in

SUPER!SUPER!

Indiana Jones 5 – James Mangold może zastąpić Stevena Spielberga

indiana jones reżyser steven spielberg james mangold
Steven Spielberg nie wyreżyseruje Indiany Jonesa 5

Indiana Jones wraca, ale nie bez problemów, co jest już znakiem rozpoznawczym większości projektów Disneya, które firma realizuje w ramach marek przejętych po zakupie Lucasfilm.

Chociaż początkowo zapowiadało się na to, że Steven Spielberg wróci na stołek reżyserski piątego Indiany Jonesa, to teraz okazuje się, że jeden z najznakomitszych żyjących filmowców nie ma ochoty kolejny raz kręcić filmu o przygodach bezczelnego awanturnika i poszukiwacza kłopotów.

Źródła serwisu The Hollywood Reporter doniosły, iż to James Mangold może zastąpić Stevena Spielberga. Twórca Logana i Le Mans ’66 rozmawia o ewentualnym zaangażowaniu w projekt. Trzeba przyznać, że byłby to dosyć dobry ruch, bo jest reżyserem co najmniej solidnym.

Steven Spielberg pozostanie wyłącznie producentem filmu Indiana Jones 5. Miał sam zadecydować o takim udziale przy pracy nad filmem, gdyż chciał przekazać Indianę Jonesa nowemu pokoleniu, które zaprezentuje bohatera z własnej, świeższej perspektywy.

W projekt wciąż zaangażowany jest odtwórca roli Indiany Jonesa, czyli Harrison Ford, który ma wcielić się w tego bohatera raz jeszcze.

Aktor powiedział niedawno w programie śniadaniowym stacji CBS, że pracę nad Indianą Jonesem 5 zaczną się za około dwa miesiące, ale kilka dni później w innym miejscu stwierdził, że projekt ma problemy z harmonogramem. Wciąż nie wybrano ostatecznego scenariusza (ze skryptem również były problemy i na tablicy jest kilka wersji filmu), ale ekipa jest zdeterminowana, by ruszyć ze wszystkim, kiedy uznają, że są w stanie dostarczyć wartościowe widowisko.

Disney ogłosił jeszcze w 2016 roku to, że piąty Indiana Jones powstanie. Studio pierwotnie planowało wypuścić film 19 lipca 2019 roku. Kolejną datą premiery był 10 lipca 2020 roku, ale i ta data niezostanie dotrzymana. Obecne założenia wytwórni są takie, że Indianę Jonesa 5 zobaczymy na ekranach kin dopiero 9 lipca 2021 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Trouble With Being Born

The Trouble With Being Born – padły oskarżenia o dziecięcą pornografię

Candyman 2020 film

Candyman wraca i horror na zwiastunie zapowiada prześwietne widowisko