hbo max polska 8 marca premiera
HBO Max w Polsce od 8 marca 2022 roku
in ,

SUPER!SUPER!

HBO Max w Polsce 8 marca 2022 roku. Co dalej z HBO GO?

HBO Max pojawi się w Polsce nie pod koniec lutego, a na początku marca. Chociaż HBO oficjalnie jeszcze nie potwierdziło startu serwisu w naszym kraju, to zrzut ekranu ze strony HBO Max mówi sam za siebie. Jeśli wgryźć się w szczegóły, wtedy dowiadujemy się jeszcze więcej.

HBO już zdjęło polską stronę HBO Max, ale w sieci niewiele rzeczy ginie i Google zdążyło zapisać podstronę. To już pewne, że serwis należący do WarnerMedia (wkrótce Warner Bros. Discovery) niedługo zawalczy o widzów w Polsce. Premiera przewidziana jest na tegoroczny Dzień Kobiet, czyli 8 marca 2022 roku. Czy to ukłon w stronę kobiet, czy mniej lub bardziej przypadkowa data? Nie mamy pojęcia, ale cieszymy się podwójnie.

Po sprawdzeniu źródła strony natknęliśmy się na dodatkowe informacje dotyczące nadchodzącego serwisu.

Co dalej z HBO GO?

Dowiedzieliśmy się, co czeka dotychczasowych użytkowników serwisu HBO GO. Uspokajamy ich. Za tę samą cenę dostaną jeszcze więcej. Przynajmniej na początku, bo z czasem miesięczna subskrypcja może i najpewniej podrożeje.

co dalej z hbo go po starcie hbo max
Użytkownicy HBO GO mogą spać spokojnie

Po starcie HBO Max konta użytkowników HBO GO zostaną przekształcone w konta nowego serwisu strumieniującego. Dzięki temu będą mogli natychmiast uzyskać dostęp do nadchodzącej usługi.

W przypadku, kiedy subskrybujecie HBO GO za pomocą pośredników, również nie powinniście mieć żadnych problemów. Mowa tu o operatorach sieci komórkowych (na przykład. T-Mobile), sieci kablowych (chociażby Vectra) czy zewnętrznych serwisów strumieniujących (przykładowo Player). Takie konta także zostaną zamienione na subskrypcje w HBO Max. Jednak cenę subskrypcji ustalają partnerzy HBO, którzy powinni niedługo skontaktować się ze swoimi klientami i podać im wszystkie szczegóły.

Aplikacje HBO GO i HBO Max

Żegnamy się z aplikacją HBO GO. Jednak musicie być przygotowani na to, że nie zostanie ona automatycznie zastąpiona. Dotychczasową aplikację powinniście odinstalować ze swoich urządzeń, gdyż w marcu stanie się bezużyteczna. Później należy pobrać aplikację HBO Max. Dostaniecie prośbę o zainstalowanie nowej aplikacji.

hbo max data premiery w polsce oficjalna
Kolejne potwierdzenie, że od 8 marca 2022 roku w Polsce wystartuje nowy serwis HBO

Na Google Play aplikacja już znajduje się pod tym odnośnikiem. Z kolei na iTunes znajdziecie ją tutaj.

Cena HBO Max

Na tę chwilę nie znamy oficjalnej kwoty, którą będzie trzeba zapłacić za miesięczny dostęp do usługi. Wiemy, iż dotychczasowi użytkownicy HBO GO będą początkowo płacili za HBO Max dokładnie tyle samo, ile płacili za dostęp do poprzedniego serwisu. Obecnie jest to 24,90 zł. Ponadto między 8 a 31 marca ma obowiązywać jakiegoś rodzaju promocja na dostęp do HBO Max.

hbo max szczegóły cena nowa aplikacja
Do informacji o starcie serwisu i szczegółach związanych z usługą, nadal możecie dotrzeć

Na ilu profilach można będzie oglądać?

Podobnie jak w przypadku Netflixa czy Prime Video, HBO Max będzie można oglądać w ramach jednej subskrypcji na kilku profilach. W przypadku HBO Max są to trzy profile. Również pozostałe funkcjonalności będą przypominały to, do czego przyzwyczaiła nas konkurencja. Z każdego profilu będzie można pobrać materiały offline oraz istnieje możliwość personalizacji usługi.

Co to jest HBO Max i czy warto subskrybować serwis?

HBO Max wchodzi do Polski w momencie, w którym konkurencja jest już dosyć mocna. Poza Netflixem, który w rodzimych mediach strumieniujących jest liderem, coraz śmielej poczyna sobie u nas Prime Video (świadczy o tym nie tylko obszerna oferta serwisu, ale również świetna promocja, z której grzechem jest nie skorzystać). Rozrasta się również Player, który ma za sobą nie tylko ofertę TVN, ale także własne produkcje oryginalne oraz widowiska dostarczane przez Discovery. W zeszłym roku wystartował serwis Viaplay, który poza filmami i serialami oferuje sporo sportu (niedawno pisaliśmy o problemach z transmisjami w tej usłudze). O widzów walczy również Canal+ z coraz ciekawszą ofertą online. Swoich sił w segmencie strumieniowania treści próbuje także Polsat ze swoim Polsat Box GO. Nie można zapomnieć o Apple TV+, którego biblioteka z tygodnia na tydzień pęcznieje od kolejnych interesujących filmów i seriali oryginalnych.

Ponadto w tym roku czekają nas jeszcze premiery serwisów Disney+ i SkyShowtime, które mogą mocno namieszać w kieszeniach widzów. Pierwszy w historycznie krótkim czasie przebił się przez granicę 100 milionów subskrybentów opłacających usługę i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Drugi będzie lokalną próbą sił tandemu napędzanego przez ViacomCBS oraz Comcast — właścicieli takich marek jak CBS, CBS News, Paramount Pictures, Paramount+, Nickelodeon, MTV, Comedy Central, Showtime, BET, NBC, Sky, Sky News, E!, Syfy, Oxygen, Peacock, Universal Pictures, CNBC i MSNBC oraz licznych mediów ze sportem na żywo czy stacji przeznaczonych dla widzów nieanglojęzycznych.

Chociaż HBO Max jest nieco spóźnione na imprezę, to nie jest na przegranej pozycji. W końcu mowa tu o serwisie zasilanym przez własne produkcje oryginalne, a także widowiska HBO, filmy wytwórni Warner Bros., programy kanałów CNN, Cartoon Network, TNT, TruTV, TBS. To także spółki DC Entertainment, WB Games czy Fandango Media oraz kanały sportowe i stacje lokalne rozsiane po całym świecie. Po połączeniu z Discovery nowa firma wzbogaci się o bibliotekę kanałów z rodziny Discovery, Food Network, HGTV, TLC, Travel, Animal Planet, Eurosport oraz polskie media z rodziny TVN — kanały TVN, TTV, Metro oraz serwisy Player i TVN24 GO. Te wszystkie dodatkowe media mogą w przyszłości uzupełnić ofertę HBO Max.

hbo max polska strona internetowa
Tak wyglądała usunięta strona HBO Max na Polskę

Jeśli lubicie “Grę o tron”, “Przyjaciół”, “Euforię”, “Czarnobyl” i inne hity z HBO, to właściwie nie trzeba Was szczególnie namawiać do nowego serwisu. Co ponadto na Was czeka? Między innymi takie widowiska jak “Peacemaker”, “Station Eleven”, “Made for Love”, “Hacks”, “The Sex Lives of College Girls” czy “The Fallout” i wiele, wiele innych.

Pod tym odnośnikiem możecie sprawdzać na bieżąco, czy można się już zarejestrować w HBO Max.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

squid game uniwersum

“Squid Game” wróci nie tylko z drugim sezonem, ale dostanie własne uniwersum

co obejrzeć na netflix hbo go prime video 24 30 01 22

Co obejrzeć w tym tygodniu na Netflix, Prime Video, HBO GO i w innych serwisach? 24-30.01.2022