Hawkeye serial marvel Disney Plus
Powstanie serial opowiadający o przygodach Hawkeye'a (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Hawkeye z wystrzałowym serialem w serwisie Disney Plus

Hawkeye ma strzały i nie boi się ich użyć. Wcześniej strzelał do paskudnych kosmitów i szalonego robota w filmach z serii Avengers, a teraz dostanie zupełnie nowe strzały, które zużyje w serialu na platformie Disney Plus.

Serwis Variety donosi, że Hawkeye ma być kolejnym bohaterem po Lokim, Scarlet Witch i Visionie oraz Buckym i Falconie, który dostanie własny serial na Disney Plus. Pojawiły się również plotki, że swój serial na platformie miałby dostać duet Groot i Rocket Raccoon.

Na kartach komiksów łucznik Avengers pojawił się pierwszy raz w komiksie Tales of Suspense #57 w 1964 roku. W filmach w Hawkeye’a od lat wciela się Jeremy Renner. Odtwarzał tę rolę w Avengers, Avengers: Czas Ultrona oraz Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów. Pod koniec miesiąca ponownie wcieli się w genialnego łucznika w Avengers: Koniec gry. Aktor miałby powtórzyć swoją rolę także w serialu.

Serial o dwóch Hawkeyach – Clincie Bartonie i Kate Bishop.

Hawkeye Avengers: Koniec gry
Hawkeye w zwiastunie Avegers: Koniec gry (Marvel Studios)

O ewentualnym serialu mówiło się na długo przed tym ogłoszeniem. Wcześniej był to raczej głos fanów, którzy byli rozkochani nie tylko filmowym Hawkeyem, ale również komiksem z jego udziałem. Bohater w świecie historii obrazkowych dostał kilka lat temu świetną serię. Z przerwami ilustrował ją genialny David Aja do scenariusza Matta Fractiona. Była to dosyć przyziemna historia, a bohaterowi wielokrotnie towarzyszyła Kate Bishop – drugi Hawkeye obok Clinta Bartona.

Źródła Variety zdradzają, iż Marvel Studios nie tylko pracuje nad filmem o Hawkeye’u, ale również jedną z kluczowych postaci ma być Kate. Serial miałby opowiadać o przekazywaniu pochodni/łuku młodszej bohaterce. W zwiastunie Avengers: Koniec gry jest scena, w której Barton strzela z łuku z młodą dziewczyną. Być może z córką, która może być filmową odpowiedniczką Kate – zastanawia się wielu fanów. Bohaterka była członkinią grupy Young Avengers.

Na tę chwilę nie jest znana przybliżona data premiery ani żadne inne szczegóły dotyczące serialu. Marvel i Disney odmawiają komentarza w tej sprawie.

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Chambers netflix serial zwiastun

Chambers to kolejny interesujący serial grozy od Netflixa

hellboy oceny krytycy rotten tomatoes 2019

Hellboy oceniony i jest bardzo źle. Nie warto tracić pieniędzy na kino