Gwiezdne wojny dla kobiet. Kolejny serial zmierza na Disney Plus

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 20 wyświetleń
1 min czytania
Disney Plus szykuje kolejny serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen

Disney Plus dostanie kolejny serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen. Jednak widowisko, którego twórczynią została Leslye Headland, będzie zupełnie świeżym podejściem do tematu.

Niemal, bo to ciągle będą Gwiezdne wojny, ale to widowisko będzie skierowane przede wszystkim do kobiet i rozegra się w zupełnie nowym zakątku wszechświata. Serial ma być thrillerem wypełnionym akcją i będzie osadzony w innej linii czasowej niż główna filmowa seria. Ponadto produkcja ma oferować sporo elementów kina sztuk walk.

Leslye Headland pracowała ostatnio nad serialem Russian Doll, który okazał się wielkim hitem Netflixa. W portfolio ma także pracę nad filmem Sypiając z innymi oraz serialem Terriers.

Leslye Headland
Leslye Headland

Jej serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen będzie jedną z wielu produkcji serwisu podpartą oryginalną trylogią George’a Lucasa. Już dziś wiemy, że po sukcesie, którym był pierwszy sezon serialu The Mandalorian, powstaną przynajmniej dwa kolejne. Serwis szykuje się również na spin-off Rouge One z Diego Luną oraz na serial z Ewanem McGregorem, który kolejny raz wcieli się w Obi-Wan Kenobiego.

Disney Plus stawia na sprawdzone marki i ta strategia zdaje egzamin. Chociaż serwis pojawi się w Polsce dopiero w przyszłym roku, to już dziś może pochwalić się ponad 50 milionami subskrybentów.

Źródło: Variety

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x