The Boys sezon 4

Premiera serialu “Gaslit” na Starz

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=ZQ-uyTbsWJw
Zwiastun serialu

Afera Watergate miała różne oblicza. Niektóre zupełnie zapomniane. Dziś rzadko wspominana jest Martha Mitchell, której dramat posłużył do opowiedzenia o skandalu, jaki wstrząsnął Stanami Zjednoczonymi w latach 70.

“Gaslit” od początku zapowiadał się na serial z tych wyjątkowych. Wielkie nazwiska – Julia Roberts jako Mitchell i Sean Penn jako jej mąż, John. Temat, który wzbudza niesmak do dziś, czyli afera, która kosztowała prezydenturę Richarda Nixona. I jeszcze Robbie Pickering – twórca widowiska wcześniej pracujący między innymi nad “Mr. Robot”.

- Reklama -
Ad image

Serial został oparty na podstawie podcastu “Slow Burn” Leona Neyfaha. Dwa lata wcześniej Epix wypuścił serial dokumentalny oparty na podstawie tego samego podcastu.

O czym opowiada “Gaslit”?

Widowisko stacji Starz opowiada o Mitchell – żonie lojalnego Nixonowi prokuratora generalnego. Fabuła traktuje o jej zaangażowaniu w demaskowanie tego, co później zostało określone aferą Watergate oraz o przykrych konsekwencjach, które ją przez to spotkały.

Seriale podobne do “Gaslit”

“Gaslit” wpisuje się w nurt seriali, do którego coraz chętniej sięgają twórcy – widowisk opowiadających o polityce i jednocześnie opartych na historycznych wydarzeniach. Wcześniej dostaliśmy między innymi “Zasadę Comeya”, “Na cały głos”, “American Crime Story: Impeachment”, “The First Lady”, “Kto się odważy” czy “Mrs. America”.

Julia Roberts jako Martha Mitchell
Julia Roberts jako Martha Mitchell

Recenzje serialu “Gaslit”

Krytycy przeważnie pozytywnie wypowiadają się o widowisku. Obecnie 87% recenzji na Rotten Tomatoes ma wydźwięk pozytywny. Średnia nota dla produkcji to 7,6/10.

Widowisko ma być głębokie i pouczające. Chwalona jest warstwa realizacyjna i wiele dobrego napisano o mocnej obsadzie serialu. Jednocześnie serial nie skupia się przede wszystkim na samej aferze, która jest tłem dla historii o ludziach, których życia i kariery zostały zbudowane lub zniszczone przez to, co się działo wokół ówczesnych wydarzeń.

- Reklama -
Skazana Max serial

Gdzie obejrzeć “Gaslit”?

Serial w Stanach Zjednoczonych mogą oglądać widzowie stacji i serwisu Starz. Obecnie nie znamy serwisu, który pokaże “Gaslit” w Polsce.

Cały sezon będzie miał osiem odcinków. Premierowo zobaczyliśmy pierwszy, a kolejne będą pojawiały się co tydzień. Finałową część obejrzymy 12 czerwca.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz