The Boys sezon 4

“Helstrom”: nowy serial Marvela już w październiku na Hulu

Dariusz Filipek
4 min czytania
"Helstrom" już w październiku na Hulu

Z ostatniej chwili

W to, że “Helstrom” powstanie wierzyło niewielu. Jednak nawet w piekle zdarzają się cuda i Daimon Helstrom w październiku zawita do Hulu.

Plany były wielkie. Kilka seriali animowanych dla dojrzalszej widowni, “Ghost Rider”, “Helstrom” i inne nieujawnione projekty w ramach franczyzy nazwanej Adventure into Fear. Miały to być opowieści z pogranicza nurtu superbohaterskiego i horroru. Jednak oddział Marvel Television zamknięto i prawie wszystkie seriale poleciały do kosza. Prawie. Przetrwał właśnie “Helstrom”.

- Reklama -
Ad image

Zwiastun zapowiada mocno odświeżoną i przyziemną wersję przygód Daimona Hellstroma i jego siostry Satany. A właściwie już nie Satany a Any, i nie Hellstromam a Helstroma. Ciężko powiedzieć, czym były podyktowane te mniej lub bardziej subtelne zmiany, ale spoglądając na zwiastun, można odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia ze skrajnym odarciem serialu z komiksowego charakteru.

Jedno ze świeższych spojrzeń na komiksowe rodzeństwo Hellstromów
Jedno ze świeższych spojrzeń na komiksowe rodzeństwo Hellstromów

“Helstrom” opowie o skomplikowanej relacji pomiędzy Daimonem (w tej roli Tom Austen) oraz Any Helstrom (Sydney Lemmon), rodzeństwem, których rodzic jest tajemniczym i potężnym seryjnym mordercą. Będziemy obserwowali, jak ta dwójka tropi najgorsze szumowiny chodzące po ziemi. Oczywiście nie zabraknie supermocy.

Niewiele Hellstroma w “Helstromie”

Muszę Wam powiedzieć, że gdyby nie podobne nazewnictwo i wiedza, z czym mam tu do czynienia, to po obejrzeniu zwiastuna tego 10-odcinkowego serialu, najpewniej nie miałbym pojęcia, że mam do czynienia z adaptacją przygód bohatera, którego pierwszy raz mogliśmy zobaczyć w komiksie “Ghost Rider” z września 1973 roku. Sam zwiastun również nie jest szczególnie porywający.

Telewizyjne rodzeństwo Helstromów
Telewizyjne rodzeństwo Helstromów

Zanim Marvel Television zostało zamknięte, ówczesny prezes studia telewizyjnego, Jeph Loeb stwierdził, iż akcja serialu będzie rozgrywała się w Marvel Cinematic Universe, ale bohaterów z Hulu nie zobaczymy w żadnych serialach czy filmach produkowanych przez Marvel Studios. Kolejną ciekawostką jest to, że po tym, jak produkcja serialu została przekazana do Marvel Studios, firma prowadzona przez Kevina Feige zdecydowała się zmienić widowisku tytuł z “Marvel’s Helstrom” po prostu na “Helstrom”, żeby horrorowy serial nie był kojarzony z przyjaźniejszymi rodzinie produkcjami tworzonymi w ramach Marvel Studios. Przynajmniej tak brzmi oficjalna linia firmy.

Od niezrealizowanego “Marvel’s Most Wanted” do “Helstroma”

Twórcą serialu jest Paul Zbyszewski, który wcześniej pracował między innymi nad “Tym samym dniem”, “Zagubionymi”, “Hawaii 5.0”, “Agentami T.A.R.C.Z.Y.” i był twórcą niezrealizowanego serialu “Marvel’s Most Wanted”, którego pilot miał być tak słaby, że stacja ABC nie pokusiła się o nadanie produkcji biegu.

- Reklama -
Skazana Max serial

Poza Tomem Austenem i Sydney Lemmon w serialu pojawią się także: Elizabeth Marvel, Robert Wisdom, Ariana Guerra, June Carryl i Alain Uy.

“Helstrom” – data premiery

Serial zadebiutuje na Hulu 16 października. Premiera widowiska będzie częścią wydarzenia, które Hulu nazwało Huluween. Na tę chwilę nie wiemy nic o tym, która stacja telewizyjna lub serwis streamingowy miałby pokazać serial w Polsce. Można zakładać, że będzie to HBO GO, które w przeszłości przejmowało najwięcej licencji od Hulu, ale nie mamy co do tego pewności.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz