Ad image

Harvey Weinstein może dostać dożywocie. Ruszył proces sądowy producenta filmowego

Dariusz Filipek
1 min czytania
Harvey Weinstein stawił się na proces w Nowym Jorku (CNN)

Z ostatniej chwili

Rozpoczął się proces oskarżanego o przestępstwa seksualne producenta filmowego Harveya Weinsteina. Jeszcze kilka lat temu był uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Hollywood, a obecnie jest tam jedną z najbardziej znienawidzonych osób. Stał się niechlubną twarzą ruchu #MeToo i synonimem tego, co najgorsze w fabryce snów.

Harvey Weinstein do tej pory został oskarżony przez ponad 80 kobiet o różne formy molestowania seksualnego i gwałty. W Nowym Jorku rozpoczął się długo wyczekiwany proces, w którym producent jest oskarżany przez dwie kobiety o gwałty, ale prawnicy Weinsteina zapowiadają, że dowiodą, iż do stosunków seksualnych doszło za obopólną zgodą.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Kobiety oskarżające Weinsteina zostaną wsparte zeznaniami innych, które producent miał również wykorzystywać seksualnie. Ponadto dostały wsparcie przed nowojorskim sądem, gdzie zorganizowano pikietę. 67-letni Weinstein stawił się w sądzie wspomagany balkonikiem rehabilitacyjnym, gdyż niedawno przeszedł operację pleców.

Weinstein twierdzi, iż powinien być zapamiętany jako osoba, która pomagała kobietom, a nie jako gwałciciel.

Oskarżenia wobec Weinsteina zaczęły wypływać dwa lata temu i lawinowo pojawiały się głosy innych kobiet, które również twierdziły, że dopuszczał się wykorzystywania seksualnego, gwałcił i oferował pracę w zamian za seks. Wiele z nich przyznaje, że trwało to latami. Oskarżenia wobec niego były również punktem zapalnym do powstania ruchu #MeToo i oskarżeń innych osób o podobne zachowania.

Dla producenta o polskich korzeniach największymi kamieniami milowymi w karierze było założenie firm producenckich Miramax, a później The Weinstein Company. Pierwsza została sprzedana, a następnie odsprzedana przez The Walt Disney Company, a druga zbankrutowała niedługo po oskarżeniach wobec Weinsteina i kupiono ją za grosze.

Jeśli Weinstein zostanie uznany za winnego, w najgorszym przypadku grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności. W czasie, gdy oskarżony zjawił się w sądzie w Nowym Jorku, prokurator z Los Angeles zapowiedziała postawienie mu kolejnych zarzutów.

Źródło: Deadline, Deadline

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x