The Boys sezon 4

Hakowanie świata – Netflix przekonuje, że nie jesteśmy bezpieczni

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

W zamian za darmowy dostęp do internetowych usług oddaliśmy informacje o nas samych w ręce wielkich korporacji jak Alphabet (Google) czy Facebook. Kompletnie nie rozpoznaliśmy wartości naszych danych, a te trafiając w nieodpowiednie ręce, mogą narobić szkód ciężkich do odkręcenia.

Hakowanie świata, czyli film dokumentalny Netflixa, spojrzy na problem handlu naszymi danymi i wykorzystywaniu ich w celu manipulowaniu nimi, celem kształtowania rzeczywistości na modłę tych, którzy zapłacą za to najwięcej. Proceder ten zostanie pokazane z perspektywy głośnej afery z firmą Cambridge Analytica, w którą uwikłany był Facebook. Tamten skandal doskonale pokazuje, że nasze dane odpowiednio przetworzone mogą zwrócić się przeciwko nam samym. Przykładem manipulacji na wielką skalę były wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które wygrał Donald Trump czy Brexit. Dokumentaliści opowiedzą o tym szerzej i wyjaśnią, dlaczego nasze polubienia, lokalizacje i inne informacje, którymi dzielimy się na co dzień, są więcej warte niż ropa naftowa.

- Reklama -
Ad image

Za Hakowanie świata odpowiedzialni są Karim Amer i Jehane Noujaim, twórcy nominowanego do Oscara Placu. Na Rotten Tomatoes dokument ma na razie zaledwie cztery recenzje, ale wszystkie są pozytywne. Premiera filmu dokumentalnego odbędzie się na Netfliksie już 24 lipca 2019 roku.

Film dokumentalny Hakowanie świata w serwisie Netflix >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz