Ad image

Ślepnac od świateł – 8 odcinków polskiego serialu za miesiąc na HBO GO

Dariusz Filipek
2 min czytania
Ślepnąc od świateł (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

 

- Reklama -
Ad image

https://www.youtube.com/watch?v=zvxLIE6SASM

HBO nie robi tego zbyt często, jeśli chodzi o produkcje oryginalne. Jednak tym razem serwis wyłamie się ze schematu i udostępni wszystkie odcinki serialu Ślepnąc od świateł jednego dnia.

Ślepnąc od świateł zadebiutuje na HBO GO 27 października. Wtedy będziecie mogli obejrzeć wszystkie osiem odcinków nowego miniserialu HBO, który powstał na bazie prozy Jakuba Żulczyka. Autor powieści brał czynny udział w tworzeniu odcinkowego widowiska. Wraz z reżyserem serialu, Krzysztofem Skoniecznym (Hardkor Disco), pracował nad scenariuszem.

Ślepnąc od świateł to opowieść o tygodniu z życia Kuby, dilera kokainy, którego poukładane życie zaczyna się coraz bardziej sypać, a bohater staje w obliczu dokonywania trudnych wyborów. HBO produkcję firmuje nie jako serial, a jako ośmiogodzinny thriller, podzielony na rozdziały w postaci odcinków, tworzące integralną całość (jak dla mnie, to ciągle brzmi jak serial). Widowisko ma być reprezentantem nurtu neonoir, którego akcja rozgrywa się w Warszawie.

W głównego bohatera wcielił się debiutant, Kamil Nożyński, którego możecie kojarzyć z raperskiego projektu Dixon37.

Z fragmentem książkowego Ślepnąc od świateł możecie zapoznać się na materiale promującym prozę Żulczyka w formie audiobooka na YouTube.

- Reklama -
Skazana Max serial

W pozostałych rolach w serialu pojawi się Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz sam reżyser Krzysztof Skonieczny. Za produkcję odpowiada Izabela Łopuch, a za zdjęcia Michał Englert.

Ponadto HBO udostępniło kilkanaście zdjęć z serialu oraz oficjalny plakat Ślepnąc od świateł.

plakat ślepnąc od świateł poster hbo go
Plakat serialu HBO Ślepnąc od świateł (HBO)

Serial Ślepnąc od świateł w serwisie HBO GO

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz