michael peterson harrison ford serial fabularny netflix schody
Harrison Ford jako Michael Peterson w serialu fabularnym opartym o dokument Schody (L.A. Times, Netflix)
in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Harrison Ford jako Michael Peterson w fabularnej adaptacji Schodów

Harrison Ford prawdopodobnie wcieli się w Michaela Petersona, którego sprawę poznaliśmy przede wszystkim dzięki serialowi dokumentalnemu Schody.

Michael Peterson, czyli mężczyzna oskarżony o zamordowanie żony Kathleen w 2001 roku, stał się “gwiazdą” telewizyjnego serialu dokumentalnego, który oscylował gdzieś pomiędzy dramatem sądowym a reality tv. Jean-Xavier de Lestrade wyreżyserował widowisko i niemal mieszkał z oskarżonym w jego przepastnej rezydencji oraz obserwował prawie każdy jego krok. Ponadto podążał z kamerą na salę sądową i w inne miejsca, które miały znaczący wpływ na rozprawę. To był pierwszy tego typu serial dokumentalny, który opowiadał o jednej sprawie będącej w toku. Dopiero później HBO wypuściło Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta a Netflix Making a Murdurer. Po nich widownia pokochała tego typu dokumenty i obecnie są one nierzadko popularniejsze niż filmy czy seriale fabularne.

Jednak także fabuły kochają się w zbrodni, dlatego ogłoszono, iż powstaje klasyczny serial, który opowie tę samą historię. Na tę chwilę nie wiemy, gdzie obejrzymy fabularne Schody, ale Variety podaje, iż projekt jest obiektem zainteresowania kilku kanałów telewizyjnych oraz serwisów strumieniujących.

Najpewniejszym kandydatem do wcielenia się w Michaela Petersona jest obecnie Harrison Ford.

Nie mamy 100% potwierdzenia, że aktor przyjął rolę, ale ponoć jest ku temu bliski. Przedstawiciele Harrisona Forda nie zareagowali na prośbę Variety, a firma produkcyjna Annapurna odmówiła komentarza, co może wskazywać na to, że rozmowy wciąż trwają, a kontrakt nie został jeszcze podpisany. Ze swojej strony przyznam, że widzę tego aktora w roli oskarżonego o morderstwo.

Za scenariusz serialu odpowiedzialny jest Antonio Campos, który będzie również producentem wykonawczym widowiska. Kiedy spojrzeć na jego portfolio – ma doświadczenie w tego typu projektach. Brał udział w produkcji kilku mniejszych kryminałów i był producentem wykonawczym serialu Grzesznica.

Oryginalny serial dokumentalny z 2004 roku doczekał się filmowej kontynuacji Schody 2: Ostatnia szansa, którą Netflix podzielił na dwa odcinki i zlecił reżyserowi dokręcenie trzech odcinków finałowych. I to trzeba obejrzeć! Powstał również telewizyjny film The Staircase Murders z 2007 roku, którego oglądanie serdecznie odradzam.

I to dobry moment, by zgłębić również inne seriale dokumentalne opowiadające o zbrodniach. Możecie sprawdzić naszą listę 10 ciekawych produkcji, które warto nadrobić.

Oglądaj serial dokumentalny Schody w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

disney+

Tyle harmidru o ten Disney+, a nie ma czego tam oglądać

Des serial David Tennant Dennis Nilsen

David Tennant seryjnym mordercą – zagra Dennisa Nilsena w serialu Des