in ,

SUPER!SUPER!

Planszówki dla dorosłych – ranking najlepszych gier planszowych

gry planszowe dla dorosłych ranking 2022

Myślenie o grach planszowych przypomina nam o beztroskich czasach dzieciństwa. Wtedy prawie każdy uwielbiał grać ze swoimi znajomymi w planszówki, zatracając przy nich rachubę czasu dzięki wspaniałej zabawie. Jednak te czasy nie przeminęły całkowicie. Gry planszowe nadal mają się dobrze, a co najważniejsze dają taką samą frajdę jak w czasach naszego dzieciństwa.

Najlepsze gry planszowe

Na samym starcie, warto zaznaczyć jednak, że ranking najlepszych gier planszowych, oczywiście zawsze nacechowany będzie subiektywnością. Nie jest to nic złego, ponieważ w każdym rankingu bazuje się na pewnych kryteriach. W tym jednak wybrałem gry planszowe z różnych gatunków, dlatego ten ranking powinien pomóc Ci podjąć decyzje, jaką grę wybrać, gdy odwiedzisz sklep z grami planszowymi.

Pierwszą grą w naszym rankingu będzie “Wsiąść do pociągu: Europa”. Planszówka pochodzi z gatunku gier strategicznych, a jej celem jest zbudowanie pociągu, dworca oraz trasy, która pozwoli nam na odbycie cudownej podróży po Europie. Średnia długość gry wynosi około godziny, minimalna liczba graczy to dwóch, a maksymalna wynosi pięć.

Kolejnym tytułem wartym polecenia jest “Monopoly”. Pomimo tego, że pierwsza wersja gry wyszła w 1935 roku, gry planszowe z “Monopoly” w swojej nazwie nadal wychodzą w odświeżonych wersjach. Planszówka polega na handlu nieruchomościami, w celu podbicia całej planszy. Długość gry uzależniona jest głównie od chęci i woli walki poszczególnych uczestników gry.

Jeżeli pasjonują Cię klimaty wojenne, powinieneś sprawdzić “This War of Mine”. Planszówki wzorowane na grach komputerowych, to obecnie bardzo popularne rozwiązania. “This War of Mine” pozwala wczuć się uczestnikom gry w klimat wojenny, w każdej z rund musisz walczyć o przeżycie, a każde wyjście na ulice wiąże się z ryzykiem.

Żaden z poprzednich tytułów nie przykuł Twojej uwagi? Nie ma problemu, co powiesz na “Portal Narcos”? Gry planszowe czerpią także na popularności seriali lub filmów. Za sprawą Netflixowej ekranizacji gra o losach Pablo Escobara stała się niezwykle popularna. Celem gry jest likwidacja El Patrona, który za wszelką cenę chce objąć urząd prezydenta Kolumbii, jednak jego życie jest zagrożone przez czyhających na niego bossów mafii oraz chcących go złapać agentów DEA. Zadaniem jednego z graczy jest pokonanie wszystkich rywali oraz stworzenie własnego imperium, zmieniając przy tym zbieg faktycznych zdarzeń.

Planszówki do zakupu w sieci

Któryś z tytułów przykuł Twoją uwagę, ale nie wiesz który sklep z grami planszowymi, będzie je posiadał? W tym celu warto odwiedzić sklepy internetowe i sprawdzić, czy któryś z nich je oferuje. Sklepem, który warto odwiedzić, jest https://zagrajmywplanszowke.pl/ w ich ofercie z pewnością znajdziesz tytuł, który pozwoli Ci zatracić się w kilkugodzinnej grze, która pozwoli Ci na spędzenie wielu ciekawych chwil z Twoimi znajomymi lub rodziną, w końcu nic tak nie łączy jak wspólna zabawa.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Moon Knight serial premiera online pl disney

Premier serialu “Moon Knight” na Disney+

morbius premiera polska

Jeśli macie już bilet na “Morbiusa”, zapytajcie w kinie, czy jeszcze można go zwrócić