci z szóstym i ostatnim sezonem. Jednak nie będzie narzekała na brak pracy, bo właśnie zaangażowano ją do innego widowiska – First Ladies, które realizuje stacja Showtime.

W serialu First Ladies Viola Davis wcieli się w byłą pierwszą damę, żonę Baracka Obamy, Michelle Obamę. Akcja serialu będzie kręciła się oczywiście wokół wschodniego skrzydła Białego Domu, gdzie zapadło wiele najważniejszych dla świata decyzji, o których nie mamy pojęcia. Były one nierzadko podejmowane przez charyzmatyczne, złożone i dynamiczne pierwsze damy Ameryki. Serial ma odsłonić kurtynę, która do tej pory skrywała osobiste i polityczne życia żon prezydentów.

Pierwszy sezon First Ladies skupi się na Eleanor Roosvelt, Betty Ford oraz na Michelle Obamie. To zdradza antologiczny charakter widowiska. Za scenariusz odpowiedzialny jest pisarz Aaron Cooley, którego praca zainspirowała producentkę Cathy Schulman, by stworzyć taki serial.

Nie będzie to jedyny serial Showtime z politycznym tłem. Stacja przygotowuje również President is Missing, czyli adaptację prozy Billa Clintona i Jamesa Pattersona. Z kolei małżeństwo Obamów produkuje seriale dla Netflixa. Niekoniecznie o polityce.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

disney plus disney+ grupa wiekowa kategoria wiekowa pg-13 serwis familijny

Disney+ będzie obrzydliwie grzeczny. W serwisie nie znajdziecie żadnych treści dla dorosłych

lucy in the sky film zwiastun

Lucy in the Sky to bardziej G.I. Jane niż kosmiczny melodramat