The Boys sezon 4

“Halo” żyje! Na serialowego Master Chiefa czekamy od 2014 roku i wreszcie się go doczekamy

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Zajawka serialu “Halo” (Paramount+)

“Halo” — gra o zabijaniu bardzo złych, a nierzadko podłych kosmitów, która nakręciła popularność pierwszego Xboxa, wreszcie doczeka się serialowej adaptacji, na którą czekamy tak długo, że większość z nas już zdążyła o niej zapomnieć. Mamy pierwszą zajawkę widowiska.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
HALO / PARAMOUNT+

“Halo” przeszło długą i zawiłą drogę, ale w przyszłym roku wreszcie będzie miał premierę serial na podstawie ikonicznej serii gier. Początkowo produkcja miała pojawić się w stacji Showtime, ale po ponownym połączeniu Viacomu z CBS Corporation, jedną z decyzji było przeniesienie widowiska do serwisu Paramount+.

- Reklama -
Ad image

Pierwsze informacje o tym, że serial “Halo” powstanie, pochodzą jeszcze z 2014 roku. Wtedy planowano, że produkcja, nad którą pieczę sprawował Steven Spielberg, będzie miała premierę w 2015 roku. Tak się nie stało i z Rupertem Wyattem na pokładzie, jako producentem, oczekiwano, iż serial zadebiutuje w 2019 roku. Następnie zapowiedziano, iż “Halo” pojawi się rok później, ale i ten plan nie wypalił. Ostatecznie widowisko ma pojawić się w serwisie Paramount+ w 2022 roku, a za produkcję odpowiada Otto Bathurst.

Pierwszy sezon, którego produkcja w sumie pochłonęła około 200 milionów dolarów, zabierze nas do XXVI wieku toczonego przez wyniszczający konflikt pomiędzy ludzkością a obcymi. Poza tym, że w serialu zobaczymy Master Chiefa (w tej roli Pablo Schreiber) i usłyszymy Cortanę (Jen Taylor) dokładnych szczegółów fabuły nie znamy. Nie wiemy jak mocno historia będzie się trzymała growego pierwowzoru, ale niemal możemy być pewni, iż strona wizualna nas zachwyci.

Niepokojące jest to, że główni scenarzyści żegnają się z serialem po pierwszym sezonie. Kyle Killen, który z serialem był związany od 2018 roku, zrezygnował z dalszych prac. Z koeli Steven Kane, który dołączył do pracy nad scenariuszem nieco później i został współtwórcą widowiska, ogłosił, iż nie wróci do pracy nad serialem, jeśli ten zostanie przedłużony na kolejny sezon.

Paramount+ ma w rękach niezwykle intratną markę. Seria gier “Halo” sprzedała się do tej pory w ponad 80 milionach egzemplarzy. Obecnie gracze na całym świecie czekają na “Halo Infinite”, które zdecydowanie przysłuży się popularności aktorskiego widowiska.

Dokładna data premiery serialu nie jest znana. Nie wiemy także, w którym z serwisów strumieniujących obejrzymy “Halo” w Polsce.

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz