hbo max dc universe seriale oryginalne
HBO Max przejmie seriale oryginalne od DC Universe
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK

HBO Max przejmuje seriale oryginalne od DC Universe

DC Universe najprawdopodobniej nie zniknie z rynku, ale raczej skupi się na komiksach. Z kolei HBO Max przejmie bibliotekę filmów i seriali, którą dzierży superbohaterski serwis strumieniujący.

Jim Lee, artysta, scenarzysta i wieloletni wydawca oraz szef kreatywny w DC Comics, w wywiadzie udzielonym serwisowi The Hollywood Reporter przyznaje, że w firmie jest wiele do poprawienia i zarówno widzów, jak i czytelników czekają zmiany.

Blisko miesiąc temu napisałem, że DC Universe zostanie niewiele znaczącym serwisem, który skupi się głównie na komiksach, albo zostanie zlikwidowany, a jego oferta zostanie w obu przypadkach wchłonięta przez HBO Max. Wygląda na to, że kontrolowane przez AT&T WarnerMedia wprowadzają w życie pierwszy scenariusz.

Lee przyznał, że oryginalne treści ze serwisu DC Universe migrują do HBO Max. Według niego to najlepsza platforma dla tych widowisk. To umocni pozycję nowego serwisu HBO na rynku, którego oferta już dziś jest potężna, a będzie tylko potężniejsza. DC Universe nie odejdzie w zapomnienie, ale z tego, co powiedział Lee, można wywnioskować, iż ten serwis skupi się głównie na komiksach.

Jim Lee ma fajną robotę, ale ostatnio w firmie sie trochę porobiło (Getty Images)
Jim Lee ma fajną robotę, ale ostatnio w firmie się trochę porobiło (Getty Images)

Miesiąc temu DC Universe wycofało możliwość opłacania subskrypcji na rok z góry. Nieco wcześniej zapowiedziano, że HBO Max dostanie serial, który będzie spin-offem nowego filmu o “Batmanie”. Ponadto “Doom Patrol” został serialem oryginalnym HBO Max, chociaż serial debiutował na DC Universe. To były znaki, że źle się dzieje w DC Entertainment i być może serwis zejdzie śmiercią tragiczną jak FilmStruck czy Drama Fever.

Niedawne zwolnienia w DC Entertainment, które dotknęły około 20% miejsc pracy, jasno pokazały, że w spółce zaczyna się mocna restrukturyzacja. W dużym stopniu dotknęła właśnie serwis strumieniujący.

Lee zapowiedział, że DC Comics ciągle będzie wydawało komiksy i poza zwolnieniami oficyny nie czekają rewolucje. Firma jednak musi przemyśleć dalszą filozofię wydawniczą. Nie można dalej wydawać tytułów przynoszących straty, co latami nikomu szczególnie nie przeszkadzało. Jednak po przejęciu Time Warnera przez AT&T, wiele rzeczy się zmieniło i teraz w spółkach podległych liczony jest każdy ołówek.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dzień De Dag serial Player.pl recenzja
7/10

“Dzień” (“De Dag”) – sezon 1 – recenzja serialu

Cruchyroll

Nie tylko DC Universe idzie w odstawkę. WarnerMedia chce się również pozbyć serwisu Crunchyroll