The Case Against Adnan Syed, serial hbo go Amy Berg dokument kryminalny
The Case Against Adnan Syed, (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

The Case Against Adnan Syed – porażający dokument kryminalny Amy Berg niedługo na HBO

HBO pokaże The Case Against Adnan Syed, czyli serial dokumentalny Amy Berg, którego koneserzy kryminalnych historii nie mogą przegapić.

Niedługo na HBO zadebiutuje czteroodcinkowy dokument The Case Against Adnan Syed. Tym samym wraca sprawa poruszona lata temu przez autorów podcastu SerialDokument opowie o Adnanie Syedzie, którego oskarżono i skazano za zabójstwo Hae Min Lee, z którą był przez pewien czas związany. Licealistka zaginęła w 1999 roku, a miesiąc po zniknięciu jej zwłoki odnaleziono w Leakin Park w Baltimore.

Gdyby nie Sarah Koening najprawdopodobniej świat zapomniałby o mężczyźnie. Jednak dziennikarka opowiedziała jego historię w swoim podcascie. Autorka audycji odkryła, że obrończyni z urzędu, nie przesłuchała kluczowego świadka. Inna uczennica liceum, do którego uczęszczali Syed i Lee, Asi McClain Chapman stwierdziła, że w czasie, w którym miało dojść do zabójstwa, była z oskarżonym w szkolnej bibliotece. Co stało się podstawą do apelacji. Dokument HBO ma nie tylko odtworzyć to, co zaprezentowano w Serialu, ale również kontynuować historię i pokazać zupełnie nowe fakty.

Za serialem dokumentalnym stoi sama Amy Berg.

Zapewne świetnie ją kojarzycie, dzięki West of Memphis. Dokumencie, który traktuje o sprawie tak zwanej Trójki z Memphis, których losy mogliśmy śledzić również w trylogii Raj utracony. Nakręciła także I zbaw nas ode złego, gdzie opowiedziała historię księdza Olivera O’Grady’ego – pedofila, którego zbrodnie zwierzchnicy latami zamiatali pod dywan, przenosząc go z parafii na parafię (wzorcowe działanie kościoła i słowo wzorcowe możecie, ale nie musicie brać w cudzysłów). Na brzmienie jej nazwiska, po prawej stronie zapewne robi się gorąco. Jest to reżyserka o mocno lewicowych poglądach, nie bojąca opowiadać się po stronie, którą uważa za słuszną. Amy Berg pracowała nad swoim najnowszym dokumentem trzy i pół roku.

The Case Against Adnan Syed to jeden z kilku dokumentów, które obejrzymy niedługo na HBO i HBO GO.

HBO zaprezentowało ostatnio zwiastuny kilku szalenie interesująco zapowiadających się dokumentów. Kilka dni temu mogliście obejrzeć zapowiedź filmu Wynalazczyni: Dolina Krzemowa, opowiadającego o Elizabet Holmes, złotym dziecku biznesu medycznego, która okazała się oszustką. Wczoraj informowałem Was, iż premierę będzie miał dwuczęściowy dokument Leaving Neverland, w którym dwóch już dorosłych mężczyzn opowiada o tym, jak Michael Jackson miał dopuszczać się na nich czynów pedofilskich.

Miejmy nadzieję, że twórcy stanęli na wysokości zadania i dostarczą nam widowisko na poziomie Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta, Schodów czy Making a Murderer. Serial zadebiutuje na HBO w Stanach Zjednoczonych 10 marca. Data premiery w Polsce na tę chwilę nie jest znana.

Serial dokumentalny The Case Against Adnan Syed w serwisie HBO GO >>

Podcast Serial >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

czwarty sezon Człowiek z Wysokiego Zamku czwarty sezon 4 sezon Człowiek z Wysokiego Zamku 4 sezon

Smućmy się i radujmy się dziś, bo oto dostaliśmy zapowiedź ostatniego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku

netflix suburra serial suburra recenzja
8/10

Suburra – sezon 1 – recenzja włoskiego serialu kryminalnego Netflixa