hbo max w polsce data premiery
HBO Max nie ma oficjalnej daty premiery w Polsce, ale wiele wskazuje na to, że serwis pojawi się u nas w 2021 roku
in , , , ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

HBO Max: serwis startuje 27 maja. Kiedy premiera w Polsce?

To już oficjalne, że serwis HBO Max będzie miał premierę 27 maja w Stanach Zjednoczonych. Co zaoferuje widzom i kiedy wystartuje w Polsce?

Zanim HBO Max wystartuje w Polsce, musicie być przygotowani na to, że dostęp do usługi będzie słono kosztował, bo aż 14,99 dolarów, co w przełożeniu na złotówki daje dziś 62,56 zł. Dla porównania Netflix w Stanach Zjednoczonych kosztuje od 8,99 do 15,99 dolarów. Docelowo nowy serwis HBO ma zaoferować widzom 10 tysięcy godzin rozrywki.

Siłą HBO Max ma być to, że serwis wykorzysta biblioteki stacji telewizyjnych i serwisów streamingowych należących do WarnerMedia kontrolowanego przez AT&T. Poza filmami, serialami, programami i dokumentami HBO w serwisie znajdziecie między innymi treści od TNT, Cinemax, DC Universe, CNN, TBS, truTV, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth czy z wytwórni filmowej Warner Bros.

https://www.youtube.com/watch?v=9yLNhhHs3-k

HBO Max w dniu premiery zaoferuje kilka nowości

Serwis wystartuje z serialem Love Life, dokumentem On the Record, programami rozrywkowymi Legendary oraz Craftopia, a także zaoferuje najmłodszym widzom Looney Tunes Cartoons i The Not Too Late Show with Elmo.

https://www.youtube.com/watch?v=uZp_g271jpo

Seriale stare, ale wciąż jare

Nie zabraknie widowisk znanych i lubianych. To na HBO Max będzie można przypomnieć sobie Przyjaciół, South Park czy Teorię wielkiego podrywu.

Odkurzone hity

HBO Max nie tylko odświeży starocie, ale również pokaże nowe odcinki seriali, które znamy i lubimy, czyli szykujcie się na kontynuację Plotkary oraz odcinek specjalny Przyjaciół.

Dwa nowe seriale kryminalne

Ponadto serwis pokaże seriale The Flight Attendant ze znaną z Teorii wielkiego podrywu Kaley Cuoco oraz Tokyo Vice z gwiazdą Baby Drivera Anselem Elgortem. Oba widowiska opierają się na powieściach kryminalnych.

Trzy seriale od J.J. Abramsa

Niedawno dowiedzieliśmy się, że J.J. Abrams pracuje nad trzema serialami dla HBO Max. W serwisie pojawi się superbohaterski serial Justice League Dark; spin-off Lśnienia, czyli serial Overlook; oraz zupełnie oryginalna produkcja Duster. Ostatni serial ma być heistowym widowiskiem z akcją osadzoną w latach 70.

Doctor Who tylko na HBO Max

Serwis uzyskał również prawa do wielu widowisk BBC, które na terenie Stanów Zjednoczonych będzie można obejrzeć wyłącznie na nowej platformie HBO. To tam będzie można przypomnieć sobie Doctora Who, brytyjskie Biuro, motoryzacyjny program Top Gear, Luthera czy Uczciwą kobietę.

To zaledwie kilka z wielu produkcji, które zmierzają na HBO Max

Netflix dorobił się w ostatnich miesiącach kilku konkurentów. Premiery miały między innymi serwisy Disney Plus, Apple TV Plus oraz Quibi. Rękawicę podejmie kolejny raz HBO, które nie umiało zagrozić gigantowi z Los Gatos usługami HBO Now i HBO GO. Wiele wskazuje na to, że HBO Max poradzi sobie lepiej, bo szykuje dla widzów sporo nowych widowisk, ale nie spodziewam się, że serwis pobije Netflixa.

Ciekawostką jest fakt, że użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, którzy korzystają z HBO Now, uzyskają dostęp do nowego serwisu bez dodatkowych kosztów. Być może również widzowie w Polsce, którzy opłacają HBO GO, będą mogli w podobny sposób przesiąść się na nową usługę.

Ellen DeGeneres, Lena Dunham, Greg Berlanti, J.J. Abrams, Reese Witherspoon, Melissa Rosenberg, Roberto Aguirre-Sacasa, Issa Rae, Elizabeth Banks, Conan O’Brien, Ava DuVernay, John Wells, Steven Soderbergh, Kaley Cuoco czy Mo Willems to tylko kilku z wielu znanych artystów i twórców, którzy będą żywo uczestniczyli w produkowaniu treści dla HBO Max.

Na tę chwilę nie znamy daty premiery serwisu w Polsce, ale 2021 rok jest niemal pewny

Silna obecność HBO w Polsce daje nadzieję, że nie będziemy musieli czekać długo na premierę serwisu. Pojawiła się informacja, iż HBO Max w 2020 roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych i w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Z kolei w 2021 roku ma mieć premierę w wybranych państwach, w których HBO ma już swoje usługi streamingowe. Jednym z takich krajów jest właśnie Polska.

Co ciekawe, większy problem z dostępem do HBO Max mogą mieć takie państwa jak Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Irlandia czy Włochy, gdyż w tych krajach programy HBO są dostarczane w ramach współpracy z należącą do Comcastu firmą Sky. WarnerMedia odnowiło umowę ze Sky, a przedstawiciel firmy poinformował, iż na razie przedsiębiorstwo planuje kontynuować współpracę z dotychczasowymi partnerami licencyjnymi. I to długo, bo przynajmniej do 2024 roku.

Pełna oferta serwisu HBO Max >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Król tygrysów Joe Exotic

Król tygrysów: Joe Exotic jest wciąż nie do pobicia

netflix liczba subskrybentów 2020 koronawirus

Netflix zyskał prawie 16 milionów subskrybentów. Pomógł koronawirus