hbo max j.j. abrams lśnienie hotel overlook justice league dark duster
in

SUPER!SUPER!

HBO Max przygotowuje spin-off Lśnienia, adaptację komiksów Justice League Dark i heistowy serial Duster od J.J. Abramsa

HBO Max zbroi się ze wszystkich stron i stawia na sprawdzone marki oraz uznanych twórców. Tym razem padło na Justice League Dark, serial Duster, opowiadający o napadach na banki oraz spin-off Lśnienia Overlook od J.J. Abramsa.

WarnerMedia jeszcze w 2019 roku zawarło umowę z J.J. Abramsem, ale na tamten czas nie wiedzieliśmy, co dla właściciela HBO stworzy należąca do reżysera firma producencka Bad Robot. Właśnie ogłoszono trzy projekty serialowe, które pojawią się w serwisie HBO Max.

Justice League Dark jako serial na HBO Max

Justice League Dark to niewydarzony projekt, który od lat odżywa, by chwilę później zanurzyć się w zapomnieniu. Jednak wiele wskazuje na to, że tym razem produkcja widowiska o superbohaterach dojdzie do skutku. Obecnie nie znamy żadnych pewników dotyczących serialu opartego na podstawie historii znanych z komiksów wydawnictwa DC Comics poza tym, że powstanie.

Keanu Reeves jako John Constantine
Keanu Reeves jako John Constantine

W skład zespołu superbohaterów wchodzili m.in. John Constantine, Swamp Thing, Madame Xanadu, Deadman, Doctor Mist i wielu innych. Wiele z tych postaci widzieliśmy już wcześniej na dużym i małym ekranie. Kilka lat temu filmową wersję Justice League Dark chciał nakręcić Guillermo Del Toro. Reżyser Kształtu wody nawet napisał scenariusz do filmu. Kilka lat temu powstał film animowany opowiadający o przygodach Constantine’a i spółki.

Sytuacja tego serialu jest o tyle ciekawa, bo projekt powstaje nie dla serwisu DC Universe, a dla HBO Max. To pierwszy z wymienionych serwisów miał być domem dla seriali kręconych na podstawie komiksów DC. Być może jest to kolejny zwiastun tego, że nowy serwis HBO wchłonie DC Universe. Tym bardziej że w lipcu zeszłego roku ogłoszono, iż inny serial z tego serwisu dostanie drugi sezon, czyli Doom Patrol. Jednak widowisko pojawi się zarówno na DC Universe, jak i HBO Max.

Na HBO Max pojawi się także Overlook – serialowy spin-off Lśnienia

Proza Stephena Kinga ma niemałe wzięcie od dekad i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższych latach zmienić. Właśnie jesteśmy po premierze Outsidera od HBO i czekamy na The Stand od CBS All Access. Z kolei na HBO Max zobaczymy Overlook, czyli spin-off Lśnienia, który już tytułem nawołuje, iż będzie miał wiele wspólnego z nieszczęsnym hotelem znanym z powieści mistrza prozy grozy.

Przeklęty hotel Overlook!
Przeklęty hotel Overlook!

Najprawdopodobniej Overlook będzie serialem w jakiś sposób podobnym do Castle Rock (firma J.J. Abramsa koprodukowała również to widowisko dla Hulu), którego sezony odwołują się do powieści i opowiadań Stephena Kinga, ale na żadnym z nich bezpośrednio się nie opierają. Widowisko ma prezentować nieopisane historie wydarzające się w hotelu Overlook.

Trzecim serialem będzie Duster

Produkcja napisana przez LaToyę Morgan i J.J. Abramsa będzie widowiskiem heistowym. Serial opowie o kierowcy biorącym udział w napadach na banki, który pracuje dla syndykatu przestępczego. Akcję Dustera osadzono w latach 70.

J.J. Abrams ma ręce pełen roboty
J.J. Abrams ma ręce pełne roboty

Ponadto Bad Robot pracuje dla HBO nad kolejnymi sezonami Westworld oraz dwiema innymi nowościami – Demimonde i Lovecraft Country. Ponadto firma produkuje również Lisey’s Story, Little Voice oraz My Glory Was I Had Such Friends dla serwisu Apple TV Plus.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

selena gomez pozew sądowy gra mobilna Clothes Forever - Styling Game

Selena Gomez złożyła pozew sądowy. Chce 10 milionów dolarów!

król tygrysów tiger king netflix recenzja serial dokumentalny sezon 1
7/10

Król tygrysów (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness) – sezon 1 – recenzja serialu dokumentalnego