Produkcje sensacyjne i kryminalne w HBO

Wpis partnerski
Wpis partnerski 19 wyświetleń
2 min czytania

Kto z nas nie lubi kryminalnych historii? Zawsze chętnie kibicujemy bohaterom, którzy walczą ze złem. Lubimy czytać powieści, gdy bohaterami są detektywi czy stróże prawa. Kryminały oraz filmy sensacyjne, prezentowane w telewizji internetowej, to często seriale i filmy tworzone na podstawie bestsellerowych powieści. Oglądając je, możemy zweryfikować, nasze wyobrażenia o postaciach, otoczeniu, czy okolicznościach wydarzeń. Zobaczmy, jakie zagadki kryminalne możemy śledzić w HBO.

Amerykański sen

„Prawo ulicy”

Bohaterami serialu są detektywi Shakima Greggs i Jimmy McNulty, którzy wypowiadają wojnę dilerom narkotykowym w amerykańskim mieście Baltimore. W metropolii przestępcy czują się bezkarni, ponieważ politycy są skorumpowani. Natomiast policjanci to jednostki, które dążą tylko do zrobienia kariery. Należy podkreślić, że życie mieszkańców Baltimore jest przedstawione w sposób inny niż tzw. amerykański sen. Dodatkową atrakcją serialu jest fakt, iż w epizodycznych rolach występują prawdziwi policjanci i przestępcy z Baltimore. Możemy śledzić ich losy przez 5 sezonów.

Mroczne arcydzieło

„Detektyw”

W każdym z trzech sezonów serialu możemy podziwiać gwiazdorską obsadę m.in.: Woody Harrelson, Matthiew McConaughey, Mahershala Ali, Colin Farrell. Te nazwiska gwarantują doskonałą grę aktorską, kiedy dodamy, iż twórcą serialu jest Nick Pezzolato, otrzymamy wyjątkową produkcję.

Każdy z sezonów opowiada o losach innej pary detektywów, którzy prowadząc dochodzenie, odkrywają mroczne tajemnice. Serial pokazuje amerykańską codzienność w sposób bardzo brutalny, daleki od obowiązujących stereotypów. Wszystko jest szare, złe i odpychające.

Włoska robota

„Gomorra”

Serial powstał na kanwie głośnej książki włoskiego dziennikarz — Roberto Saviano „Gomorra”. Na tyle głośnej, że sam autor musiał ukrywać się przed mafią — kamorrą.

Przedstawiciel niezbyt znanego w Polsce nurtu włoskiego kryminału. Akcja serialu rozgrywa się w Neapolu, mieście groźnym, pełnym niebezpieczeństw, porażającym swoją tajemnicą. Innego wymiaru nabiera tu powiedzenie „zobaczyć Neapol i umrzeć”. Bohaterem serialu jest Ciro di Marzio, którego losy są ściśle powiązane z mafijną rodziną Sevastano. Produkcja trzyma widza w napięciu przez cztery sezony.

Włoska rodzina w Ameryce

„Rodzina Soprano”

Tony Soprano — szanowany ojciec rodziny, przedstawiciel amerykańskiej klasy średniej oraz szef lokalnej mafii. To może być tylko zapowiedź dobrej rozrywki. Obserwujemy historię jego rodziny i współpracowników, jego zmagania z wyzwaniami dnia codziennego. Szuka pomocy u psychoanalityka. Jeżeli chcecie, dowiedzieć się, co zdarzyło się dalej, koniecznie obejrzyjcie serial obsypany nagrodami (m.in. pięć Złotych Globów).

Śnieżna Minessota

„Fargo”

Twórcy znakomitego filmu pod tym samym tytułem, nagrodzony dwoma Oscarami — Ethan i Joel Coen, byli producentami wykonawczymi tego serialu. To oparty na faktach kryminał, zabarwiony wyjątkowym, czarnym humorem. Dzięki serialowi „Fargo” przekonujemy się, że przypadkowe spotkanie może być niczym kostka domina, która poruszona powoduje, że następne elementy przewracają się kompletnie niezależnie od naszej woli. Tak właśnie dzieje się w przypadku Lestera Nygaarda, miejscowego sprzedawcę ubezpieczeń, który spotyka na swojej drodze przybyłego Lorne Malvo. Ciąg dalszy poznacie, oglądając, serial na platformie internetowej HBO. W obsadzie znaleźli się tak wybitni aktorzy, jak: Billy Bob Thornton, Ewan McGregor, Martin Freeman i Kirsten Dunst.

Mroczne Bieszczady

„Wataha”

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć świetnej, rodzimej produkcji pt. „Wataha”. Akcja tego serialu została umiejscowiona w Bieszczadach. Miejscu, które nadal skrywa swoje tajemnice. Z zapartym tchem śledzimy losy głównego bohatera — Wiktora Rebrowa, oficera Straży Granicznej. Człowieka szlachetnego, kierującego się w swoim postępowaniu niezłomnymi zasadami moralnymi.

Dzięki nad wyraz szerokiej ofercie telewizji internetowej UPC, mamy możliwość pasjonowania się losami bohaterów, którzy bezkompromisowo walczą z otaczającym ich złem. Wybierając HBO, gwarantujemy sobie, emocje, rozrywkę i niezapomniane wrażenia.

TEMATY:
Podziel się artykułem