in

SZOKSZOK

Hakowanie świata – Netflix przekonuje, że nie jesteśmy bezpieczni

Hakowanie świata opowiada o aferze z Cambridge Analytica. Jak dziś wygrywa się wybory i zrywa się wielkie sojusze za pomocą naszych danych?

W zamian za darmowy dostęp do internetowych usług oddaliśmy informacje o nas samych w ręce wielkich korporacji jak Alphabet (Google) czy Facebook. Kompletnie nie rozpoznaliśmy wartości naszych danych, a te trafiając w nieodpowiednie ręce, mogą narobić szkód ciężkich do odkręcenia.

Hakowanie świata, czyli film dokumentalny Netflixa, spojrzy na problem handlu naszymi danymi i wykorzystywaniu ich w celu manipulowaniu nimi, celem kształtowania rzeczywistości na modłę tych, którzy zapłacą za to najwięcej. Proceder ten zostanie pokazane z perspektywy głośnej afery z firmą Cambridge Analytica, w którą uwikłany był Facebook. Tamten skandal doskonale pokazuje, że nasze dane odpowiednio przetworzone mogą zwrócić się przeciwko nam samym. Przykładem manipulacji na wielką skalę były wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które wygrał Donald Trump czy Brexit. Dokumentaliści opowiedzą o tym szerzej i wyjaśnią, dlaczego nasze polubienia, lokalizacje i inne informacje, którymi dzielimy się na co dzień, są więcej warte niż ropa naftowa.

Za Hakowanie świata odpowiedzialni są Karim Amer i Jehane Noujaim, twórcy nominowanego do Oscara Placu. Na Rotten Tomatoes dokument ma na razie zaledwie cztery recenzje, ale wszystkie są pozytywne. Premiera filmu dokumentalnego odbędzie się na Netfliksie już 24 lipca 2019 roku.

Film dokumentalny Hakowanie świata w serwisie Netflix >>

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij też polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zadać pytanie przez e-mail!

sukcesja-hbo-go-2-sezon-zwiastun-data-premiery

Sukcesja wraca na HBO!

Katee Sackhoff another life serial netflix battlestar galactica

Another Life, czyli Katee Sackhoff znowu rusza w kosmos