Shogun oglądaj online serial disney

HBO Max przejmuje seriale oryginalne od DC Universe

Dariusz Filipek
1 min czytania
HBO Max przejmie seriale oryginalne od DC Universe

Z ostatniej chwili

DC Universe najprawdopodobniej nie zniknie z rynku, ale raczej skupi się na komiksach. Z kolei HBO Max przejmie bibliotekę filmów i seriali, którą dzierży superbohaterski serwis strumieniujący.

Jim Lee, artysta, scenarzysta i wieloletni wydawca oraz szef kreatywny w DC Comics, w wywiadzie udzielonym serwisowi The Hollywood Reporter przyznaje, że w firmie jest wiele do poprawienia i zarówno widzów, jak i czytelników czekają zmiany.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Blisko miesiąc temu napisałem, że DC Universe zostanie niewiele znaczącym serwisem, który skupi się głównie na komiksach, albo zostanie zlikwidowany, a jego oferta zostanie w obu przypadkach wchłonięta przez HBO Max. Wygląda na to, że kontrolowane przez AT&T WarnerMedia wprowadzają w życie pierwszy scenariusz.

Lee przyznał, że oryginalne treści ze serwisu DC Universe migrują do HBO Max. Według niego to najlepsza platforma dla tych widowisk. To umocni pozycję nowego serwisu HBO na rynku, którego oferta już dziś jest potężna, a będzie tylko potężniejsza. DC Universe nie odejdzie w zapomnienie, ale z tego, co powiedział Lee, można wywnioskować, iż ten serwis skupi się głównie na komiksach.

Jim Lee ma fajną robotę, ale ostatnio w firmie sie trochę porobiło (Getty Images)
Jim Lee ma fajną robotę, ale ostatnio w firmie się trochę porobiło (Getty Images)

Miesiąc temu DC Universe wycofało możliwość opłacania subskrypcji na rok z góry. Nieco wcześniej zapowiedziano, że HBO Max dostanie serial, który będzie spin-offem nowego filmu o “Batmanie”. Ponadto “Doom Patrol” został serialem oryginalnym HBO Max, chociaż serial debiutował na DC Universe. To były znaki, że źle się dzieje w DC Entertainment i być może serwis zejdzie śmiercią tragiczną jak FilmStruck czy Drama Fever.

Niedawne zwolnienia w DC Entertainment, które dotknęły około 20% miejsc pracy, jasno pokazały, że w spółce zaczyna się mocna restrukturyzacja. W dużym stopniu dotknęła właśnie serwis strumieniujący.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Lee zapowiedział, że DC Comics ciągle będzie wydawało komiksy i poza zwolnieniami oficyny nie czekają rewolucje. Firma jednak musi przemyśleć dalszą filozofię wydawniczą. Nie można dalej wydawać tytułów przynoszących straty, co latami nikomu szczególnie nie przeszkadzało. Jednak po przejęciu Time Warnera przez AT&T, wiele rzeczy się zmieniło i teraz w spółkach podległych liczony jest każdy ołówek.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x