hannibal sezon 4 serial clarice netflix
Hannibal może wrócić z czwartym sezonem
in

SUPER!SUPER! OkropneOkropne

“Hannibal” powróci? Twórca serialu i aktorzy są pełni nadziei

“Hannibal” faktycznie może wrócić z czwartym sezonem. Chętny jest twórca serialu, główna producentka oraz ekipa aktorska. Jedyne, czego potrzeba, to stacji telewizyjnej lub serwisu streamingowego, który byłby chętny na kontynuację widowiska.

Bryan Fuller stworzył trzy sezony “Hannibala” dla stacji NBC i jest jedną z tych osób, która na wylot zna kwestie licencji. Podzielił się szczegółami z widzami Collidera (cały wywiad możecie obejrzeć powyżej). Zaznaczył na wstępie, że to Martha De Laurentiis oraz Gaumont International Television kontrolują prawa do postaci Hannibala.

Żeby być bardziej szczegółowym, sprawdziłem, w które produkcje o Hannibalu była zaangażowana Laurentiis i są to “Hannibal”, “Czerwony smok”, “Hannibal: Po drugiej stronie maski” oraz serialowy “Hannibal”, co wskazuje na to, że nie ma ona praw tylko do adaptacji “Milczenia owiec”.

Fuller oparł serial na postaciach znanych z serii powieści autorstwa Thomasa Harrisa. Jednak, zamiast od razu zabrać się za materiał źródłowy, czyli powieść “Czerwony smok”, opowiedział historię, której akcja rozgrywała się przed wydarzeniami znanymi z pierwszej książki o Hannibalu Lecterze.

Twórcy “Hannibala” ciągle szukają nowego domu dla serialu

Twórca serialu jest w stałym kontakcie z Marthą De Laurentiis i razem z nią od czasu do czasu sprawdzają, czy jest ktoś chętny, by kontynuować opowieść o seryjnym mordercy i jego dziwacznym związku z tropiącym go profilerem.

Fuller przyznaje, że odbył kilka hipotetycznych rozmów, w jakim kierunku mogłaby dalej podążyć ta opowieść i chętnie podjąłby się kontynuowania serialu. I można mu wierzyć, bo do tematu często wraca.

Czwarty sezon “Hannibala” od Netflixa?

Jednak jest jeden problem. Potrzebna jest stacja telewizyjna lub serwis streamingowy, który zgodziłby się wydać pieniądze na kontynuację przygód Lectera i Grahama. Być może fakt, iż serial jest pokazywany przez Netflix (niestety, obecnie nie w Polsce), sprawi, że zainteresowanie serialem zwiększy się do tego stopnia, iż ktoś się z nim w tej sprawie skontaktuje. Fuller liczy przede wszystkim na Netflix.

Główni aktorzy “Hannibala” chętnie wróciliby na plan serialu

Jego serial opowiadał przede wszystkim o tytułowym seryjnym mordercy (w tej roli świetny Mads Mikkelsen) oraz o profilerze FBI, Willu Grahamie, w którego wcielił się Hugh Dancy. Twórca serialu przyznał, że mógłby nawet przystać na zrobienie filmu zamiast czwartego sezonu, byle mieć tylko możliwość pracowania kolejny raz z Dancym. Aktor również brał udział w wywiadzie Collider i przyznał, że hipotetycznie jest na to gotowy. Ponoć także Mikkelsen chętnie wróciłby do roli Lectera.

Powstanie inny serial osadzony w świecie stworzonym przez Thomasa Harrisa – “Clarice” od stacji CBS

Czy kontynuacja “Hannibala” powstanie, tego nie wiemy i zapewne jeszcze przez jakiś czas się nie dowiemy. Jednak już teraz czekamy na inny serial osadzony w tym świecie. Serial “Clarice” opowie losy Clarice Starling po wydarzeniach z książkowego “Milczenia owiec”, a przez “Hannibalem”. W tytułową bohaterkę wcieli się znana z “The Originals” Rebecca Breeds.

Fuller nie może w “Hannibalu” wykorzystać postaci i motywów, które pojawiły się wyłącznie na łamach powieści “Milczenie owiec”

Kwestia praw autorskich rozsypanych po różnych firmach sprawiła, iż Fuller, chociaż chciał, nie mógł wykorzystać w swoim serialu motywów z “Milczenia owiec”. Prawa do postaci Clarice czy Buffalo Billa należą do MGM, które produkuje “Clarice” dla stacji CBS. W drugiej książce Harrisa o Hannibalu Lecterze Grahama wyłącznie wspomniano i z grubsza nakreślono, że Lecter zrobił z jego twarzy coś podobnego do obrazu późnego Picassa.

Poza serialowym “Hannibalem”, do tej pory powstało pięć filmów z Hannibalem Lecterem, w tym dwie wersje “Czerwonego smoka”.

Hannibal Lecter w serwisach streamingowych:

Chcielibyście obejrzeć czwarty sezon “Hannibala”?

Podobał Wam się serialowy “Hannibal”? Chcielibyście dostać kontynuację serialu Fullera? Jak ją sobie wyobrażacie? Dajcie znać w komentarzach.

Nie tylko “Hannibalem” człowiek żyje. Sprawdźcie również naszą listę 10 seriali o seryjnych mordercach, które warto obejrzeć.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix sierpień 2020 filmy seriale nowości premiery
7/10

Netflix sierpień 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości

Zegarek na pasku czy bransolecie?

Zegarek na pasku czy bransolecie?