in

SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER!

“Helstrom”: nowy serial Marvela już w październiku na Hulu

helstrom serial marvel hulu data premiery w polsce
"Helstrom" już w październiku na Hulu

W to, że “Helstrom” powstanie wierzyło niewielu. Jednak nawet w piekle zdarzają się cuda i Daimon Helstrom w październiku zawita do Hulu.

Plany były wielkie. Kilka seriali animowanych dla dojrzalszej widowni, “Ghost Rider”, “Helstrom” i inne nieujawnione projekty w ramach franczyzy nazwanej Adventure into Fear. Miały to być opowieści z pogranicza nurtu superbohaterskiego i horroru. Jednak oddział Marvel Television zamknięto i prawie wszystkie seriale poleciały do kosza. Prawie. Przetrwał właśnie “Helstrom”.

Zwiastun zapowiada mocno odświeżoną i przyziemną wersję przygód Daimona Hellstroma i jego siostry Satany. A właściwie już nie Satany a Any, i nie Hellstromam a Helstroma. Ciężko powiedzieć, czym były podyktowane te mniej lub bardziej subtelne zmiany, ale spoglądając na zwiastun, można odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia ze skrajnym odarciem serialu z komiksowego charakteru.

Jedno ze świeższych spojrzeń na komiksowe rodzeństwo Hellstromów
Jedno ze świeższych spojrzeń na komiksowe rodzeństwo Hellstromów

“Helstrom” opowie o skomplikowanej relacji pomiędzy Daimonem (w tej roli Tom Austen) oraz Any Helstrom (Sydney Lemmon), rodzeństwem, których rodzic jest tajemniczym i potężnym seryjnym mordercą. Będziemy obserwowali, jak ta dwójka tropi najgorsze szumowiny chodzące po ziemi. Oczywiście nie zabraknie supermocy.

Niewiele Hellstroma w “Helstromie”

Muszę Wam powiedzieć, że gdyby nie podobne nazewnictwo i wiedza, z czym mam tu do czynienia, to po obejrzeniu zwiastuna tego 10-odcinkowego serialu, najpewniej nie miałbym pojęcia, że mam do czynienia z adaptacją przygód bohatera, którego pierwszy raz mogliśmy zobaczyć w komiksie “Ghost Rider” z września 1973 roku. Sam zwiastun również nie jest szczególnie porywający.

Telewizyjne rodzeństwo Helstromów
Telewizyjne rodzeństwo Helstromów

Zanim Marvel Television zostało zamknięte, ówczesny prezes studia telewizyjnego, Jeph Loeb stwierdził, iż akcja serialu będzie rozgrywała się w Marvel Cinematic Universe, ale bohaterów z Hulu nie zobaczymy w żadnych serialach czy filmach produkowanych przez Marvel Studios. Kolejną ciekawostką jest to, że po tym, jak produkcja serialu została przekazana do Marvel Studios, firma prowadzona przez Kevina Feige zdecydowała się zmienić widowisku tytuł z “Marvel’s Helstrom” po prostu na “Helstrom”, żeby horrorowy serial nie był kojarzony z przyjaźniejszymi rodzinie produkcjami tworzonymi w ramach Marvel Studios. Przynajmniej tak brzmi oficjalna linia firmy.

Od niezrealizowanego “Marvel’s Most Wanted” do “Helstroma”

Twórcą serialu jest Paul Zbyszewski, który wcześniej pracował między innymi nad “Tym samym dniem”, “Zagubionymi”, “Hawaii 5.0”, “Agentami T.A.R.C.Z.Y.” i był twórcą niezrealizowanego serialu “Marvel’s Most Wanted”, którego pilot miał być tak słaby, że stacja ABC nie pokusiła się o nadanie produkcji biegu.

Poza Tomem Austenem i Sydney Lemmon w serialu pojawią się także: Elizabeth Marvel, Robert Wisdom, Ariana Guerra, June Carryl i Alain Uy.

“Helstrom” – data premiery

Serial zadebiutuje na Hulu 16 października. Premiera widowiska będzie częścią wydarzenia, które Hulu nazwało Huluween. Na tę chwilę nie wiemy nic o tym, która stacja telewizyjna lub serwis streamingowy miałby pokazać serial w Polsce. Można zakładać, że będzie to HBO GO, które w przeszłości przejmowało najwięcej licencji od Hulu, ale nie mamy co do tego pewności.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Boys sezon 3 nowe odcinki co tydzień

“The Boys” dostanie trzeci sezon, a nowe odcinki drugiego będą pojawiały się raz w tygodniu na Amazon Prime Video

hbo go mroczne materie the third day kraina lovecrafta perry mason

HBO chwali się swoimi serialami – daty premier, zwiastuny i kolejne sezony