Shogun oglądaj online serial disney

Gina Carano o Disneyu: “Nie jestem jedyną osobą zastraszaną przez tę firmę”

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Gina Carano wraca na plan filmowy pierwszy raz od czasu wyrzucenia jej z obsady serialu “The Mandalorian”. Uznała ten moment za świetną okazję, aby ponarzekać na Disneya, który zwolnił ją w związku z jej kontrowersyjnymi wypowiedziami.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
GINA CARANO / DISNEY / TERROR ON THE PRAIRIE

Carano jak szybko zyskała sympatię fanów serialu “The Mandalorian”, gdzie wcieliła się w Carę Dunę, tak szybko ją utraciła. Przypomnijmy, że rolę w widowisku serwisu Disney+ straciła po stwierdzeniu, iż bycie konserwatystką w Hollywood jest niczym bycie Żydówką podczas Holokaustu. To uznano za zbyt daleko idącą i bezduszną analogię.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Aktorka obecnie pracuje na planie filmu “Terror on the Prairie”. Produkuje go prawicowy serwis The Daily Wire, który ma udostępnić widowisko swoim subskrybentom. Temu samemu serwisowi Carano udzieliła wywiadu, w którym żaliła się na byłego pracodawcę.

Zastraszana przez Disney

“Nie jestem jedyną osobą, która była zastraszana przez tę firmę i doskonale o tym wiem”powiedziała. Dodała jeszcze, że “wszyscy mnie otaczali i obserwowali jak jastrząb. Patrzyłam na ludzi z tej produkcji i oni mogli powiedzieć wszystko, co chcieli, a ja miałam z tym problem. Miałam go, ponieważ nie zgadzałam się z ich narracją”.

Carano wreszcie znalazła się w domu, gdyż ekipa, z którą współpracuje, jest z jej narracją jak najbardziej zgodna. Stwierdzono nawet, że dokonano trudnego, ale rozważnego wyboru, aby pojechać na dziki zachód, aby kręcić filmy na własnych warunkach z dala od niepewnego hollywoodzkiego klimatu i tamtejszego establishmentu. Brzmi to paranoicznie, ponieważ prawica w Stanach Zjednoczonych od czasu przegranej Donalda Trumpa w wyborach, stała się w wyjątkowo urojeniową częścią sceny politycznej.

Terror na prerii

Pierwszym filmowym projektem The Daily Wire będzie właśnie “Terror on the Prairie”. Widowisko jest opisywane jako westernowy thriller, który opowie o rodzinie pionierów broniących się przed bandą okrutnych banitów w Montanie. Wcześniej serwis podjął się dystrybucji filmu “Uciekaj albo walcz”.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Film wyreżyseruje Michael Polish do scenariusza Josiaha Nelsona. Obok Carano w filmie wystąpi zawodnik MMA Donald “Cowboy” Cerrone, komik Tyler Fischer oraz znany z “Kształtu wody” Nick Searcy. Produkcję będzie można obejrzeć na The Daily Wire w przyszłym roku.

Gina Carano i Ben Shapiro

Założycielem The Daily Wire jest Ben Shapiro — dziennikarz, autor książek i współpracownik Fox News. Znany jest ze swoich rasistowskich wypowiedzi. Jest przeciwnikiem środowisk LGBT+ oraz zwolennikiem posiadania broni palnej. Chociaż wierzy w globalne ocieplenie, to twierdzi, iż rola człowieka w tym procesie jest niewielka. Ponadto krytykował takie seriale jak “MASH” czy “Happy Days” za to, że posłużyły propagandzie pacyfistycznej. Nie można być chyba bardziej skrajnie prawicowym.

Tym samym Carano znalazła się w towarzystwie, które jest jej o wiele bliższe ideologicznie. Żadnych jastrzębi, a zamiast tego dziki zachód i Shapiro z jego skrajnie prawicową doktryną społeczno-polityczną. Po czasie okazało się, że Disney tak naprawdę niewiele stracił na nieobecności aktorki na planie “The Mandalorian”. Więcej. Firma zyskała, przede wszystkim święty spokój.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x