The Boys sezon 4

Hellboy oceniony i jest bardzo źle. Nie warto tracić pieniędzy na kino

Dariusz Filipek
2 min czytania
Są pierwsze, bardzo złe oceny filmu Hellboy (źródło: Summit Entertainment; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Jeśli czekaliście na nowego Hellboya, to przestańcie i zróbcie coś pożyteczniejszego ze swoimi życiami. Piątek lepiej spędzić na odgrzewaniu podwójnego kotleta Guillermo del Toro niż tracić czas w kinie na paździerzu od Neila Marshalla.

Na tę chwilę na Rotten Tomatoes pojawiło się 35 recenzji Hellboya i są piekielnie złe. Zaledwie 11% z nich to oceny pozytywne. Widowisko osiągnęło żenującą średnią notę 3,71/10. Krytycy twierdzą między innymi, że film trwający dwie godziny ma ciągnąć się w nieskończoność. Przemoc i wulgarność zastąpiły humor i poetykę Guillermo del Toro. Hellboy ma być ponoć tak prostacko napisany, że jego niegrzeczność robi się szybko nudna. Ogólny głos jest taki, że produkcja jest nieporozumieniem.

- Reklama -
Ad image

Nowy Hellboy opowiada o królowej czarownic, która wraca na Ziemię i sieje spustoszenie. Tylko piekielny Hellboy może położyć kres jej armii. Jednak aby tego dokonać, musi ponownie sprzymierzyć się z dawnymi kompanami. W głównego bohatera wcielił się David Harbour. Milla Jovovich zagrała Nimue, królową krwi.

Jako umiarkowany, ale jednak fan twórczości Mike’a Mignoli, komiksowego ojca Hellboya, jestem szczególnie rozczarowany (delikatnie rzecz ujmując). Jak jest faktycznie, będziecie mogli przekonać się już jutro (a może lepiej nie), bo film będzie można obejrzeć w kinach od 12 kwietnia. Na koniec kilka głosów rozczarowanych youtuberów.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz