hbo max 4k hdr
in

SMUTNESMUTNE WTF?!WTF?! SZOKSZOK

Czy HBO Max ma 4K i HDR? Nie, ale to ma się zmienić. Kiedy? Kto wie…

HBO Max miało być nową wielką rzeczą, a okazało się tylko nową rzeczą, bo o wielkości 4K niestety zapomniano. O HDR też.

Serwis HBO Max wystartował kilka miesięcy temu i już na starcie rozczarował część widzów, którzy liczyli na to, iż będą mogli niektóre filmy i seriale obejrzeć w standardzie 4K. Wtedy tak się nie stało, a do dziś nic nie zmieniło. Osoby odpowiedzialne za serwis wciąż żyją w technologicznym paleolicie i zamiast zabrać się za to już teraz, ganiają za mamutami i bredzą o mapie drogowej, na której umieszczono wprowadzenie 4K. Kiedy to będzie? Tego nie wiemy. To najwidoczniej mapa bez dat.

Podobnie było w przypadku serwisów HBO Go i HBO Now, które również nie doczekały się 4K. Formatu, który w przypadku wybranych tytułów od lat obsługuje zarówno Netflix, jak i Amazon Prime Video. Podobnie rzecz się ma z HDR, na który widzowie HBO Max nie mogą na tę chwilę liczyć.

Subskrybenci HBO Max mieli dostać usługę premium, a zamiast tego ciężko uciułane dolary wydają na serwis, który tylko udaje premium.

Jeśli kupiliście już telewizor obsługujący 4K, to na razie nie liczcie, że HBO GO teraz, a HBO Max w przyszłości pozwoli w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Dlatego zapomnijcie o “Grze o tron” w wysokiej rozdzielczości. Finał tego serialu ciągle będzie wyglądał równie słabo, co wcześniej.

W oświadczeniu dla serwisu CNET rzecznik HBO Max powiedział, że chociaż 4K nie jest obecnie dostępne, to firma ma plan wprowadzenia tego standardu. “4K, HDR, Dolby Vision, HDR10 Plus i Dolby Atmos są na naszej mapie drogowej” – stwierdził. Niestety nie podał przedziałów czasowych, w których subskrybenci mogą się spodziewać, iż te standardy technologiczne zawitają pod strzechy. Słabo.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

the crown netflix sezon 4 zwiastun serialu diana

“The Crown”: “Coś złego się wydarzy” w czwartym sezonie

gwiazdeczki netflix film pedofilia

“Gwiazdeczki” od Netflixa to pedofilia? Czy powinno się zakazać film?