House of Cards 6 sezon dlaczego Frank Underwood nie żyje
House of Cards (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE

House of Cards 6 – dlaczego Frank Underwood nie żyje – oto jest pytanie

Oglądając najnowszą zajawkę House of Cards, cisnęło się pytanie: jak scenarzyści pozbyli się Franka Underwooda? Po minie Claire można sądzić, iż nie rozpacza po stracie męża.

Claire Underwood (w tej roli ponownie Robin Wright) ma obecnie wszystko. A nawet wiele więcej niż mogła sobie wymarzyć. [spoiler]Jest pierwszą kobietą prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jej mąż ustąpił ze stanowiska prezydenta w niezbyt dobrym stylu, wcześniej wielokrotnie kpiąc z demokracji i jeszcze częściej łamiąc prawo.[/spoiler] Za to go kochaliśmy i za to go nienawidziliśmy. Bo chociaż robił złe rzeczy, to początkowo z ekscytacją, a w kolejnych sezonach z coraz większym znużeniem obserwowaliśmy jego poczynania.

Informacja o jego nagłym zejściu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę aferę, która wybuchła w związku z oskarżeniami o nieodpowiednie zachowania wobec Kevina Spaceya, który wcielał się w Underwooda. Mimo to wiele osób spodziewało się, że zobaczymy go jeszcze raz na ekranie. Jednak decyzja producentów House of Cards i Netflixa, by usunąć aktora z planu, była jasna i ostateczna.

Pozostaje pytanie, jak zmarła jego postać. Najprawdopodobniej nagle. Co raczej wyklucza chorobę. Mógł zginąć w wypadku. Przez wielu nie był zbyt lubiany, więc zamach jest również prawdopodobny. Być może maczała w tym palce jego żona. Tym bardziej że ostatnio ta para przeżywała kryzys za kryzysem. Byli właściwie małżeństwem z rozsądku, o ile można mówić o rozsądku, biorąc pod uwagę rzeczy, których się dopuszczali.

Jedno jest pewne. Claire Underwood nie będzie miała łatwego życia. Z drugiej strony zajawka szóstego sezonu daje do zrozumienia, że cała reszta będzie miała spore przejścia z nową panią prezydent. A co się faktycznie stało z Frankiem, tego dowiemy się za nieco ponad miesiąc. Ostatni sezon House of Cards pojawi się na Netfliksie 2 listopada.

Serial House of Cards w serwisie Netflix

[interaction id=”5bae75179426af7c90218286″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

daredevil 3. sezon wilson fiks matt murdock

Daredevil 3 – Wilson Fisk to najlepsze i najgorsze, co spotkało Murdocka

showmax październik 2018 filmy showmax październik 2018 seriale
3/10

ShowMax październik 2018 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki