serial Il Cacciatore Polowanie na mafię canal plus
Il Cacciatore Polowanie na mafię nowy serial na Canal+
in

SUPER!SUPER!

Włoskich seriali kryminalnych nigdy za wiele. Il Cacciatore. Polowanie na mafię idzie w ślad za Gomorrą i Suburrą.

W sierpniu Canal+ pokaże serial kryminalny Il Cacciatore. Polowanie na mafię. Czy to już ten czas, żeby znowu zacząć mówić: dobre, bo włoskie?

Palermo, 1993. Po dziesięcioleciach rozlewu krwi, podczas których wymiar sprawiedliwości skupiał się wyłącznie na aresztowaniach drobnych przestępców, nadszedł czas, by zająć się mafijnymi szefami. Ulice Palermo są przesiąknięte krwią przez wojnę pomiędzy dwoma mafijnymi klanami odbierającymi życie zarówno przestępcom, jak i niewinnym. Dwóch rywalizujących ze sobą bossów walczy o dominację, stojąc w obliczu rosnącej presji prawa. W centrum wydarzeń znajduje się Saverio Barone, młody i ambitny prokurator z prowincji, który ma odwagę stanąć w obronie tego co słuszne. Po tym jak odważył się donieść na swojego skorumpowanego szefa, jego postępowanie zwraca uwagę szefa Sztabu antymafijnego w Palermo, który wciela go do swojej jednostki. – Przytaczam opis serialu z serwisu Player.pl.

Serial Il Cacciatore. Polowanie na mafię warto sprawdzić.

Włoski wkład do światowego kina jest niezaprzeczalny. I nie mam tu na myśli wyłącznie wybitnych dzieł twórców pochodzących z tego kraju, ale również fakt, iż tworzyli oni filmowe nurty, które funkcjonują do dziś. Pierwszy, który przychodzi mi do głowy to dosyć popularne swego czasu giallo. Jednak te kryminały na styku z horrorami, były zjawiskiem dostrzegalnym przez resztę świata, ale mimo wszystko dosyć lokalnym. Za to slashery czy kino kanibalistyczne to już zupełnie inna bajka.

Włosi w ostatnich latach dali się również poznać jako bardzo dobrzy twórcy serialowi. Zachwycaliśmy się Gomorrą na HBO GO i Suburrą na Netfliksie. Dziś ciężko powiedzieć, czy w przypadku Il Cacciatore. Polowanie na mafię również mamy do czynienia z produkcją takiego kalibru, ale zwiastun zapowiada serial ciekawy. Dlatego warto będzie sprawdzić pierwszy odcinek i ocenić samemu.

Ciekawostką jest to, że podczas Cannes International Series Festival Francesco Montanari wcielający się w głównego bohatera, odebrał nagrodę dla najlepszego aktora, a stacja RAI zamówiła drugi sezon. Co może wskazywać, iż mamy tu do czynienia z czymś przynajmniej przyzwoitym.

W Polsce premiera tego 12-odcinkowego widowiska odbędzie się 2 sierpnia na antenie stacji Canal+ i za pośrednictwem serwisu Player.pl.

Serial Il Cacciatore. Polowanie na mafię będzie dostępny w serwisie Player.pl w pakiecie Canal+

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Supernatural Riverdale Amazon

Zwiastuny: Supernatural, Riverdale oraz nowości od Amazonu

Film Alita: Battle Angel film Alita: Battle Angel 2018 Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel jest początkiem serii. Nowy zwiastun i wypowiedzi twórców zdradzają szczegóły