hbo go cena 2019 podrożeje
Biuro HBO w Polsce (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE

HBO GO podrożeje? Cena serwisu może pójść w górę

Dziś za HBO GO płacimy 19,90 zł miesięcznie. To o wiele taniej niż za najtańszy plan Netflixa, którego cena to 34 zł. Jednak pojawiły się informacje, że serwis HBO podrożeje.

HBO GO zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Ulepszono aplikację i stronę internetową, i chociaż ciągle dużo jest w tej materii do zrobienia, to widać, że HBO stara się w tej kwestii. Firma zaczęła również wprowadzać usługę na kolejne systemy operacyjne. Dano nam możliwość opłacania dostępu z pominięciem operatorów zewnętrznych. Ponadto HBO jeszcze mocniej postawiło na lokalne produkcje oryginalne i zaczęło skupować interesujące licencje od innych nadawców. Zaoferowano widzom także niższą cenę abonamentu.

To wszystko sprawiło, iż serwis HBO stał się wyjątkowo ciekawą usługą, która w naszym kraju może śmiało konkurować z Netflixem. Zarówno ceną, jak i ofertą. Szczególnie wtedy, kiedy wziąć pod uwagę jakość produkcji oryginalnych, takich jak Czarnobyl, które prezentują najwyższy poziom. Jednak ostatni element tej układanki, czyli cena, może się niedługo zmienić – podaje serwis Press.

HBO GO 5 zł drożej

Według informacji serwisu, HBO, za które obecnie płacimy 19,90 zł, może podrożeć o 5 zł, czyli do 24,90 zł. To ciągle taniej niż płacimy za Netflixa i taniej, niż płaciliśmy za serwis zaraz po uwolnieniu ze szponów operatorów zewnętrznych, kiedy subskrypcja kosztowała 29,90 zł miesięcznie.

Nadawca nie skomentował tej informacji, a Press powołuje się na własne ustalenia. Poprzednia obniżka ceny miała nastąpić w związku z konkurencją ze strony ShowMaxa, który wycofał się z naszego rynku w styczniu 2019 roku.

HBO Max zamiast HBO GO

W przyszłym roku startuje serwis streamingowy HBO Max, który najprawdopodobniej zastąpi HBO Now oraz HBO GO. Jego cena w Stanach Zjednoczonych ma zamknąć się w granicy 16-17 dolarów. Według dzisiejszego przelicznika jest to 62,87-66,8 zł miesięcznie.

Zapłacilibyście 5 zł więcej? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o ewentualnej podwyżce ceny.

Źródło: Press

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

spider-man filmy kevin feige marvel disney sony

Disney grał o to, żeby odsunąć Kevina Feige od współpracy z Sony

spider-man bojkot sony odpowiada disney

Sony jest spokojne o Spider-Mana. Bohater poradzi sobie bez Marvela