hbo max 4k hdr
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK OkropneOkropne

Czy HBO Max ma 4K i HDR? Nie, ale to ma się zmienić. Kiedy? Kto wie…

HBO Max miało być nową wielką rzeczą, a okazało się tylko nową rzeczą, bo o wielkości 4K niestety zapomniano. O HDR też.

Serwis HBO Max wystartował kilka miesięcy temu i już na starcie rozczarował część widzów, którzy liczyli na to, iż będą mogli niektóre filmy i seriale obejrzeć w standardzie 4K. Wtedy tak się nie stało, a do dziś nic nie zmieniło. Osoby odpowiedzialne za serwis wciąż żyją w technologicznym paleolicie i zamiast zabrać się za to już teraz, ganiają za mamutami i bredzą o mapie drogowej, na której umieszczono wprowadzenie 4K. Kiedy to będzie? Tego nie wiemy. To najwidoczniej mapa bez dat.

Podobnie było w przypadku serwisów HBO Go i HBO Now, które również nie doczekały się 4K. Formatu, który w przypadku wybranych tytułów od lat obsługuje zarówno Netflix, jak i Amazon Prime Video. Podobnie rzecz się ma z HDR, na który widzowie HBO Max nie mogą na tę chwilę liczyć.

Subskrybenci HBO Max mieli dostać usługę premium, a zamiast tego ciężko uciułane dolary wydają na serwis, który tylko udaje premium.

Jeśli kupiliście już telewizor obsługujący 4K, to na razie nie liczcie, że HBO GO teraz, a HBO Max w przyszłości pozwoli w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Dlatego zapomnijcie o “Grze o tron” w wysokiej rozdzielczości. Finał tego serialu ciągle będzie wyglądał równie słabo, co wcześniej.

W oświadczeniu dla serwisu CNET rzecznik HBO Max powiedział, że chociaż 4K nie jest obecnie dostępne, to firma ma plan wprowadzenia tego standardu. “4K, HDR, Dolby Vision, HDR10 Plus i Dolby Atmos są na naszej mapie drogowej” – stwierdził. Niestety nie podał przedziałów czasowych, w których subskrybenci mogą się spodziewać, iż te standardy technologiczne zawitają pod strzechy. Słabo.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the crown netflix sezon 4 zwiastun serialu diana

“The Crown”: “Coś złego się wydarzy” w czwartym sezonie

gwiazdeczki netflix film pedofilia

“Gwiazdeczki” od Netflixa to pedofilia? Czy powinno się zakazać film?