The Boys sezon 4

Harrison Ford jako Michael Peterson w fabularnej adaptacji Schodów

Dariusz Filipek
3 min czytania
Harrison Ford jako Michael Peterson w serialu fabularnym opartym o dokument Schody (L.A. Times, Netflix)

Z ostatniej chwili

Harrison Ford prawdopodobnie wcieli się w Michaela Petersona, którego sprawę poznaliśmy przede wszystkim dzięki serialowi dokumentalnemu Schody.

Michael Peterson, czyli mężczyzna oskarżony o zamordowanie żony Kathleen w 2001 roku, stał się “gwiazdą” telewizyjnego serialu dokumentalnego, który oscylował gdzieś pomiędzy dramatem sądowym a reality tv. Jean-Xavier de Lestrade wyreżyserował widowisko i niemal mieszkał z oskarżonym w jego przepastnej rezydencji oraz obserwował prawie każdy jego krok. Ponadto podążał z kamerą na salę sądową i w inne miejsca, które miały znaczący wpływ na rozprawę. To był pierwszy tego typu serial dokumentalny, który opowiadał o jednej sprawie będącej w toku. Dopiero później HBO wypuściło Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta a Netflix Making a Murdurer. Po nich widownia pokochała tego typu dokumenty i obecnie są one nierzadko popularniejsze niż filmy czy seriale fabularne.

- Reklama -
Ad image

Jednak także fabuły kochają się w zbrodni, dlatego ogłoszono, iż powstaje klasyczny serial, który opowie tę samą historię. Na tę chwilę nie wiemy, gdzie obejrzymy fabularne Schody, ale Variety podaje, iż projekt jest obiektem zainteresowania kilku kanałów telewizyjnych oraz serwisów strumieniujących.

Najpewniejszym kandydatem do wcielenia się w Michaela Petersona jest obecnie Harrison Ford.

Nie mamy 100% potwierdzenia, że aktor przyjął rolę, ale ponoć jest ku temu bliski. Przedstawiciele Harrisona Forda nie zareagowali na prośbę Variety, a firma produkcyjna Annapurna odmówiła komentarza, co może wskazywać na to, że rozmowy wciąż trwają, a kontrakt nie został jeszcze podpisany. Ze swojej strony przyznam, że widzę tego aktora w roli oskarżonego o morderstwo.

Za scenariusz serialu odpowiedzialny jest Antonio Campos, który będzie również producentem wykonawczym widowiska. Kiedy spojrzeć na jego portfolio – ma doświadczenie w tego typu projektach. Brał udział w produkcji kilku mniejszych kryminałów i był producentem wykonawczym serialu Grzesznica.

Oryginalny serial dokumentalny z 2004 roku doczekał się filmowej kontynuacji Schody 2: Ostatnia szansa, którą Netflix podzielił na dwa odcinki i zlecił reżyserowi dokręcenie trzech odcinków finałowych. I to trzeba obejrzeć! Powstał również telewizyjny film The Staircase Murders z 2007 roku, którego oglądanie serdecznie odradzam.

I to dobry moment, by zgłębić również inne seriale dokumentalne opowiadające o zbrodniach. Możecie sprawdzić naszą listę 10 ciekawych produkcji, które warto nadrobić.

- Reklama -
Skazana Max serial

Oglądaj serial dokumentalny Schody w serwisie Netflix >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz