House of Cards 6 sezon dlaczego Frank Underwood nie żyje
House of Cards (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE

House of Cards 6 – dlaczego Frank Underwood nie żyje – oto jest pytanie

Oglądając najnowszą zajawkę House of Cards, cisnęło się pytanie: jak scenarzyści pozbyli się Franka Underwooda? Po minie Claire można sądzić, iż nie rozpacza po stracie męża.

Claire Underwood (w tej roli ponownie Robin Wright) ma obecnie wszystko. A nawet wiele więcej niż mogła sobie wymarzyć. [spoiler]Jest pierwszą kobietą prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jej mąż ustąpił ze stanowiska prezydenta w niezbyt dobrym stylu, wcześniej wielokrotnie kpiąc z demokracji i jeszcze częściej łamiąc prawo.[/spoiler] Za to go kochaliśmy i za to go nienawidziliśmy. Bo chociaż robił złe rzeczy, to początkowo z ekscytacją, a w kolejnych sezonach z coraz większym znużeniem obserwowaliśmy jego poczynania.

Informacja o jego nagłym zejściu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę aferę, która wybuchła w związku z oskarżeniami o nieodpowiednie zachowania wobec Kevina Spaceya, który wcielał się w Underwooda. Mimo to wiele osób spodziewało się, że zobaczymy go jeszcze raz na ekranie. Jednak decyzja producentów House of Cards i Netflixa, by usunąć aktora z planu, była jasna i ostateczna.

Pozostaje pytanie, jak zmarła jego postać. Najprawdopodobniej nagle. Co raczej wyklucza chorobę. Mógł zginąć w wypadku. Przez wielu nie był zbyt lubiany, więc zamach jest również prawdopodobny. Być może maczała w tym palce jego żona. Tym bardziej że ostatnio ta para przeżywała kryzys za kryzysem. Byli właściwie małżeństwem z rozsądku, o ile można mówić o rozsądku, biorąc pod uwagę rzeczy, których się dopuszczali.

Jedno jest pewne. Claire Underwood nie będzie miała łatwego życia. Z drugiej strony zajawka szóstego sezonu daje do zrozumienia, że cała reszta będzie miała spore przejścia z nową panią prezydent. A co się faktycznie stało z Frankiem, tego dowiemy się za nieco ponad miesiąc. Ostatni sezon House of Cards pojawi się na Netfliksie 2 listopada.

Serial House of Cards w serwisie Netflix

[interaction id=”5bae75179426af7c90218286″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

daredevil 3. sezon wilson fiks matt murdock

Daredevil 3 – Wilson Fisk to najlepsze i najgorsze, co spotkało Murdocka

showmax październik 2018 filmy showmax październik 2018 seriale
3/10

ShowMax październik 2018 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki