homeland polska demokracja
W serialową prezydent Keane wcieliła się Elizabeth Marvel (Showtime)
in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE LOLLOL

Scenarzyści Homeland stwierdzili, że Polska demokracja umiera

Scenarzyści Homeland chyba nie są fanami dobrej zmiany Prawa i Sprawiedliwości. W finałowym odcinku 7. sezonu pani prezydent Keane wygłasza żałobne orędzie do narodu, utyskując nad stanem demokracji. Wśród kilku przykładów zaniedbań wymienia Polskę.

– Nasza demokracja ma kłopoty. I to nie wina Rosji, a nasza. To my ją zabijamy. Gdy myślimy o śmierci demokracji, kojarzy nam się to z rewolucją, zamachami stanu, wojskiem na ulicach. Ale to już tak nie wygląda. Turcja, Polska, Węgry, Nikaragua, Filipiny. Demokracje umierają, gdy nie patrzymy. Gdy nie zwracamy uwagi. I koniec rzadko przychodzi nagle. Nadciąga powoli, niczym zmierzch. Początkowo nasze oczy niczego nie zauważają. – Stwierdziła w płomiennym przemówieniu serialowa prezydent.

Gdyby Jarosław Kaczyński oglądał nie tylko rodeo, ale czasem rzucił okiem w stronę amerykańskich seriali, mógłby się nielicho zmartwić. Na szczęście pozostaje mu ocieplające wizerunek Ucho Prezesa i wulkanicznie ogrzewający najpopularniejszą partię w Polsce Jacek Kurski.

12. odcinek 7. sezonu Homeland nazywa się Paean to the People. Jeden z najpopularniejszych seriali stacji Showtime wróci z kolejną odsłoną w przyszłym roku. Przypomnę, że jeden z ostatnich odcinków poprzedniego sezonu rozgrywał się na naszej granicy. Ciekawe czy twórcy Homeland przypomną sobie o nas w przyszłości.

Homeland na nc+ GO

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

11 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

ant-man i osa zwiastun film data premiery

Ant-Man i Osa ma nie tylko beznadziejny tytuł. Film dostał również drugi zwiastun

Opowieść podręcznej showmax popularność

10 najpopularniejszych seriali w USA – Opowieść podręcznej jednym z najchętniej oglądanych seriali