hbo max j.j. abrams lśnienie hotel overlook justice league dark duster
in

SUPER!SUPER!

HBO Max przygotowuje spin-off Lśnienia, adaptację komiksów Justice League Dark i heistowy serial Duster od J.J. Abramsa

HBO Max zbroi się ze wszystkich stron i stawia na sprawdzone marki oraz uznanych twórców. Tym razem padło na Justice League Dark, serial Duster, opowiadający o napadach na banki oraz spin-off Lśnienia Overlook od J.J. Abramsa.

WarnerMedia jeszcze w 2019 roku zawarło umowę z J.J. Abramsem, ale na tamten czas nie wiedzieliśmy, co dla właściciela HBO stworzy należąca do reżysera firma producencka Bad Robot. Właśnie ogłoszono trzy projekty serialowe, które pojawią się w serwisie HBO Max.

Justice League Dark jako serial na HBO Max

Justice League Dark to niewydarzony projekt, który od lat odżywa, by chwilę później zanurzyć się w zapomnieniu. Jednak wiele wskazuje na to, że tym razem produkcja widowiska o superbohaterach dojdzie do skutku. Obecnie nie znamy żadnych pewników dotyczących serialu opartego na podstawie historii znanych z komiksów wydawnictwa DC Comics poza tym, że powstanie.

Keanu Reeves jako John Constantine
Keanu Reeves jako John Constantine

W skład zespołu superbohaterów wchodzili m.in. John Constantine, Swamp Thing, Madame Xanadu, Deadman, Doctor Mist i wielu innych. Wiele z tych postaci widzieliśmy już wcześniej na dużym i małym ekranie. Kilka lat temu filmową wersję Justice League Dark chciał nakręcić Guillermo Del Toro. Reżyser Kształtu wody nawet napisał scenariusz do filmu. Kilka lat temu powstał film animowany opowiadający o przygodach Constantine’a i spółki.

Sytuacja tego serialu jest o tyle ciekawa, bo projekt powstaje nie dla serwisu DC Universe, a dla HBO Max. To pierwszy z wymienionych serwisów miał być domem dla seriali kręconych na podstawie komiksów DC. Być może jest to kolejny zwiastun tego, że nowy serwis HBO wchłonie DC Universe. Tym bardziej że w lipcu zeszłego roku ogłoszono, iż inny serial z tego serwisu dostanie drugi sezon, czyli Doom Patrol. Jednak widowisko pojawi się zarówno na DC Universe, jak i HBO Max.

Na HBO Max pojawi się także Overlook – serialowy spin-off Lśnienia

Proza Stephena Kinga ma niemałe wzięcie od dekad i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższych latach zmienić. Właśnie jesteśmy po premierze Outsidera od HBO i czekamy na The Stand od CBS All Access. Z kolei na HBO Max zobaczymy Overlook, czyli spin-off Lśnienia, który już tytułem nawołuje, iż będzie miał wiele wspólnego z nieszczęsnym hotelem znanym z powieści mistrza prozy grozy.

Przeklęty hotel Overlook!
Przeklęty hotel Overlook!

Najprawdopodobniej Overlook będzie serialem w jakiś sposób podobnym do Castle Rock (firma J.J. Abramsa koprodukowała również to widowisko dla Hulu), którego sezony odwołują się do powieści i opowiadań Stephena Kinga, ale na żadnym z nich bezpośrednio się nie opierają. Widowisko ma prezentować nieopisane historie wydarzające się w hotelu Overlook.

Trzecim serialem będzie Duster

Produkcja napisana przez LaToyę Morgan i J.J. Abramsa będzie widowiskiem heistowym. Serial opowie o kierowcy biorącym udział w napadach na banki, który pracuje dla syndykatu przestępczego. Akcję Dustera osadzono w latach 70.

J.J. Abrams ma ręce pełen roboty
J.J. Abrams ma ręce pełne roboty

Ponadto Bad Robot pracuje dla HBO nad kolejnymi sezonami Westworld oraz dwiema innymi nowościami – Demimonde i Lovecraft Country. Ponadto firma produkuje również Lisey’s Story, Little Voice oraz My Glory Was I Had Such Friends dla serwisu Apple TV Plus.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

selena gomez pozew sądowy gra mobilna Clothes Forever - Styling Game

Selena Gomez złożyła pozew sądowy. Chce 10 milionów dolarów!

król tygrysów tiger king netflix recenzja serial dokumentalny sezon 1
7/10

Król tygrysów (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness) – sezon 1 – recenzja serialu dokumentalnego