homeland polska demokracja
W serialową prezydent Keane wcieliła się Elizabeth Marvel (Showtime)
in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE LOLLOL

Scenarzyści Homeland stwierdzili, że Polska demokracja umiera

Scenarzyści Homeland chyba nie są fanami dobrej zmiany Prawa i Sprawiedliwości. W finałowym odcinku 7. sezonu pani prezydent Keane wygłasza żałobne orędzie do narodu, utyskując nad stanem demokracji. Wśród kilku przykładów zaniedbań wymienia Polskę.

– Nasza demokracja ma kłopoty. I to nie wina Rosji, a nasza. To my ją zabijamy. Gdy myślimy o śmierci demokracji, kojarzy nam się to z rewolucją, zamachami stanu, wojskiem na ulicach. Ale to już tak nie wygląda. Turcja, Polska, Węgry, Nikaragua, Filipiny. Demokracje umierają, gdy nie patrzymy. Gdy nie zwracamy uwagi. I koniec rzadko przychodzi nagle. Nadciąga powoli, niczym zmierzch. Początkowo nasze oczy niczego nie zauważają. – Stwierdziła w płomiennym przemówieniu serialowa prezydent.

Gdyby Jarosław Kaczyński oglądał nie tylko rodeo, ale czasem rzucił okiem w stronę amerykańskich seriali, mógłby się nielicho zmartwić. Na szczęście pozostaje mu ocieplające wizerunek Ucho Prezesa i wulkanicznie ogrzewający najpopularniejszą partię w Polsce Jacek Kurski.

12. odcinek 7. sezonu Homeland nazywa się Paean to the People. Jeden z najpopularniejszych seriali stacji Showtime wróci z kolejną odsłoną w przyszłym roku. Przypomnę, że jeden z ostatnich odcinków poprzedniego sezonu rozgrywał się na naszej granicy. Ciekawe czy twórcy Homeland przypomną sobie o nas w przyszłości.

Homeland na nc+ GO

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

11 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ant-man i osa zwiastun film data premiery

Ant-Man i Osa ma nie tylko beznadziejny tytuł. Film dostał również drugi zwiastun

Opowieść podręcznej showmax popularność

10 najpopularniejszych seriali w USA – Opowieść podręcznej jednym z najchętniej oglądanych seriali