The Boys sezon 4

Hawkeye z wystrzałowym serialem w serwisie Disney Plus

Dariusz Filipek
2 min czytania
Powstanie serial opowiadający o przygodach Hawkeye'a (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Hawkeye ma strzały i nie boi się ich użyć. Wcześniej strzelał do paskudnych kosmitów i szalonego robota w filmach z serii Avengers, a teraz dostanie zupełnie nowe strzały, które zużyje w serialu na platformie Disney Plus.

Serwis Variety donosi, że Hawkeye ma być kolejnym bohaterem po Lokim, Scarlet Witch i Visionie oraz Buckym i Falconie, który dostanie własny serial na Disney Plus. Pojawiły się również plotki, że swój serial na platformie miałby dostać duet Groot i Rocket Raccoon.

- Reklama -
Ad image

Na kartach komiksów łucznik Avengers pojawił się pierwszy raz w komiksie Tales of Suspense #57 w 1964 roku. W filmach w Hawkeye’a od lat wciela się Jeremy Renner. Odtwarzał tę rolę w Avengers, Avengers: Czas Ultrona oraz Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów. Pod koniec miesiąca ponownie wcieli się w genialnego łucznika w Avengers: Koniec gry. Aktor miałby powtórzyć swoją rolę także w serialu.

Serial o dwóch Hawkeyach – Clincie Bartonie i Kate Bishop.

Hawkeye Avengers: Koniec gry
Hawkeye w zwiastunie Avegers: Koniec gry (Marvel Studios)

O ewentualnym serialu mówiło się na długo przed tym ogłoszeniem. Wcześniej był to raczej głos fanów, którzy byli rozkochani nie tylko filmowym Hawkeyem, ale również komiksem z jego udziałem. Bohater w świecie historii obrazkowych dostał kilka lat temu świetną serię. Z przerwami ilustrował ją genialny David Aja do scenariusza Matta Fractiona. Była to dosyć przyziemna historia, a bohaterowi wielokrotnie towarzyszyła Kate Bishop – drugi Hawkeye obok Clinta Bartona.

Źródła Variety zdradzają, iż Marvel Studios nie tylko pracuje nad filmem o Hawkeye’u, ale również jedną z kluczowych postaci ma być Kate. Serial miałby opowiadać o przekazywaniu pochodni/łuku młodszej bohaterce. W zwiastunie Avengers: Koniec gry jest scena, w której Barton strzela z łuku z młodą dziewczyną. Być może z córką, która może być filmową odpowiedniczką Kate – zastanawia się wielu fanów. Bohaterka była członkinią grupy Young Avengers.

Na tę chwilę nie jest znana przybliżona data premiery ani żadne inne szczegóły dotyczące serialu. Marvel i Disney odmawiają komentarza w tej sprawie.

Źródło: Variety

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz