Helios Ukraina
in

SUPER!SUPER!

Sieć kinowa Helios rezygnuje z wyświetlania rosyjskiego filmu

Sieć kinowa Helios ogłosiła, iż wspierając i solidaryzując się z Ukrainą, symbolicznie rezygnuje z wyświetlania rosyjskiego filmu.

Najmłodsi widzowie, którzy chcieliby w sobotę obejrzeć “Maszę i Niedźwiedzia”, będą zawiedzeni. Rosyjska produkcja pokazywana w Heliosie w ramach Filmowych Poranków dla dzieci, nie będzie wyświetlana. Sieć argumentuje rezygnację z filmu agresją Rosji wobec Ukrainy.

Jednocześnie w ramach oczekiwań młodych widzów i solidarności z Ukrainą Helios zapowiedział, iż film zostanie pokazany wyjątkowo w niedzielę, 27 lutego. Jednak cały przychód z biletów zostanie przeznaczony na rzecz ukraińskich dzieci. Sieć kinowa przekaże pieniądze zbiórce UNICEF. Akcję może wesprzeć każdy. O szczegółach zbiórki dowiecie się na stronie internetowej Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci.

Wczytując się w komentarze pod ogłoszeniem Heliosa na Facebooku, akcja budzi mieszane reakcje wśród widzów. Jednak sieć stoi przy zdaniu, że jest to nie tylko symboliczne, ale również realne wsparcie.

Helios jest pierwszą dużą siecią kinową w Polsce, która postanowiła wesprzeć Ukrainę pieniędzmi z biletów. Na tę chwilę nie ma takich ogłoszeń po stronie Multikina oraz Cinema City.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Sean Penn Ukraina

Sean Penn prosto z Kijowa wzywa do pomocy Ukrainie

Eurowizja Rosja

Rosja nie zaśpiewa na kolejnej Eurowizji