hbo go cena 2019 podrożeje
Biuro HBO w Polsce (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE

HBO GO podrożeje? Cena serwisu może pójść w górę

Dziś za HBO GO płacimy 19,90 zł miesięcznie. To o wiele taniej niż za najtańszy plan Netflixa, którego cena to 34 zł. Jednak pojawiły się informacje, że serwis HBO podrożeje.

HBO GO zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Ulepszono aplikację i stronę internetową, i chociaż ciągle dużo jest w tej materii do zrobienia, to widać, że HBO stara się w tej kwestii. Firma zaczęła również wprowadzać usługę na kolejne systemy operacyjne. Dano nam możliwość opłacania dostępu z pominięciem operatorów zewnętrznych. Ponadto HBO jeszcze mocniej postawiło na lokalne produkcje oryginalne i zaczęło skupować interesujące licencje od innych nadawców. Zaoferowano widzom także niższą cenę abonamentu.

To wszystko sprawiło, iż serwis HBO stał się wyjątkowo ciekawą usługą, która w naszym kraju może śmiało konkurować z Netflixem. Zarówno ceną, jak i ofertą. Szczególnie wtedy, kiedy wziąć pod uwagę jakość produkcji oryginalnych, takich jak Czarnobyl, które prezentują najwyższy poziom. Jednak ostatni element tej układanki, czyli cena, może się niedługo zmienić – podaje serwis Press.

HBO GO 5 zł drożej

Według informacji serwisu, HBO, za które obecnie płacimy 19,90 zł, może podrożeć o 5 zł, czyli do 24,90 zł. To ciągle taniej niż płacimy za Netflixa i taniej, niż płaciliśmy za serwis zaraz po uwolnieniu ze szponów operatorów zewnętrznych, kiedy subskrypcja kosztowała 29,90 zł miesięcznie.

Nadawca nie skomentował tej informacji, a Press powołuje się na własne ustalenia. Poprzednia obniżka ceny miała nastąpić w związku z konkurencją ze strony ShowMaxa, który wycofał się z naszego rynku w styczniu 2019 roku.

HBO Max zamiast HBO GO

W przyszłym roku startuje serwis streamingowy HBO Max, który najprawdopodobniej zastąpi HBO Now oraz HBO GO. Jego cena w Stanach Zjednoczonych ma zamknąć się w granicy 16-17 dolarów. Według dzisiejszego przelicznika jest to 62,87-66,8 zł miesięcznie.

Zapłacilibyście 5 zł więcej? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o ewentualnej podwyżce ceny.

Źródło: Press

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

spider-man filmy kevin feige marvel disney sony

Disney grał o to, żeby odsunąć Kevina Feige od współpracy z Sony

spider-man bojkot sony odpowiada disney

Sony jest spokojne o Spider-Mana. Bohater poradzi sobie bez Marvela