Ad image

Igły do tatuażu – co wpływa na ich cenę? Odpowiadamy

Wpis partnerski
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Profesjonalne igły do tatuażu to podstawowy element wyposażenia każdego studia tatuażu. Zapewniają nie tylko możliwość wykonania dowolnego projektu, ale również bezpieczeństwo klienta. Dowiedz się, skąd wynikają różnice w cenie i jak dokonać najlepszego wyboru.

Rodzaje igieł do tatuażu: czym się różnią?

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Każdy, nawet początkujący tatuator, zdaje sobie sprawę z tego, że igły do tatuażu potrafią się znacząco od siebie różnić. Dobranie odpowiedniego rodzaju igieł do konkretnych potrzeb wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Można je podzielić pod kilkoma względami. Najważniejsza różnica dotyczy przy tym liczby zlutowanych ze sobą igieł oraz ich wzajemnego ułożenia. Pod tym względem można wydzielić następujące rodzaje:

  • Igły Flat (F) składają się z nawet kilkudziesięciu igieł ułożonych płasko w jednym rzędzie.
  • Igły Magnum są ułożone w dwóch rzędach.
  • Round Liner (RL) to igły zlutowane w zwartym okręgu.
  • Igły typu Round Shader (RS) również są zlutowane w okręgu, jednak jest on luźniejszy.
  • Round Magnum to igły zlutowane w dwóch rzędach w kształcie łuku.

A to dopiero punkt wyjścia: oprócz tego możesz spotkać się z jeszcze bardziej wyspecjalizowanymi igłami, takimi jak Tight Liner (bardzo ciasno ułożone igły), które sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach.

Oznaczenia igieł do tatuażu

Jak widzisz, znalezienie odpowiedniej igły może stanowić pewien problem. Jest to przy tym o tyle ważne, że konkretny rodzaj igieł musi być dostosowany do konkretnych zadań stojących przed artystą w trakcie sesji. Zupełnie inne igły sprawdzą się w przypadku konturowania, a inne przy cieniowaniu czy wypełnieniach.

Aby ułatwić dokonanie wyboru, wprowadzono specjalne oznaczenia igieł do tatuażu. Poza rodzajem igły składają się także ze wskazania liczby igieł oraz średnicy igły. Często stosuje się przy tym amerykańskie oznaczenie rozmiaru – od 6 (0,2 mm) do 14 (0,40 mm). Czasami oznaczenie uzupełnia również informacja o długości stożka. Możesz spotkać się z takimi opisami jak ST (krótkie ostrze), LT (długie ostrze) oraz XLT (bardzo długie ostrze).

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Skąd bierze się cena igieł do tatuażu? Liczy się jakość

Powyższe kwestie wpływają oczywiście bezpośrednio na cenę igieł. Zwróć także uwagę na to, że podstawowe igły do tatuażu umieszcza się w specjalnym dziobie. Możesz również spotkać się z igłami typu cartrigde, które już znajdują się w obudowie. Dzięki temu ich wymiana jest zdecydowanie szybsza, a praca bardziej komfortowa.

Kluczowy wpływ na cenę ma przede wszystkim jakość. Najwyższym poziomem wykonania i bezpieczeństwa charakteryzują się igły do tatuażu ze sklepu orakon.pl. Nie musi to jednak oznaczać wysokich kosztów. Pamiętaj także, że igły to podstawowe narzędzie pracy każdego tatuatora, które ma bezpośredni kontakt ze skórą i krwią klienta. Wobec tego nie należy na nich oszczędzać, a dobry wybór pozwoli na zdecydowanie bardziej komfortową realizację projektów i ograniczenie ryzyka.

Czy igły do tatuażu są jednorazowe?

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Podstawowa zasada, która powinna obowiązywać w każdym studiu, także tym domowym, dotyczy jednorazowego użycia igły w przypadku jednego klienta podczas jednej sesji. Nie może być od niej jakichkolwiek odstępstw. Uwzględnij to, planując zakupy. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli również na uzyskanie dużych oszczędności finansowych, będzie zamówienie większej liczby igieł do tatuażu różnych rodzajów i grubości.

Pozwoli Ci to optymalnie przygotować się na realizację dowolnego projektu. Dzięki zamówieniu produktów przez Internet możesz uzyskać atrakcyjne oszczędności bez konieczności poszukiwania zamienników gorszej jakości.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x