The Boys sezon 4

Czekaliście na nowe “Igrzyska śmierci”? A powinniście. Oto pierwsza zajawka “Ballady ptaków i węży”

Dariusz Filipek
3 min czytania
Zapowiedź nowych "Igrzysk śmierci"

Z ostatniej chwili

Zajawka filmu “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”

“Igrzyska śmierci” były w swoim czasie małym objawieniem, które chociaż pełnymi garściami czerpało z “Battle Royale”, to robiło to w świetnym stylu. W przyszłym roku wrócimy do tego świata w prequelu.

Pierwsze i drugie “Igrzyska śmierci” były początkiem serii, która popularnością nie ustępowała największym hitom swoich lat. Jednak zakończenie skumulowane w kolejnych dwóch filmach, pozostawiło pewien niesmak. Nie były to historie tak dobre, jak poprzednie. Nie miały już tej magii. Świat i starcia, które pokochaliśmy, zniknęły na lata, aby teraz wrócić w zupełnie nowej historii, z nowymi bohaterami.

- Reklama -
Ad image

W “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” nie zobaczymy Jennifer Lawrence. Tym razem w głównych bohaterów wcielili się Tom Blyth (w niedzielę zobaczycie go w serialu “Billy the Kid” na Viaplay) i gwiazda nowego “West Side Story” Rachel Zegler.

Poza znaną z poprzednich widowisk symboliką pierwsza zajawka filmu niczego nam nie zdradza. Wyłącznie przypomina nam, że taki film powstaje i potwierdza, iż produkcja pojawi się na ekranach kin 17 listopada 2023 roku. Po prostu zaostrza apetyt na więcej, a na pierwszy zwiastun najpewniej jeszcze chwilę poczekamy.

“Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” cofa się o 64 lata przed wydarzenia z pierwszych “Igrzysk śmierci. Zobaczymy młodego Coriolanusa Snowa, w którego w oryginalnych “Igrzyskach śmierci” wcielił się Donald Sutherland, a tym razem ta rola przypadła Blythowi. Zadaniem osiemnastolatka jest mentorowanie Lucy Gray (Zegler) w Dystrykcie 12 podczas Igrzysk śmierci. Po tym, jak Lucy wyzywająco śpiewa podczas ceremonii zbierania żniw, łączą siły, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mają wiele do stracenia, jak i do zyskania.

Jeśli jeszcze nie czytaliście książki, to warto ją nadrobić przed premierą filmu. Znajdziecie ją pod tym odnośnikiem. Powieść została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników.

Reżyserem prequela jest twórca poprzednich filmów, Francis Lawrence, który kręci go do scenariusza Michaela Lessliego (“Assassin’s Creed”) i Michaela Arndta (“Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”). Suzanne Collins, autorka książkowej serii, która dała życie filmom, jest producentką wykonawczą widowiska.

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz