hbo go maj 2018 hbo maj 2018 hbo go maj seriale hbo maj seriale hbo go maj filmy hbo maj filmy
Patrick Melrose to jedno z najjaśniejszych serialowych objawień maja (Showtime/HBO)
in , ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

HBO GO maj 2018 – pełna lista premier seriali i filmów oraz wideo kalendarz

HBO GO w zestawieniu z Netflixem oraz ShowMaxem, w mojej nieskromnej opinii, wypada ze swoją ofertą najlepiej. Jest to pierwszy miesiąc od bardzo dawna, kiedy zmuszony do wybrania jednej platformy, nie postawiłbym na nowości Netflixa, a właśnie HBO GO.

HBO GO nie zawsze działa jak powinno. Brakuje go na kilku platformach. Jednak skupiając się wyłącznie na filmach i serialach, nie potrafię wybrać inaczej. HBO skupuje coraz więcej seriali od innych stacji i mocno zawzięło się na podkupywanie produkcji, które były do tej pory wyłącznie w ofercie streamingu ShowMax. Kiedy patrzę, na to co się dzieje, widzę doskonale, iż HBO Polska wybrało się na bezpośrednią wojnę o 2. miejsce na rynku abonamentowego strumieniowania treści premium. I przyznaję, iż dają radę. Mają już m.in. Fargo oraz aktualne odcinki Billions, a już niedługo pojawi się tam 1. sezon Opowieści podręcznej. Konkurencja dźwignią handlu – powiadają – ale w ShowMaksie pewnie zaczynają rwać sobie włosy z głowy.

Serialowa oferta to przede wszystkim kontynuacje już lecących tam produkcji (Westworld, Trust, Doliny Krzemowej, Sprawy idealnej, Billions, Barry’ego, Obsesji Eve, Syreny czy Kryptona). Jednak dla mnie najważniejsza jest nowość, którą HBO kupiło na nasz rynek od stacji Showtime, czyli Patrick Melrose.

O tym serialu pisałem niedawno, gdyż jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych majowych widowisk według danych z aplikacji TV Time. W tej serialowej adaptacji prozy Edwarda St Aubyna spotkacie tytułowego bohatera, który z jednej strony jest zatopiony w autodestrukcyjnym trybie życia, a z drugiej dźwiga ciężar strasznego dzieciństwa.

Ponadto z 2. sezonem wraca serial wojenny Six. Nienajlepsza produkcja, ale pewnie ma swoich fanów. Pojawi się także cały sezon komedii Hulu All Night. Widowisko opowiada o licealistach, którzy w ostatniej chwili postanawiają spełnić wszystkie swoje szkolne marzenia. Mają na to tylko jedną noc.

Filmy to coś, z czego HBO słynie najbardziej. Obok totalnych klasyków, jak Dumbo czy Fahrenheit 451, pojawi się kilka nowości i sporo produkcji starych, ale ciągle jarych.

Na początku maja obejrzycie cztery części Mission: Impossible. Pojawią się również dwie części Wall Street oraz Muppetów. Warto zainteresować się też remakiem The Ring, a jeśli nie będzie wystarczająco strasznie, pojawi się bardzo dobrze ocenione przez krytyków To przychodzi po zmroku. Można na własnej skórze sprawdzić czy Mroczna Wieża jest tak zła, jak się o niej mówi oraz, czy Ben Affleck faktycznie wyłożył się na Księgowym. Jeśli te klimaty będą dla Was za ciężkie, możecie pośmiać się trochę na Jajach w tropikach (film pojawi się także na ShowMaksie). Wypada odświeżyć Szeregowca Ryana, a można Czekoladę i W pogoni za Amy lub obejrzeć Wszystko za życie Seana Penna. Jeśli jeszcze nie znacie, trzeba poznać prawdziwą historię, a przynajmniej zasadzającą się na faktach opowieść o prezenterze programu znanego u nas jako Randka w ciemno, który dorabiał sobie jako zabójca. Mowa o Niebezpiecznym umyśle – świetnym debiucie reżyserskim George’a Clooneya. I to nie wszystko, kinomaniacy naprawdę będą mieli w czym przebierać.

HBO GO w maju to również sporo ciekawie zapowiadających się dokumentów, które dotkną bardzo różnych tematów. Od Martina Luthera Kinga, poprzez historię studia filmowego Pixar, kończąc na gwałtach w Stanach Zjednoczonych.

Poza tym HBO chyba wzięło sobie do serca moje słowa (nie sądzę, ale miło by było) i wreszcie ściąga kreskówki ze siostrzanego Cartoon Network. Pojawi się kilka świetnych seriali animowanych dla najmłodszych i tych trochę starszych. Teraz czekam na programy CNN. Bo kiedyś będą, prawda? Fajne dokumenty tam macie – podpowiadam.

[wpdatatable id=25]

HBO jest coraz lepsze. Jeszcze rok temu oferta HBO GO była takim małym byle czym, z kilkoma świetnymi serialami oryginalnymi i ciekawymi filmami. Obecnie ten serwis streamingowy zjada na śniadanie ShowMax, a na obiad podgryza leciutko Netflix. Mam nadzieję, że doczekamy kolacji, kiedy HBO dopnie wszystko na ostatni guzik i stanie do otwartej walki z Netflixem. Zapowiada się wielkie żarcie.

Pełna oferta HBO GO – serwis można testować przez 30 dni za darmo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

zagubieni w kosmosie dom z papieru netflix

10 najpopularniejszych seriali w USA – Zagubieni w kosmosie czy Dom z papieru? (15-21.04.18)

tv time chirurdzy dom z papieru riverdale

10 najpopularniejszych serialowych maratonów – Chirurdzy pokonali Dom z papieru