in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

“Hollow Knight: Silksong” wparuje na Xbox Game Pass; otrzymaliśmy zwiastun i możliwą datę premiery.

hollow-knight-silksong

Hollow Knight: Silksong” został ogłoszony na konferencji Xbox & Bethesda i pojawi się w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Fani musieli czekać 3 lata na nowy trailer i względną datę premiery.

Zwiastun “Hollow Knight: Silksong”

Świetnie przyjęta gra indie „Hollow Knight” zyskała miliony fanów swoim prostym, ale wymagającym gameplayem, mroczną oprawą graficzną i wspaniałą ścieżką dźwiękową. Produkcja studia Team Cherry wybiła się w środowisku “metriodvania”, stając się tym samym jedną z najlepszych gier tego gatunku. Nic dziwnego więc, że fani tak bardzo chcieli kontynuacji.

Na trailerze zobaczyć możemy Hornet, w którą będziemy się wcielać tym razem, pośród znanego mrocznego świata robaków z iście zabójczym otoczeniem.

Elementy platformówkowe robią duże wrażenie z racji mechaniki odbijania się od różnych mniej lub bardziej statycznych elementów. Dodatkowo otrzymamy więcej możliwości kontroli postaci w locie, możliwe będzie bowiem nurkowanie w dół, podwójny skok czy przyciąganie się do celów.

Zaprezentowano też parę walk z przeciwnikami i bossami. Tym razem otrzymamy nieco większy arsenał ataków: strzelanie „pułapkami”, wypuszczanie nici i dashowanie w stronę przeciwnika. Z pewnością urozmaici to walkę. Jednoczeszna prostota i złożoność jedynki sprawiały, że tak dobrze się w nią grało, z “Silksongiem” nie będzie inaczej. Każdy atak musi być precyzyjny i dopasowany czasowo; gra ponownie testować będzie naszą zręczność i u niektórych może skończyć się na rozwalonym padzie i zszarganych nerwach, ale i masie satysfakcji.

Warto nadmienić, że popularny „leaker” – „The Snitch” już wcześniej ogłosił, że produkcja otrzyma nowe szczegóły. Na swoim twitterze zamieścił wpis, który nawiązuje do ośmieszającej się społeczności, ale enigmatyczne „Day One” z zieloną emotką miało oznaczać: „Xbox Game Pass: Dzień pierwszy”

https://twitter.com/insider_wtf/status/1535378153429942272

Na Xbox & Bethesda Showcase ogłoszono, że wszystkie gry, które pojawiły się na konferencji, wyjdą w przeciągu 12 miesięcy. „Hollow Knight: Silksong” nie powinien być wyjątkiem. Otrzymaliśmy więc przybliżony okres czasowy, w którym powinien się pojawić w Xbox Game Pass. Podusmowując, „Silksong” powinien wyjść do 12.06.2023, ale miejmy nadzieję, że stanie się to znacznie szybciej.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Persona 5, Persona 4, Persona 3

Cykl “Persona” dostępny w Xbox Game Pass jeszcze w 2022 roku; “Persona 5 Royal” ma datę premiery.

the boys s02e04 soldier boy jensen ackles

Soldier Boy po finale “The Boys” będzie miał jeszcze wiele do pokazania